Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Demontaż cewki wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Demontowanie cewki wtryskiwacza krok po kroku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Demontaż cewki wtrysku
Demontaż cewki wtryskiwacza

Demontaż cewki to czynność serwisowa, którą dokonuje się w ramach naprawy i regeneracji wtryskiwaczy. Zdemontowanie cewki jest konieczne, aby ocena stanu technicznego i poziomu zużycia wtrysku była w pełni możliwa. Z uwagi na wytyczne producenta, demontażu cewki nie może się podjąć warsztat samochodowy, który nie specjalizuje się w naprawie wtryskiwaczy. Nieodpowiedni demontaż, a co gorsze, użycie niewłaściwych narzędzi może spowodować zmianę parametrów, co przekłada się na rozregulowanie się wtryskiwaczy.

Demontaż cewki możemy przeprowadzić we: wtryskiwaczach elektromagnetycznych firmy Bosch, piezoelektrycznych firmy Siemens, elektromagnetycznych i piezoelektrycznych firmy Denso - nie wszystkie modele mają możliwość ze względu na zlokalizowanie cewki wewnątrz konstrukcji wtryskiwacza.

1. Zapieczony wtrysk a demontaż cewki wtryskiwacza

Jak już wspominaliśmy, demontaż cewki jest konieczny przede wszystkim wtedy, kiedy oceniamy stan techniczny elementów wtrysków – a więc podczas naprawy i regeneracji tych podzespołów. Jednak trzeba wspomnieć, że jest to czynność niezbędna w momencie, kiedy przyczyną awarii jest zapieczony wtrysk. Wówczas potrzebne jest użycie specjalnych ściągaczy, które można zamontować dopiero po ściągnięciu cewki. Ściągacz działa na zasadzie dźwigni – śrubę wkręcamy do korpusu, po czym ciągniemy za nią przy pomocy odpowiedniego narzędzia. Sposób podparcia śruby różni się w zależności od konkretnego modelu silnika.

Aby wyjąć zapieczony wtrysk, najlepiej udać się do doświadczonego mechanika, który posiadając odpowiednie narzędzia, wie, jak zrobić ściągacz do wtrysków. Jak już wspominaliśmy, nie zaleca się wymian wtryskiwaczy samemu z uwagi na możliwość uszkodzenia i rozregulowania tych podzespołów.

Wymiana cewki wtryskiwacza – kiedy konieczna?

Jeśli diagnostyka wtrysku wskaże na zużycie, spalenie bądź uszkodzenie cewki wtryskiwacza, oznacza to konieczność wymiany tego elementu. Wymiana cewki jest niezbędna w momencie wystąpienia pierwszych objawów tego rodzaju usterki. Zakup nowej cewki pozwoli przywrócić wtryskiwaczowi odpowiednie parametry pracy. Trzeba tylko pamiętać, że czynność tę warto powierzyć rzetelnemu i sprawdzonemu warsztatowi samochodowemu, który dysponuje odpowiednim parkiem technologicznym.

Wymiana cewki wtryskiwacza
Wymiana cewki wtryskiwacza – kiedy konieczna?

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Demontaż cewki wtryskiwacza Common Rail jest czynnością skomplikowaną i wymaga odpowiedniego sprzętu i specjalistycznej wiedzy. Oto kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo zdemontować cewkę wtryskiwacza: Odłączenie wtryskiwacza od przewodów elektrycznych: Przed rozpoczęciem demontażu należy odłączyć wtryskiwacz od przewodów elektrycznych, które łączą go z elektronicznym modułem sterującym. Demontaż uszczelki: Należy odkręcić uszczelkę, która trzyma wtryskiwacz w miejscu. Demontaż nakrętki: Należy odkręcić nakrętkę, która trzyma cewkę wtryskiwacza na swoim miejscu. Odłączenie cewki od wtryskiwacza: Po odkręceniu nakrętki można łatwo odłączyć cewkę od wtryskiwacza. Wymiana cewki: Po odłączeniu cewki stara cewka zostaje zdemontowana i zastąpiona nową.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki