Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego leją wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dlaczego leją wtryski?
Dlaczego leją wtryski?

Sytuacja, w której wtryskiwacze mówiąc potocznie leją, może być spowodowana przez dwie rzeczy: zablokowanie się końcówki wtrysku lub uszkodzenie mechaniczne iglicy. Pierwszy powód świadczy o nagromadzeniu się we wtryskiwaczy różnego rodzaju osadów, które uniemożliwiają iglicy swobodne poruszanie się. Co się dzieje, gdy wtrysk leje? Otóż pozostaje on ciągle otwarty i dostarcza silnikowi więcej paliwa, niż tego potrzebuje. Natomiast w momencie, kiedy rozpylacz jest uszkodzony, stopiony, złamany, ma nieodpowiedni kształt, to parametry dawki znacznie odbiegają od tych prawidłowych. Mimo tego, że sterownik narzuca na wtrysk odpowiednie wartości precyzujące dawkę, to on dawkuje „po swojemu”. Wyjściem z pierwszej sytuacji jest dokładne czyszczenie wtryskiwacza, najlepiej z wykorzystaniem profesjonalnych środków i urządzeń dostępnych w serwisach samochodowych. W drugim przypadku konieczna będzie wymiana iglicy na nową.

Zużyte wtryskiwacze, to dopiero początek problemów – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Jazda ze zużytymi wtryskiwaczami jest z pewnością mało komfortowa, ale przede wszystkim nierozsądna. Uszkodzone wtryski w konsekwencji powodują niekorzystne środowisko pracy dla innych, ważnych części samochodowych, przez co stopień usterki, jaki koszty z nią związane są znacznie większe. Jeśli więc mamy do czynienia z objawami dysfunkcji wtryskiwaczy, należy je szybko naprawić i co ważne, zakodować, aby mogły działać w pełni wydajnie i równomiernie. Trzeba bowiem wiedzieć, że objawy niezakodowanych wtryskiwaczy będą podobne do tych, które towarzyszom uszkodzonym wtryskom.

1. Przyczyny awarii wtryskiwaczy – Uszkodzony wtrysk diesel objawy

Przyczyny awarii wtryskiwaczy
Przyczyny awarii wtryskiwaczy

Do częstych przyczyn awarii wtrysków czy też ich szybszego zużycia doprowadzają zabrudzenia, które wynikają z tankowanie kiepskiej jakości paliwa. Zabrudzenia gromadzą się też na powierzchni wtrysków wtedy, gdy nie zmieniamy regularnie filtrów oraz olejów. Nieodpowiednie praktyki znacznie obniżają parametry wtrysków i skracają ich żywotność. W takim przypadku będziemy mieć do czynienia z różnymi niedogodnościami w czasie jazdy np. szarpaniem i drganiem silnika, głośniejszą pracą wtrysków, falowaniem obrotów, czy z gaśnięciem pojazdu na niskich obrotach.

2. Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? – Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

Z racji tego, że wtryskiwacz może zawiesić się / zablokować w dwóch pozycjach (otwartej lub zamkniętej) to możemy mieć do czynienia ze zbyt małą lub ze zbyt dużą dawką paliwa. Wtrysk zacięty w pozycji zamkniętej nie ma możliwości dostarczyć odpowiedniej ilości oleju napędowego, przez co sterownik narzuca na wtrysk jeszcze większą dawkę, aby wyrównać pracę silnika. Taka usterka wiąże się z dziwnym stukaniem wtryskiwaczy, które nie mogąc poprawnie pracować, wydają nietypowe dźwięki. Aby sprawdzić, który z wtrysków jest niesprawny, zawieszony, należy poddać ocenie przelewy wtrysków oraz parametry dawki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze mogą lać z różnych powodów. Najczęstsze przyczyny, dla których wtryskiwacze mogą leją, to: Uszkodzenie mechaniczne: Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu podczas montażu lub eksploatacji, np. z powodu złego ułożenia lub braku odpowiedniego przymocowania. Uszkodzenie mechaniczne może prowadzić do wycieków z wtryskiwaczy. Uszkodzenie uszczelek: Wtryskiwacze są wyposażone w uszczelki, które chronią przed wyciekiem paliwa. Jeśli uszczelki są uszkodzone lub zużyte, mogą prowadzić do wycieków z wtryskiwaczy. Zanieczyszczenie lub korozja: Zanieczyszczenia lub korozja mogą prowadzić do zapychania wtryskiwaczy lub uszkodzenia ich elementów, co może prowadzić do wycieków. Zużycie: Wtryskiwacze są podatne na zużycie, szczególnie w przypadku silników, które eksploatowane są w trudnych warunkach. Zużycie może prowadzić do uszkodzenia uszczelek lub innych elementów, co może prowadzić do wycieków.

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 2 lata temu

Wtryski mogą lecieć z różnych przyczyn, w zależności od rodzaju usterki lub zużycia. Oto kilka możliwych przyczyn: 1. Uszkodzenie mechanizmu zaworu: Wtryski mogą lać, jeśli zawór znajdujący się wewnątrz wtrysku jest uszkodzony lub zużyty. Zawór odpowiada za otwieranie i zamykanie przepływu paliwa, dlatego jego uszkodzenie może prowadzić do niekontrolowanego wylewania paliwa. 2. Nieszczelność uszczelki: Wtryski mogą lać, jeśli uszczelka, która uszczelnia wtryskiwacz, jest uszkodzona lub zużyta. Uszkodzona uszczelka może prowadzić do nieszczelności, co skutkuje wylewaniem paliwa. 3. Zużycie elementów: Wtryski mogą l lać, jeśli są zużyte lub nieodpowiednio dobrane do danego silnika. Wtryski, które są zużyte lub nieodpowiednio dobrane, mogą nie działać prawidłowo i prowadzić do niekontrolowanego wylewania paliwa. 4. Uszkodzenie elektroniki: Wtryski mogą lać, jeśli są uszkodzone lub zużyte elementy elektroniczne, takie jak cewki lub elektrozawory. Uszkodzenie lub zużycie tych elementów może prowadzić do niekontrolowanego wylewania paliwa. Jeśli wtryski leją, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą lub serwisem samochodowym, który oceni stan wtrysków i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Warto pamiętać, że lejące wtryski mogą prowadzić do problemów z pracą

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki