Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Awaria wtryskiwaczy - co zrobić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kiedy mamy do czynienia z awarią wtryskiwaczy pierwszym krokiem, jaki podejmiemy, powinna być diagnostyka (pozwalająca określić przyczynę awarii), czyszczenie wtryskiwaczy (usuwające wszelkie zanieczyszczenia) oraz testy na stole probierczym (sprawdzające właściwości wtrysków podczas pracy). W tym celu najlepiej udać się do rzetelnego warsztatu samochodowego, który specjalizuje się w naprawie i regeneracji wtryskiwaczy oraz dysponuje nowoczesnym parkiem technologicznym. Warto wiedzieć, że odwlekanie naprawy wiąże się ze stopniowym zwiększaniem się poziomu usterki, a co za tym idzie – wyższym kosztem serwisu. Dlatego, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy uszkodzonych w Dieslu wtrysków, należy jak najszybciej zareagować, aby uniknąć problematycznych sytuacji w czasie podróży.

1. Kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy – sposób na awarię wtrysku w dieslu

Czynności wchodzące w zakres usługi regeneracji pozwalają przedłużyć trwałość i użyteczność wtryskiwaczy na kolejny okres eksploatacyjny. Z pewnością warto z niej skorzystać ze względu na krótki czas trwania oraz korzystną w porównaniu z nowymi wtryskiwaczami cenę. Regeneracje rozpoczyna dokładna diagnostyka wszystkich elementów składowych wtrysku. Kolejnym krokiem jest czyszczenie części przy pomocy skutecznej metody, jaką jest termiczno-chemiczne mycie w urządzeniu ultradźwiękowym. Następnie wymienia się wszystkie sparciałe uszczelniania oraz jeśli tego wymaga sytuacja, pozostałe zużyte elementy. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie zregenerowanych wtryskiwaczy na specjalistycznym urządzeniu testującym, jakim jest stół probierczy. Ta czynność ukazuje rzetelność wykonanej usługi oraz poprawność uzyskanych parametrów.

Jeśli więc jazda samochodem stała się mało komfortowa lub niemożliwa poprzez uszkodzone wtryskiwacze, najlepszą metodą na to, jak naprawić awarię systemu wtrysku, jest kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy poprzedzona skrupulatnymi oględzinami.

Co zrobić kiedy mamy awarię wtrysku?
Awaria wtryskiwaczy - co zrobić?

Sprawdź, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Jeśli zauważymy objawy wskazujące na uszkodzone wtryskiwacze, nie powinniśmy korzystać z samochodu. Awaria wtryskiwaczy wiąże się nie tylko z utrudnioną jazdą, ale może ją całkiem uniemożliwić. Objawy takie, jak szarpanie silnika, spadek mocy, stukanie wtryskiwaczy czy duża ilość spalin, świadczą o konieczności wizyty w sprawdzonym serwisie samochodowym. Nowoczesna technologia naprawy realizowana w pracowni naprawy wtryskiwaczy pozwoli szybko wyeliminować źródło usterki.

jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiwaczem
jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Awaria wtryskiwaczy może prowadzić do różnych problemów z silnikiem samochodu. Jeśli podejrzewasz, że masz problem z wtryskiwaczami, należy podjąć następujące kroki: Zdiagnozuj problem: Jeśli masz problem z silnikiem, taki jak trudności z odpalaniem, nierówna praca silnika, spadek mocy, problemy z emisją spalin itp. to koniecznie skontaktuj się z mechanikiem samochodowym. On może przeprowadzić diagnozę komputerową i ustalić, czy przyczyną problemów jest awaria wtryskiwaczy. Sprawdź ciśnienie paliwa: Ciśnienie paliwa jest kluczowe dla poprawnego działania wtryskiwaczy, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy jest ono prawidłowe. Niskie ciśnienie paliwa może prowadzić do nieprawidłowego działania wtryskiwaczy. Sprawdź filtr paliwa: Zanieczyszczony filtr paliwa może prowadzić do zatkania wtryskiwaczy i utrudnienia w dostarczaniu paliwa do silnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy filtr jest czysty i wymienić go, jeśli to konieczne. Sprawdź układ zasilania paliwem: Należy sprawdzić, czy przewody paliwowe są prawidłowo podłączone i czy nie ma w nich przecieków, które mogłyby prowadzić do braku paliwa w wtryskiwaczach Naprawa/wymiana wtryskiwaczy: Jeśli po wykonaniu powyższych kroków problem nie zostanie rozwiązany, konieczna może być naprawa lub wymiana wtryskiwaczy. Nie należy zwlekać z wykonaniem tych kroków, bo awaria wtryskiwaczy może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem, a przedłużające się usterki mogą generować większe koszty naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki