Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego pompa wtryskowa nie podaje paliwa na wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa nie podaje paliwa do wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dlaczego pompa wtryskowa nie podaje paliwa na wtryskiwacze?
Dlaczego pompa wtryskowa nie podaje paliwa na wtryski?

Sytuacja, w której paliwo nie dochodzi do wtrysków niewątpliwie oznacza uszkodzenie pompy wtryskowej.

Awaria tego rodzaju może być spowodowana:

- wadliwością lub uszkodzeniem zaworu sterującego;
- uszkodzoną pompą wstępną EKP, co wiąże się z brakiem ciśnienia wstępnego;
- uszkodzeniami zaworu na szynie;
- trafianiem oleju napędowego na przelew zamiast na wtryskiwacze.

1. Pompa nie podaje paliwa na wtryski 1.9 TDI 90KM – naprawa usterki

Aby usunąć tego typu awarię, konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym, który specjalizuje się w naprawie pomp wtryskowych i innych podzespołów układu paliwowego. Pierwszą czynnością, jaką dokonuje się w ramach naprawy, jest demontaż pompy. Tylko wtedy możliwe są dokładne oględziny pompy, jednak jak wiemy, potrzebne są do tego dedykowane narzędzia. Dlatego nie należy decydować się na samodzielne majsterkowanie, ponieważ bez odpowiedniego osprzętu możemy tylko zwiększyć zakres uszkodzeń.

Wszystkie parametry pracy pompy wtryskowej poznamy dzięki sprawdzeniu jej na specjalistycznym urządzeniu diagnostycznym, które w środowisku mechaników nazywane jest stołem probierczym. Tak więc diagnostyka oraz testowanie pompy na stole probierczym umożliwia zlokalizowanie źródła usterki.

W zakres naprawy pompy wtryskowej wchodzi także czyszczenie podzespołu za pomocą metody termiczno-chemicznej, która to skutecznie eliminuje z powierzchni pompy wszelkie zanieczyszczenia. Po tej czynności mechanik wymienia wszystkie sparciałe i zużyte w czasie jazdy uszczelnienia. W takiej formie pompa trafia ponownie na testy, które w 100% potwierdzą jej sprawność.

Kiedy zdecydować się na diagnostykę pompy wtryskowej?

Sygnałem ze strony naszego pojazdu, informującym o potrzebie naprawy pompy wtryskowej jest wystąpienie pierwszych objawów uszkodzonej pompy. Z uwagi na niską cenę sprawdzenia pompy wtryskowej, nie należy długo zwlekać z wizytą w serwisie samochodowym, bowiem diagnoza pompy to koszt, który oscyluje w granicy 100 zł.
Jeśli więc problem uruchomienia silnika oraz często gasnący samochód dotyczy Ciebie, zwróć uwagę pracę układu paliwowego. Towarzystwo objawów takich, jak spadek mocy, falowanie obrotów, szarpanie pojazdu czy wysoki poziom zadymienia z rury, sugerują właśnie konieczność przeprowadzenia diagnostyki.

Diagnostyka pompy wtryskowej - kiedy?
Kiedy zdecydować się na diagnostykę pompy wtryskowej?

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Jeśli pompa nie podaje paliwa na wtryski, może to oznaczać, że jest ona uszkodzona lub że występują inne problemy z układem paliwowym. Oto kilka przyczyn, dla których pompa wtryskowa może nie dostarczać paliwa do wtryskiwaczy: Niski poziom paliwa: Pompa wtryskowa musi mieć dostęp do odpowiedniej ilości paliwa, aby działać prawidłowo. Niski poziom paliwa może uniemożliwić pompie dostarczenie paliwa do wtryskiwaczy. Zanieczyszczony filtr paliwa: Filtr paliwa, który jest zanieczyszczony, może blokować dopływ paliwa do pompy wtryskowej. Uszkodzenie elektroniki: Pompa wtryskowa jest podłączona do elektroniki silnika, awaria lub uszkodzenie tej elektroniki mogą uniemożliwić poprawne działanie pompy. Uszkodzona pompa: Pompa wtryskowa może ulec uszkodzeniu na skutek zużycia mechanicznego, przegrzania lub innych czynników. Niedrożne przewody paliwowe: Przewody paliwowe, które są niedrożne, mogą uniemożliwić dopływ paliwa do pompy wtryskowej. Nieprawidłowe działanie elektrozaworu pompy: Elektrozawór odpowiedzialny za dostarczenie paliwa do pompy wtryskowej może nie działać poprawnie co uniemożliwia pracę pompy. Nieodpowiednie parametry oleju : Pompa wtryskowa jest bardzo wrażliwa na jakość oleju, nieodpowiedni rodzaj lub niski poziom oleju może prowadzić do zatarć. Uszkodzenie innych podzespołów w układzie paliwowym : Pompa wtryskowa jest tylko jednym z elementów składających się na układ paliwowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki