Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym zalać zapieczone wtryski? – forum

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zapieczone wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czym zalać zapieczone wtryski?
Czym zalać zapieczone wtryski? – forum

Użytkownicy internetowych forów radzą, aby zapieczone wtryskiwacze zalać tak zwanymi penetrantami, które rozpuszczają rodzę oraz uciążliwe osady zalegające na wtryskiwaczu. Dość popularnymi środkami są produkty firmy Liqui Moly lub K2. Detergent o odpowiednim składzie chemicznym poluzuje zaciśnięte elementy i ułatwi ich demontaż. Warto wspomnieć, że ogólnodostępne preparaty nie będą tak skuteczne, jak te, które są używane w pracowniach naprawy wtryskiwaczy. Mimo zastosowania preparatu należy uważać, aby nie urwać którejś części wtryskiwacza. Do wyjęcia zardzewiałych wtryskiwaczy można użyć także profesjonalnego przyrządu, który składa się ze śruby pociągowej oraz siłownika hydraulicznego. Jeśli mamy do czynienia z zapieczonymi wtryskami, lepiej udać się do warsztatu, ponieważ nieumiejętne wyciąganie takich części może skończyć się trwałym ich uszkodzeniem wykluczającym wtryski z dalszego użytku.

Nie idzie wyciągnąć wtrysków, zapieczone – jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem?

Decydując się na demontaż zapieczonych wtrysków w domu, należy zacząć od wizyty w sklepie motoryzacyjnym i zaopatrzenia się w odpowiednią chemię. Przy wyciąganiu trzeba uważać, aby nie urwać wtryskiwacza ani nie uszkodzić jednostki napędowej. Wyciąganie zablokowanych w gnieździe wtrysków domowymi sposobami może zająć ogrom czasu, warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika.

1. Zapieczony wtryskiwacz – jak wyjąć? – preparat na zapieczone wtryski

Zapieczony wtrysk jest niejako wciśnięty w gniazdo, z uwagi na to, że jego elementy są zardzewiałe i brudne. Wyjęcie takiego wtrysku sprawia wiele trudności, zwłaszcza jeśli nie był on naprawiany przez wiele lat. Niezbędne wówczas jest zastosowanie preparatu na zapieczone wtryski, który znacznie ułatwi demontaż zużytych części. Jeśli detergenty nie będą w stanie poluzować zardzewiałych części, należy skorzystać z profesjonalnych preparatów i narzędzi dostępnych w ASO.

2. Zapieczone wtryski – jak zrobić ściągacz do wtrysków?

Jednym ze sposobów wyciągania zapieczonych wtrysków jest zastosowanie ściągaczy. W warsztatach samochodowych dostępne są ściągacze bezwładnościowe oraz udarowe. Są one przeznaczone do użytku przez wykwalifikowaną kadrę mechaników. Własnoręcznie zrobione ściągacze są nieskuteczne, a wyciąganie nimi mocno zapieczonych wtrysków może zająć dobre kilka godzin.

Zapieczone wtryskiwacze
Zapieczone wtryski

3. Koniec niszczenia wtryskiwaczy CR przy demontażu – urwany wtryskiwacz

Aby wyeliminować możliwość trwałego uszkodzenia wtryskiwacza podczas wyciągania, należy skorzystać z pomocy fachowca, który dysponuje profesjonalnym zestawem narzędzi. Jednym z nich jest siłownik hydrauliczny, którego sposób używania (konkretnie umiejscowienie punktu podparcia) jest inne dla każdego modelu samochodu. Urwany wtryskiwacz nie będzie nadawał się już do dalszej eksploatacji, dlatego nie warto ryzykować samodzielnym wyciąganiem zapieczonych wtrysków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Zapieczone wtryskiwacze paliwa w silnikach samochodów z silnikami Diesla mogą być skutkiem zanieczyszczenia lub braku odpowiedniej konserwacji. Aby rozwiązać ten problem, należy postępować według następujących kroków: Odłącz akumulator i odłącz wtryskiwacze od kolektora. Użyj specjalnego narzędzia do rozkręcania wtryskiwaczy, aby je wyjąć z gniazd. Ostrożnie oczyść wtryskiwacze za pomocą szczotki drucianej lub specjalnego narzędzia do czyszczenia. Użyj specjalnego preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy lub roztworu chemicznego, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia. Spłucz wtryskiwacze wodą i osusz je. Nałóż odpowiednią ilość oleju smarnego na wtryskiwacze za pomocą specjalnego aplikatora lub szczotki. Ostrożnie zamontuj wtryskiwacze i sprawdź ich działanie. Proces czyszczenia zapieczonych wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki