Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Demontaż pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wyjmowanie pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Demontaż pompy wtryskowej w Dieslu
Demontaż pompy wtryskowej

Demontaż pompy wtryskowej jest ważnym procesem konserwacyjnym, który pozwala na dokładne przeprowadzenie napraw lub wymianę uszkodzonych elementów. Aby demontować pompę wtryskową, należy najpierw odłączyć ją od zasilania paliwem i zdemontować przewody paliwowe, które prowadzą do i z pompy. Następnie należy odkręcić mocowanie pompy i zdejmij ją z silnika. W tym czasie należy zwrócić uwagę na to, aby nie uszkodzić elementów pompy oraz nie zgubić żadnych elementów podczas demontażu. Po demontażu pompy wtryskowej zaleca się dokładne wyczyszczenie jej i sprawdzenie stanu każdego elementu. W przypadku wykrycia uszkodzeń, należy dokonać odpowiedniej naprawy lub wymiany części. 

Demontaż pompy wtryskowej z układu paliwowego jest jednym z etapów naprawy tego podzespołu. Dzięki tej czynności można dostrzec ewentualne wycieki, a także uszkodzenia struktury pompy. Tak więc demontaż pozwala na dokładną ocenę stanu technicznego, a rozbiórka pompy na poszczególne elementy umożliwia odnalezienie przyczyn awarii.

Każdorazowa wymiana pompy wtryskowej 1.9 TDI wiąże się z demontażem, który należy przeprowadzić w odpowiednim serwisie samochodowym, dysponującym specjalistycznymi narzędziami, które niekiedy są niezbędne do wymontowania części.

1. O czym pamiętać przy wymianie pompy wtryskowej?

Naprawa pompy wtryskowej, jak wiadomo, powinna zakończyć się ponowną instalacją w układzie paliwowym. Jednak o czym jeszcze powinniśmy pamiętać, aby naprawa była w pełni skuteczna? Sprawdź poniżej;

- Po każdej wymianie pompy wyczyść układ paliwowy, aby wszelkie osady znajdujące się wewnątrz nie osiadały na pompie;
- Pamiętaj, że obowiązkową czynnością związaną z naprawą pompy wtryskowej jest także wymiana filtra paliwa – bez tej czynności naprawa może okazać się nieefektywna;
- Po montażu pompy wtryskowej warto sprawdzić także sprawność instalacji elektrycznej.
Niewątpliwie wymiana pompy wtryskowej powinna być wykonana przez doświadczonego mechanika, który wie, jak powinna przebiegać krok po kroku.

Regeneracja pompy wtryskowej – czy warto skorzystać z takiej usługi?

Zużytą i zanieczyszczoną pompę poddaje się kompleksowej regeneracji, dzięki której części uzyskują pierwotne parametry pracy. Wszystko to za przyczyną czynności, które wchodzą w zakres tego typu usługi, będącej w ofercie profesjonalnych pracowni samochodowych.

Regeneracja pompy wtryskowej
Regeneracja pompy wtryskowej – czy warto skorzystać z takiej usługi?

Rozbiórka pompy wtryskowej bardzo często ujawnia, że pod wpływem użytkowania samochodu, ulega ona zabrudzeniu. Aby więc pompa mogła znów działać prawidłowo, konieczne jest jej wyczyszczenie. W tym celu część umieszczana jest w myjce ultradźwiękowej, gdzie za pomocą metody termiczno-chemicznej usuwa się z powierzchni pompy różnego typu zabrudzenia. Wymiana zużytych uszczelnień to kolejny krok regeneracji, po którym następuje ponowne złożenie pompy. Każdą regenerację kończą testy przeprowadzane na stole probierczym, których zadaniem jest sprawdzenie uzyskanych parametrów funkcjonowania pompy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Demontaż pompy wtryskowej jest procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi. Przed rozpoczęciem demontażu, należy się upewnić, że silnik został zatrzymany i schłodzony. Oto kroki, które należy przestrzegać podczas demontażu pompy wtryskowej: Zabezpieczenie silnika: Aby uniknąć uszkodzenia silnika, należy go odpowiednio zabezpieczyć, np. przez wyjęcie kluczyka ze stacyjki. Odłączenie akumulatora: Przed rozpoczęciem pracy należy odłączyć akumulator, aby uniknąć porażenia prądem. Odłączenie przewodów i rur: Przed demontażem pompy wtryskowej, należy odłączyć wszystkie przewody i rury związane z układem paliwowym. Demontaż osłony: Aby dostać się do pompy wtryskowej, trzeba najpierw zdjąć osłonę silnika. Demontaż kół zębatych: Pompa wtryskowa jest zazwyczaj połączona z wałkiem korbowym za pomocą koła zębatego. Przed demontażem pompy, należy odkręcić koło zębate i odłączyć pompę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki