Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtrysk leje?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przyczyny lejących wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dlaczego wtryskiwacz leje?
Dlaczego wtrysk leje?

Sytuacja, w której wtryskiwacz leje paliwo, spowodowana jest zablokowaniem się iglicy w pozycji otwartej. Wówczas dawka paliwa znacznie odbiega od prawidłowych wartości, ponieważ jest podawana w sposób ciągły.

Przyczyną lejących wtryskiwaczy są osady i zanieczyszczenia, które przywierają do powierzchni wtrysku podczas użytkowania samochodu. Zużyty i zabrudzony wtryskiwacz nie ma możliwości poprawnie pracować, przez co dochodzi do jego zacinania się. Warto wiedzieć, że wtrysk może się zaciąć zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej.

Wtryskiwacz leje do przelewu – co to znaczy?

Tego typu awaria oznacza, że wtryskiwane paliwo, zamiast trafiać do komory spalania, wraca ponownie do przewodów przelewowych, aczkolwiek w znacznie większej ilości. Trzeba jednak wiedzieć, że terminem lejących wtrysków określa się sytuacje, w której paliwo albo trafia na przelew, albo stale przedostaje się do komory spalania. Aby rozróżnić te awarie, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika, który po dokonaniu oględzin i odpowiednich testów, wskaże przyczynę usterki.

1. Jakie są objawy zawieszających się wtrysków? - sposób na lejące wtryski

W takim przypadku będziemy mieli do czynienia z objawami podobnymi do tych, które towarzyszą uszkodzonym wtryskiwaczom. Najczęściej jest to problem z uruchomieniem samochodu, zwiększona ilość dymu wychodzącego z wydechu podczas przyspieszania, czy nagłe przerwanie pracy silnika chodzącego na biegu jałowym. Wtryskiwacz zawieszony w pozycji otwartej, będzie dawał pozorne odczucie większej mocy, jednak do czasu.. Natomiast wtrysk zablokowany w pozycji zamkniętej oznacza o wiele gorsze osiągi, szarpanie silnika i oczywiście utratę mocy.

Aby sprawdzić, który wtrysk leje, należy przeprowadzić test przelewowy. Na podstawie ilości paliwa znajdującego w menzurkach można ocenić, który z wtryskiwaczy jest uszkodzony. Sposobem na wyeliminowanie tego rodzaju usterki jest czyszczenie wtryskiwaczy, które pozwoli usunąć z elementów zalegające osady blokujące wtrysk.

Objawy zawieszających się wtrysków
Jakie są objawy zawieszających się wtrysków?

2. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – skutki lejących wtrysków

Jak już wiemy, niesprawne wtryskiwacze są przyczyną wielu problematycznych sytuacji w czasie jazdy. Jednak prawdziwy problem zaczyna się wtedy, gdy przez długi czas ignorujemy objawy zużytych wtrysków. Duża ilość paliwa wydostająca się z uszkodzonych wtrysków trafia do oleju silnikowego i rozrzedza go, przez co olej traci swoje właściwości zabezpieczające. W takiej sytuacji łatwo można doprowadzić do uszkodzenia strategicznych części w samochodzie, np. turbosprężarki, filtra dpf/fap oraz silnika!

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Jeśli wtryskiwacz leje, oznacza to, że paliwo przedostaje się przez uszczelki w wtryskiwaczu i wylewa na zewnątrz, zamiast trafić do komory spalania silnika. To może być spowodowane kilkoma różnymi czynnikami, w tym: Uszkodzenie uszczelki - uszczelka w wtryskiwaczu jest odpowiedzialna za utrzymanie szczelności i zapobieganie wyciekaniu paliwa. Uszkodzona uszczelka może powodować lejący wtryskiwacz. Zanieczyszczenie - wtryski mogą być zabrudzone różnymi związkami chemicznymi, takimi jak sadza i osad, co może powodować zablokowanie wtryskiwacza i uszkodzenie uszczelek. Zużycie mechaniczne - wtryskiwacze są precyzyjnymi elementami, które mogą ulec zużyciu przez długotrwałe użytkowanie. Usterki elektryczne - wtryskiwacze są również kontrolowane elektrycznie, przez co usterki w elektronice mogą powodować wyciek paliwowy. Brak odpowiedniego ciśnienia - niskie ciśnienie paliwowe może uniemożliwić prawidłowe działanie wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki