Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Demontaż wtryskiwaczy 2.0 TDI CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze 2.0 TDI CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Demontaż wtryskiwaczy 2.0 TDI CR
Demontaż wtryskiwaczy 2.0 TDI CR

Aby wymontować wtryskiwacze, należy odkręcić mocowanie (w zależności od modelu może znajdować się w różnych miejscach), a następnie wyjąć wtrysk z gniazda. W niektórych pojazdach wtryski mocowane są za pomocą śrub, konektorów lub złączek. Jeśli wtryskiwacze nie chcą wyjść, warto użyć specjalnego ściągacza, aby nie naruszyć ich konstrukcji. Najpierw jednak należy użyć odpowiedniego środka chemicznego, który rozpuści rdzę i inne zanieczyszczenia nagromadzone na wtryskiwaczu. Po chwili można podjąć próbę wyjęcia wtrysku, uważając przy tym nie nie urwać części, za którą chwytamy. Jeżeli wtrysk nadal tkwi w gnieździe najlepiej użyć ściągacza składającego się z siłownika hydraulicznego i śruby pociągowej, którą instalujemy w korpusie wtrysku. Następnym krokiem jest znalezienie właściwego dla danego silnika punktu podparcia. Przy demontażu wtrysku naprawdę trzeba uważać i dysponować odpowiednimi specyfikami i narzędziami, dlatego też warto powierzyć to doświadczonym mechanikom.

Wymiana uszczelek wtrysku ‒ 2.0 TDI

Naprawa wtryskiwaczy wiąże się z obowiązkową wymianą wszystkich uszczelnień i podkładek. Trzeba bowiem wiedzieć, że w czasie użytkowania auta elementy te się zużywają i nie nadają się do ponownego założenia. Przykładowo raz zdjęta podkładka odkształca się, przez co nie spełnia już swojej funkcjo prawidłowo. Natomiast uszczelki z czasem parcieją i tracą właściwą strukturę, przez co mogą powodować nieszczelności w konstrukcji wtryskiwacza. Wymiana powyższych elementów zagwarantuje poprawną pracę wtrysku, zachowując odpowiednie ciśnienie dawki paliwa, a to z kolei zapewni równą pracę silnika.

1. Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu ‒ Wymiana wtryskiwaczy 2.0 TDI CR

Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu
Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu

Niszczenie wtrysków podczas demontażu nie zawsze jest konieczne, jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia do ich wyciągania. Do takich zalicza się specjalny ściągacz śrubowy lub hydrauliczny. Niestety zdarzają się sytuacje, jak np. w Vivaro lub Trafic 2,0 DCI, że miejsca na podparcie jest naprawdę mało, a dodatkowo woda z podszybia cieknie prosto na wtryskiwacze, co powoduje, że po jakimś czasie rdzewieją i zapiekają się w gnieździe. Jednak profesjonalne serwisy i doświadczeni mechanicy starają się tak wyjmować wtryski, aby uniknąć uszkodzeń czy wiercenia. Często stosują zatem preparaty, które mają za zadanie poluzować zapieczone elementy.

2. Wymiana wtryskiwaczy ‒ Audi A4 B6 ‒ Wymiana wtryskiwaczy diesel

Wymiana wtryskiwaczu w silnikach wysokoprężnych ma miejsce zdecydowanie częściej niż w benzynowych, a wszystko za sprawą większych obciążeń i większej precyzji pracy. Co ile więc wymienia się wtryski w Dieslu? Przeważnie wymagają wymiany po około 250 tys. km. Aby wymienić wtryski samodzielnie, trzeba mieć odpowiednie narzędzia i widzę, więc lepiej powierzyć tę czynność serwisowi samochodowemu. Należy pamiętać, że oprócz wymiany wtrysków, trzeba zadbać także o właściwy stan gniazd wtryskiwaczy, aby można było je właściwie zamontować i zachować pełną szczelność. 

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono pół roku temu

@Paweł Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi specjalistami, którzy chętnie udzielą niezbędnych informacji na temat naprawy wtryskiwaczy i wysyłki za granicę.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono pół roku temu

Dobry dzień. Potrzebuję naprawy wtrysku PD do silnika 03g130073g bosch 2.0 tdi 16v 103kw 4 sztuki z wysyłką na Słowację jeśli jest to możliwe. Dziękuję

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono pół roku temu

Dobry dzień. Potrzebuję naprawy wtrysku PD do silnika 03g130073g bosch 2.0 tdi 16v 103kw 4 sztuki z wysyłką na Słowację jeśli jest to możliwe. Dziękuję

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono 2 lata temu

Demontaż wtryskiwaczy w silniku 2.0 TDI CR wymaga odpowiedniego narzędzia i umiejętności. Proces ten może być skomplikowany i należy go wykonywać ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia silnika lub innych elementów układu paliwowego. Poniżej znajduje się krótki przewodnik po krokach, które należy wykonać podczas demontażu wtryskiwaczy w silniku 2.0 TDI CR: Przygotuj narzędzia i sprzęt potrzebne do demontażu wtryskiwaczy. Będziesz potrzebować klucza dynamometrycznego, śrubokrętu, młotka, przecinaka, klucza nasadowego i innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz akumulator i odłącz kable zasilające wtryskiwacze. Odkręć śruby mocujące wtryskiwacze do głowicy silnika i wyjmij wtryskiwacze z silnika. Możesz potrzebować do tego klucza nasadowego lub innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz węże paliwowe od wtryskiwaczy i zdejmij osłonę ochronną z wtryskiwaczy. Odkręć śruby mocujące wtryskiwacze do osłony ochronnej i zdejmij wtryskiwacze z osłony. Wyczyść wtryskiwacze i osłonę ochronną z resztek paliwa i oleju, a następnie wymień uszczelki i uszczelniacze, jeśli to konieczne. Przygotuj wtryskiwacze do montażu i zamontuj je zgodnie z instrukcją producenta lub instrukcjami zawartymi w podręczniku obsługi samochodu. Pamiętaj, aby dokręcić śruby mocujące wtryskiwacze do osłony ochronnej i głowicy silnika z odpowiednią siłą, aby uniknąć uszkodzenia wtryskiwaczy lub innych elementów układu paliwowego

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki