Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

NAPRAWA POMPY WTRYSKOWEJ | CZYSZCZENIE WTRYSKÓW

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Naprawa pompy wtryskowej i czyszczenie wtrysków to dwie usługi, które są ze sobą silnie powiązane, ponieważ pompa wtryskowa i wtryski pracują razem w układzie wtryskowym silnika Diesla i są odpowiedzialne za precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komór spalania. Naprawa pompy wtryskowej polega na przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki i identyfikacji problemów związanych z pompą, a następnie na wymianie lub naprawie uszkodzonych elementów, takich jak np. tłoki, pierścienie uszczelniające, zawory, układ pompy wysokiego ciśnienia itp. Celem naprawy pompy wtryskowej jest przywrócenie jej pierwotnej wydajności i sprawności, co pozwoli na poprawę osiągów silnika i zmniejszenie zużycia paliwa. Czyszczenie wtrysków to proces oczyszczania wtrysków z nagromadzonej na nich zanieczyszczeń, takich jak osady, sadza, olej, woda i inne substancje, które mogą wpłynąć na dokładność i wydajność wtrysku paliwa. Czyszczenie wtrysków można przeprowadzić na kilka sposobów, np. poprzez użycie specjalnych środków chemicznych, ultradźwięków, czy też przez mechaniczne czyszczenie.

1. Uszkodzenia pompy wtryskowej powstające na skutek zużycia zmęczeniowego

Jest to już ostatni rodzaj tribologicznego zużycia przyczyniający się do uszkodzeń i naprawy pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail i wtryskiwaczy aparatury paliwowej silnika diesla. Można powiedzieć, iż ten rodzaj zużycia jest kumulacją wszystkich zużyć powstających w czasie pracy pomp wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy, na skutek, których zachodzą nieodwracalne zjawiska powodujące destrukcję elementu. „Zużywanie zmęczeniowe jest rodzajem zużycia, w którym lokalna utrata spójności i związane z nią ubytki materiału są spowodowane zmęczeniem materiału w wyniku cyklicznego oddziaływania naprężeń kontaktowych w warstwach wierzchnich kojarzonych elementów tarciowych”. Po stwierdzeniu tego typu defektów pompy potrzebne jest zawsze czyszczenie wtrysków Common Rai, ponieważ opiłki, które dostają się do wtryskiwacza z pompy, mogą go całkowicie zablokować i zniszczyć. Wtryskiwacze Common Rail poza filtrem głównym paliwa nie posiadają innych zabezpieczeń przed ciałami obcymi, jak np. magnez dlatego dostanie się fragmentów elementów pompy wysokiego ciśnienia do nich spowoduje, że regeneracja wtryskiwaczy lub wymiana wtryskiwaczy na nowe wydaje się pewne. Najlepiej takie naprawy wykonywać w Bosch Diesel Service, bo regeneracja wykonana zgodnie z technologią producenta Bosch, Delphi, Denso i Siemens daje gwarancje długiej i bezawaryjnej eksploatacji. Cena źle wykonanej naprawy jest wysoka, bo może skutkować uszkodzeniem silnika diesla. Dotyczy to też w dużej mierze pompowtryskiwaczy i pomp PLD.

Czyszczenie wtrysków Common Rail różne rodzaje

czyszczenie wtrysków Common Rail różne rodzaje

Naprawa pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail – rodzaje pomp

naprawa pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail – rodzaje pomp

Wygląd wtryskiwaczy Bosch, Denso, Siemens VDO, Delphi dla porównania, które naprawiamy

wygląd wtryskiwaczy Bosch Denso Siemens VDO Delphi - porównanie

Czyszczenie wtryskiwaczy Siemens VDO CR

Czyszczenie wtryskiwaczy Siemens VDO CR

Denso czyszczenie wtrysków Common Rail

denso czyszczenie wtrysków Common Rail

W wyniku sumowania się odkształceń w warstwie powierzchniowej poprzez oddziaływanie własnych naprężeń i naprężeń od obciążeń z zewnątrz, w miejscach kumulowania się naprężeń powstają zmęczeniowe mikropęknięcia powierzchniowe, przechodzące następnie w makro pęknięcia. W końcowej fazie dochodzi do odrywania od rdzenia „kawałeczków” metalu z elementów pompy Common Rail. Przy tego rodzaju oddziaływaniu przez długi czas nie występują ubytki metalu, a jedynie makro odkształcenia. Przekroczenie krańcowej liczby cykli obciążeń i uzyskanie granicy zmęczenia przez pojedyncze mikro objętości metalu warstwy powierzchniowej uznaje się za początek końcowego okresu przydatności fragmentu części pompy wtryskowej Common Rail do eksploatacji. Zużycie zmęczeniowe warstwy wierzchniej należy różnicować od zużycia zmęczeniowego objętościowego. Skutkiem procesów zużycia warstwy powierzchniowej są miejscowe deficyty materiału warstwy wierzchniej. W przypadku zużycia zmęczeniowego są to pęknięcia zmęczeniowe. Zużycie zmęczeniowe może wystąpić najczęściej w obszarach styku takich par trybologicznych jak:
- poruszająca się kulka po zakrzywionej krawędzi,
- kulka poruszająca się po płaszczyźnie,
- walec poruszający się po płaszczyźnie,
- dwa walce nawzajem współpracujące,
- zęby kół zębatych, itd.
W związku z powyższym miejscami występowania zużycia zmęczeniowego w elementach wtryskowych i pompach układu zasilania Common Rail są przede wszystkim miejsca współpracy krzywki napędowej z sekcjami tłoczącymi pompy wysokiego ciśnienia oraz miejsce współpracy wtryskiwacza, dokładniej iglicy rozpylacza z gniazdem, w którym się ona porusza. Jednocześnie wskazane obszary są najczęściej występującymi miejscami tego przykładu zużyć, z wyraźną przewagą uszkodzeń zachodzących w pompach wysokiego ciśnienia (rys. 4.7). Wynika to w głównej mierze z większych miejscowych obciążeń działających na skutek dużych prędkości obrotowych jak i znacznych sił powstających w czasie napędzania sekcji tłoczących przez pierścień krzywkowy. Pompa wtryskowa i jej regeneracja jest możliwa jak mówiliśmy wcześniej niestety wtryskiwacz piezoelektryczny jest w tym wypadku do wymiany.
Warto również wspomnieć, iż występują trzy rodzaje zużycia zmęczeniowego, tj.:
- spalling,
- pitting,
- fretting.

Rys. 4.7. Przykład zużycia zmęczeniowego elementów pompy wysokiego ciśnienia Common Rail: a - wyraźne pęknięcia zmęczeniowe pierścienia krzywkowego, b - popękany talerzyk sekcji tłoczącej pompy, c - wyraźne odkształcenia wnętrza sekcji tłoczącej

przykład zużycia pompy wysokiego ciśnienia Common Rail

Regeneracja pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail na EPS 815 firmy Bosch

regeneracja pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail na EPS 815 firmy Bosch

EPS 708 Bosch do naprawy wtryskiwaczy piezoelektrycznych i pomp Common Rail Denso, Delphi, Siemens

EPS 708 Bosch do naprawy wtryskiwaczy piezoelektrycznych i pomp Common Rail Denso Delphi Siemens


Spalling | Pompa Common Rail

Spalling to odmiana zużycia zmęczeniowego charakteryzująca się łuszczeniem odbywającym się w sposób stopniowy na skutek nagromadzenia naprężeń w warstwie wierzchniej wzajemnie współpracujących elementów tarciowych w czasie występującego suchego styku w granicach naprężeń Hertza, przy towarzyszących cyklicznych naprężeniach kontaktowych. Powoduje to powstanie mikropęknięć w pompie Common Rail, a następnie ich rozprzestrzenienie, które skutkuje oderwaniem się cząstek od podłoża. Natomiast pitting to zużycie zmęczeniowe zwane zużyciem gruzełkowym. Spowodowane jest systematycznymi oddziaływaniami naprężeń kontaktowych wzajemnie stykających się elementów także obecne w e wtryskiwaczach elektromagnetycznych. Występuje przy smarowym styku w granicach naprężeń Hertza, a więc powstaje mimo obszarów smarowych, które dodatkowo po wystąpieniu pęknięć mogą powodować ich rozszerzanie w wyniku np. rozklinowującego działania oleju. Zjawisko to zachodzi od 2 do 4 razy wolniej niż zjawisko spallingu, a powstałe uszkodzenia są również znacznie mniejsze. Z kolei fretting występuje w miejscach połączeń nieruchomych lub połączeń o minimalnych przemieszczeniach. Na proces zużycia tego rodzaju składają się zjawiska mechaniczne, termiczne, chemiczne, a nawet elektryczne występujące w sferach kontaktu ciał lub ich przemieszczeń posuwisto-zwrotnych lub obrotowych. Może być również wynikiem następujących cyklicznie pulsacji, drgań czy innego rodzaju obciążeń.
Czyszczenie, naprawa regeneracja pomp PLD, wtrysków i pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych nasza pracownia Common Rail Bosch Diesel Service przeprowadza wysyłkowo. Mieszkasz w mieście Warszawa, Poznań, Kraków, Częstochowa, Rzeszów, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Olsztyn, Jaworzno, Mielec, Białystok, czy Szczecin itd. zadzwoń i dowiedz się jak zamówić naszego kuriera.

Udostępnij wpis

Komentarze

Felek

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy w pompie wtryskowej jest jednym ze sposobów naprawy tej części. Proces polega na usunięciu osadów i zanieczyszczeń z wtryskiwaczy, co może poprawić ich pracę i zwiększyć wydajność silnika. Czyszczenie można przeprowadzić za pomocą specjalnych narzędzi i środków chemicznych, lub przez mechaniczne oczyszczanie. W zależności od stopnia zanieczyszczenia, czyszczenie może być wykonywane w warsztacie lub w specjalistycznych serwisach.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

Dużo ważnych i ciekawych informacji. Lubię czytać nowinki z działu moto. Jak za taka cenę, regeneracja pomp wtryskowych wydaje się być super. W razie potrzeby będę korzystać.

Czy ta opinia była pomocna?

biszka

Wystawiono 5 lat temu

Jejuuu, to aż tyle rzeczy się tam dzieje ;o

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki