Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Demontaż zapieczonych wtrysków – dlaczego jest taki trudny?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Demontowanie zapieczonych wtryskiwaczy paliwa nie należy do łatwych zadań, dlatego nie każdy potrafi sobie z nim poradzić. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, główne z nich to:

  • Po pierwsze długość ich gniazd,
  • po drugie blokowanie wtryskiwacza przez korozję lub nagar.

Wielu z właścicieli Diesli decyduje się na demontaż zapieczonych wtrysków w przydomowych garażach. Do tego zadania używają ogólnodostępnych środków chemicznych, które mają na celu poluzowanie zardzewiałych i zaciśniętych elementów. W wielu przypadkach często już ta czynność umożliwia demontaż zapieczonych wtryskiwaczy. Niemniej jednak problem pojawia się w chwili, kiedy należy użyć profesjonalnych narzędzi. Odradza się wówczas stosowanie własnoręcznie robionych ściągaczy do wtrysków. Warto mieć na uwadze, że nieumiejętny demontaż podzespołów może zakończyć się trwałym uszkodzeniem części, które nie będą już nadawały się do dalszej eksploatacji.

Środek do demontażu wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Nowy i zużyty wtrysk

Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co, gdy wtrysk nie chce wyjść?

Kiedy mamy problem z wyciągnięciem zapieczonego wtrysku, najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy sprawdzonego serwisu samochodowego. Doświadczeni fachowcy posiadają odpowiednie narzędzia oraz preparaty chemiczne, które są o wiele bardziej skuteczne niż środki dostępne w sklepach.
Decydując się na samodzielny demontaż wtryskiwaczy, można je z łatwością uszkodzić, co wiązać się będzie z koniecznością zakupu nowych podzespołów. Tym bardziej w przypadku, gdy nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i profesjonalnym sprzętem niezbędnym do naprawy.

Dlaczego wtryski się zapiekają?

Poniżej przedstawiam główne przyczyny zapiekania wtryskiwaczy:

  • Zanieczyszczenia z paliwa. Stosowanie słabej jakości paliwa, które zawiera spore ilości zanieczyszczeń bądź substancji zwiększających korozję, przyczynia się do zapiekania wtryskiwaczy. Niektóre dodatki takie jak metale, piasek czy siarka, mogą także przyczyniać się do korozji oraz tworzenia osadów na wtryskiwaczach, co utrudnia przepływ paliwa.
  • Wysokie temperatury pracy. Podzespoły te działają w warunkach wysokich temperatur, co może przyspieszać proces utwardzania się zanieczyszczeń i osadów. Dodatkowo, w przypadku nieprawidłowej pracy jednostki napędowej lub problemów z układem chłodzenia, wtryski mogą być narażone na jeszcze wyższe temperatury, co przyspiesza proces ich zapiekania.
  • Wilgoć. Na powierzchni wtryskiwaczy pod wpływem wilgoci osadza się woda, która w połączeniu z metalem doprowadza do niszczenia struktury części, czyli korozji. Wtryskiwacze mogą się zapiekać w wyniku niewłaściwego przechowywania i w wyniku zbierania się wody w zbiorniku z paliwem.
Zabrudzony wtryskiwacz

Uszkodzony wtrysk Diesel

Zaciśnięte w gniazdach wtryskiwacze paliwa, które są pokryte warstwami rdzy, nagaru oraz wszelkich różnego osadami nie są w stanie prawidłowo pracować. Wówczas wartości dawki paliwa stają się nieprawidłowe, co przekłada się na spadek wydajności pojazdu. Mocno zużyte, jak i zabrudzone lub nawet uszkodzone wtryskiwacze paliwa będą powodowały nierównomierną pracę silnika, który w chwili awarii zaczynie szarpać, drgać i pobierać znacznie więcej paliwa. Niesprawne wtryski również będą wiązały się ze znacznym spadkiem mocy oraz osiągów, a także z problematycznym rozruchem auta, które, może również często gasnąć.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki