Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym jest test przelewowy wtrysków Common Rail? - wiedziałeś o tym?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Test przelewowy wtrysków to procedura diagnostyczna stosowana do oceny sprawności wtryskiwaczy w systemach Common Rail. Polega on na przeprowadzeniu badania, podczas którego podzespoły są zasilane przez układ paliwowy, a następnie mierzy się ilość i ciśnienie paliwa, które wypływa z każdego z wtryskiwaczy. Głównym celem testu jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy działają równomiernie i poprawnie. Aby przeprowadzić test przelewowy, konieczne jest podłączenie przezroczystych rurek i menzurek do przewodów. Następnie silnik należy rozgrzać do temperatury roboczej, czyli około 70°C. Po pewnym czasie olej napędowy powinien zacząć spływać do menzurek. Jeśli ilość paliwa przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra w którejś z menzurek, może to wskazywać na problem z wtryskiwaczem.

Nieprawidłowości w wynikach testu mogą wskazywać na uszkodzenia lub zabrudzenia wtrysków, co może prowadzić do problemów z pracą silnika, spadku mocy, zwiększenia emisji spalin lub innych nieprawidłowości. Jeśli masz wątpliwości, jak wykonać test przelewowy wtryskiwaczy lub nie wiesz jak go interpretować, zalecamy skontaktować się ze specjalistycznym serwisem, aby przeprowadzić diagnostykę.

Test przelewowy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Test przelewowy wtryskiwaczy – jak interpretować?

Test przelewowy wtryskiwaczy interpretujemy poprzez analizę ilości paliwa, które spływa do menzurek z miarką. Poprawne działanie części objawia się przepływem paliwa między 1,5 mg a 4 mg na cykl pracy cylindra. W przypadku, gdy ilość powracającego oleju napędowego przekracza 4 mg na cykl pracy cylindra, może to wskazywać na awarię. Ważne jest również, aby test przeprowadzić na rozgrzanym silniku, ponieważ wyniki mogą być nieprawidłowe przy niskiej temperaturze silnika.

Czy komputer pokażę uszkodzone wtryski?

Check Engine

Tak, komputer pokazuje potencjalne problemy z wtryskiwaczami poprzez diagnozę błędów. W przypadku wielu nowoczesnych pojazdów wyposażonych w systemy diagnostyczne, komputer samochodowy rejestruje błędy związane z działaniem podzespołów i może wyświetlić odpowiedni kod błędu. Jednakże nie zawsze każda usterka wtryskiwacza spowoduje aktywację lampki kontrolnej silnika (Check Engine). Jeśli podejrzewasz, że wtryski w Twoim aucie są uszkodzone, zalecamy skontaktować się ze specjalistycznym serwisem, w celu przeprowadzenia diagnostyki.

Ile trwa test przelewowy wtryskiwaczy?

Test przelewowy wtryskiwaczy w Dieslu trwa zazwyczaj około kilkunastu minut. Proces ten obejmuje rozgrzanie silnika do temperatury roboczej, podłączenie przezroczystych rurek do wtryskiwaczy, umieszczenie menzurek i obserwację spływającego paliwa. Dokładny czas potrzebny na wykonanie testu, może się jednak różnić w zależności od indywidualnych warunków pracy pojazdu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki