Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego psują się wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Psucie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dlaczego wtryskiwacze się psują ?
Dlaczego psują się wtryskiwacze?

Poniżej przedstawiamy najczęstsze powody dysfunkcji wtryskiwaczy:
- Zużywanie się elementów składowych wtryskiwacza, co jest nieodłączną konsekwencją użytkowania samochodu. Zazwyczaj w pierwszej kolejności do wymiany nadają się uszczelki oraz podkładki.
- Tankowanie kiepskiej jakości paliwa z niesprawdzonej stacji. W tego typu oleju napędowym znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, które osiadają nie tylko w baku, ale także na drobnych elementach wtrysku uniemożliwiając mu działanie. Ponadto nieodpowiednie właściwości smarne oraz zabezpieczające także wpływają na stan techniczny wtryskiwaczy.
- Brak regularnych czynności serwisowych takich jak wymiana filtra paliwa. Zapchany filtr nie spełnia swojej funkcji, przez co osady zawarte w paliwie przedostają się do wtryskiwaczy.
- Niekorzystne warunki pracy, które powodują szybsze zużywanie się części. Dzieje się tak zazwyczaj po tuningu, który ostatecznie doprowadza do tego, że wtryski pracują w znacznie większych obciążeniach, niż standardowo powinny.

Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Awaria wtrysku diesel objawy

Wtryskiwacze instalowane w nowoczesnych Dieslach pracują pod ogromnym ciśnieniem oraz temperaturą, w związku z czym zużywają się nieco szybciej od innych rozwiązań wtryskowych. Awarię wtryskiwaczy rozpoznamy po coraz częściej powtarzającej się trudności z rozruchem auta. Co więcej, silnik będzie niespodziewanie gasł na luzie, a z rury wydechowej będzie kopciło, zwłaszcza przy dodawaniu gazu. Innym objawem uszkodzonych wtrysków jest znaczny spadek mocy, a także o wiele gorsze osiągi. W takim przypadku należy jak najszybciej zlokalizować źródło awarii, aby nie dopuścić do uszkodzeń innych newralgicznych części samochodu.

1. Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują? – Nie zakodowane wtryskiwacze objawy

Oprócz powodów podanych powyżej kolejnym czynnikiem wpływającym na psucie się wtrysków jest naprawianie ich przy pomocy niewłaściwych narzędzi. Wówczas bardzo łatwo można doprowadzić do trwałego uszkodzenia części. Z kolei, jeśli wtryski nie zostaną poprawnie wyregulowane oraz zakodowane w sterowniku, nie będą w stanie wydajnie i równomiernie pracować. Dlatego w czasie naprawy tak ważne jest doświadczenie mechanika, który będzie znał parametry pracy wtryskiwaczy danego producenta.

2. Co psuje się we wtryskach diesla? – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Posiadając pojazd zasilany wtryskiwaczami Common Rail, warto wiedzieć, od czego psują się wtryski i które elementy zużywają się najszybciej. Najczęściej więc dochodzi do uszkodzenia iglicy oraz końcówki rozpylacza. To właśnie te elementy pracują pod ogromnymi obciążeniami, a ponadto, są najbardziej wrażliwe na różnego typu zabrudzenia. Awaria wtryskiwacza może dotyczyć także gniazd wtrysków oraz trzpieni zaworków. Z kolei najszybciej zużywają się uszczelki, które obowiązkowo należy wymieniać przy każdej naprawie. W przypadku niesprawnych wtryskiwaczy jazda nie jest zalecana, z uwagi na ryzyko wystąpienia większych usterek, a nawet uszkodzenia silnika.

Co psuje się we wtryskiwaczach diesla?
Co psuje się we wtryskach diesla?

3. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Regeneracja wtryskiwaczy

Zignorowana awaria wtryskiwaczy może mieć daleko idące konsekwencje, dlatego należy ją wyeliminować w odpowiednim czasie. Eskalacja uszkodzeń może mieć negatywny wpływ na filtr DPF, turbosprężarkę oraz silnik. Wyeksploatowane wtryskiwacze można szybko przywrócić do odpowiedniego stanu, o ile pozwala na to ich stopień zużycia. Trzeba wiedzieć, że uszkodzenia mechaniczne wykluczają opcję regenerowania części, a naprawa staje się zwyczajnie nieopłacalna.

Udostępnij wpis

Komentarze

rafal

Wystawiono 10 miesiecy temu

A co to może być ze ten sam wtrysk się drugi raz zepsuł prawdopodobnie cewka a6c7 3.0 taki 313 bi turbo

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze mogą ulegać awarii z różnych powodów, takich jak np. zużycie elementów mechanicznych, zanieczyszczenie, uszkodzenie uszczelnień itp. Do najczęstszych przyczyn awarii wtryskiwaczy należą: Zużycie elementów mechanicznych - wtryskiwacze składają się z wielu ruchomych elementów, które mogą ulec zużyciu w wyniku działania wysokiego ciśnienia i temperatury. W rezultacie mogą dojść do awarii i konieczności wymiany wtryskiwaczy. Zanieczyszczenie - wtryskiwacze mogą być zanieczyszczone różnymi substancjami, takimi jak np. piasek, sadza czy osad paliwowy. Zanieczyszczenia te mogą prowadzić do awarii wtryskiwaczy i konieczności ich wymiany. Uszkodzenie uszczelnień - wtryskiwacze posiadają uszczelnienia, które chronią je przed wyciekami paliwa. Jeśli uszczelnienia te ulegną uszkodzeniu, mogą dojść do wycieków paliwa i konieczności wymiany wtryskiwaczy. Nieodpowiednia jakość paliwa - używanie niskiej jakości paliwa lub paliwa zanieczyszczonego może prowadzić do awarii wtryskiwaczy i konieczności ich wymiany. Inne przyczyny - awarie wtryskiwaczy mogą być spowodowane także innymi czynnikami, takimi jak np. uszkodzenia mechaniczne, nieodpowiednie działanie układu zapłonowego czy też nieprawidłowa praca układu chłodzenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Gunia

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem dlaczego moje wtryski się popsuły, może to wynik lania kiepskiego paliwa do baku. W każdym razie teraz zwracam na to uwagę.

Czy ta opinia była pomocna?

Brykiet

Wystawiono 2 lata temu

Najgorsze dla nowoczesnych wtrysków jest chyba kiepskie paliwo. Psują się też, jak ktoś się bierze za naprawę, bo chce oszczędzić na mechaniku.

Czy ta opinia była pomocna?

Rymek120

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli wtryski się psują, to pewnie warto się zastanowić nad tym w jaki sposób dbamy o auto i jak jeździmy.

Czy ta opinia była pomocna?

iguuuusia_94@

Wystawiono 2 lata temu

No jak źle użytkujesz samochodów, to co się dziwić jak dojdzie do zepsucia wtryskiwaczy...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki