Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Diagnostyka pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Badanie pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Diagnostyka pompy wtryskowej - etapy
Diagnostyka pompy wtryskowej

Diagnostyka pompy wtryskowej polega na dokładnych oględzinach wszystkich jej elementów oraz sprawdzeniu parametrów pracy pompy na urządzeniu testującym. Diagnostyka pompy ma na celu określenie stanu technicznego części oraz zlokalizowanie prawdopodobnego źródła awarii. Z usługi sprawdzania pompy najlepiej skorzystać w momencie wystąpienia pierwszych objawów usterki, bowiem zignorowanie oznak awarii wiąże się nie tylko z większym stopniem uszkodzeń, ale i z wyższym kosztem naprawy.

Remont pompy wtryskowej rozpoczyna się od demontażu z układu paliwowego, wtedy możliwe jest wskazanie ewentualnych wycieków czy uszkodzeń typu mechanicznego. Kolejnym krokiem jest rozmontowanie pompy na pojedyncze elementy, co daje możliwość szczegółowej analizy poziomu zużycia.

1. Kiedy konieczne jest czyszczenie pompy wtryskowej?

Na etapie rozłożenia pompy najczęściej okazuje się, że eksploatacja samochodu spowodowała naturalne zużycie, ale i zabrudzenie części. Wówczas konieczne staje się czyszczenie pompy wtryskowej, które w profesjonalnych serwisach realizowane jest za pomocą skutecznej metody termo-chemiczną. Dzięki umieszczeniu pompy w myjce ultradźwiękowej możliwe jest usunięcie z powierzchni części wszelkich zanieczyszczeń i osadów, które zdążyły nagromadzić się podczas okresu użytkowania pojazdu.

Czyszczenie jest bardzo ważnym elementem naprawy pompy, ponieważ trzeba wiedzieć, że zabrudzenia znacznie obniżają parametry pracy pompy wtryskowej i utrudniają jej prawidłowe funkcjonowanie.

Co oznacza regeneracja pompy wtryskowej?

Kompleksowa regeneracja pompy oznacza przeprowadzenie szeregu czynności naprawczych, które przywracają odpowiednie właściwości pompy, a tym samym, przedłużają jej żywotność. W zakres regeneracji wchodzi szczegółowa diagnostyka wszystkich elementów pompy, czyszczenie części oraz sprawdzenie parametrów pracy pompy. Każda naprawa pompy wiąże się także z obowiązkową wymianą wszystkich uszczelnień. Bardzo ważnym etapem regeneracji są końcowe testy pompy wtryskowej na stole probierczym, które w 100% potwierdzą sprawność i użytkowość tego podzespołu.

Regeneracja jest usługą, która eliminuje problematyczne objawy uszkodzonej pompy wtryskowej, dlatego niewątpliwie warto z niej skorzystać w momencie awarii.

Regeneracja pompy wtryskowej
Co oznacza regeneracja pompy wtryskowej?

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Diagnostyka pompy wtryskowej jest ważnym elementem utrzymania silnika diesla w dobrym stanie. Oto kilka metod, które mogą być stosowane do diagnozowania problemów z pompą wtryskową: Diagnostyka komputerowa: Elektroniczny moduł sterujący (ECU) silnika jest w stanie określić wiele problemów związanych z pompą wtryskową. ECU może generować kody błędów, które mogą być odczytane przez diagnostę komputerowego, aby ustalić przyczynę problemu. Pomiary ciśnienia: Specjalistyczny przyrząd do pomiarów ciśnienia może być stosowany do sprawdzenia ciśnienia roboczego w pompie wtryskowej oraz w całym układzie paliwowym. Pomiary strumienia: Pomiary strumienia paliwa mogą być również przeprowadzane, aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa jest w stanie dostarczać odpowiednią ilość paliwa do silnika. Oględziny: Doświadczony mechanik może również sprawawdzić pompę pod kątem stanu technicznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki