Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym rozpuścić nagar na wtryskach? Najpopularniejsza metoda jest nieskuteczna

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Preparaty do czyszczenia układu wtryskowego zawierające detergenty i inne substancje chemiczne pomagają w usuwaniu osadów i nagaru. Ta metoda jest mało kosztowna i popularna, jednak sprawdza się w przypadku lekkich zabrudzeń, w związku z czym nie będzie skuteczna w usuwaniu osadów gromadzonych przez długie lata. Z kolei najbardziej skuteczny sposób czyszczenia wiąże się z koniecznością wymontowania wtryskiwaczy z silnika i umieszczeniem ich w specjalnej myjce ultradźwiękowej. Skuteczność takiego czyszczenia wiąże się nie tylko z użyciem profesjonalnej chemii, ale z działaniem fal ultradźwiękowych, dzięki którym detergent dociera w trudno dostępne miejsca i jest w stanie usunąć nagar na końcówce wtrysku.

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek substancji czy metody, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą ds. układu paliwowego Diesel. Nieprawidłowe użycie substancji może potencjalnie zaszkodzić układowi wtryskowemu lub silnikowi. Warto również przestrzegać zaleceń producenta samochodu dotyczących konkretnych środków czyszczących.

Nagar na wtryskiwaczach
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej

Kiedy wlać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Kiedy odczuwamy, że silnik pracuje nieco gorzej, szarpie i nie osiąga takich osiągów jak kiedyś, to znak, że należy zastosować dodatek do paliwa czyszczący wtryskiwacze. Według opinii kierowców Diesli, już od pierwszego użycia zauważalna jest poprawa pracy silnika i mniejsze nasilenie objawów nagaru na wtryskiwaczach. Produkt warto zastosować także w momencie, kiedy samochód nie jest użytkowany przez dłuższy czas. Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy zazwyczaj powinien być dodawany do paliwa również w ramach rutynowej konserwacji układu paliwowego.

Czym najlepiej zalać zapieczone wtryski?

Zapieczone wtryski można zalać w pierwszej kolejności preparatem odrdzewiającym, aby skorodowane części poluzowały się i można je było wyciągnąć. Po zalaniu wtrysków tzw. penetrantami, należy odczekać dłuższą chwilę, aby rozpuściły one rdzę i inne zalegające zanieczyszczenia. Przy demontażu trzeba uważać, by nie uszkodzić i nie zdeformować wtryskiwaczy. W kolejnym kroku można poddać wtryski czyszczeniu za pomocą ultradźwięków, a do myjki dolać profesjonalne środki czyszczące.

Preparat na zapieczone wtryskiwacze

Jak wyciągnąć mocno zapieczony wtrysk?

Z mocno zapieczonymi wtryskami warto udać się do profesjonalnego warsztatu, który dysponuje tzw. ściągaczami bezwładnościowymi lub udarowymi. Są to narzędzia, które służą do wyjmowania zapieczonych w gniazdach wtryskiwaczy, a ich zastosowanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia części. Jednak czasem wtryski są tak mocno zapieczone, że nie da się ich bezpiecznie wyjąć, wówczas konieczne jest ich wywiercenie z gniazd.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki