Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wymiana jednego wtryskiwacza ma sens?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wymiana wtrysku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wymiana jednego wtryskiwacza czy wszystkich?
Czy wymiana jednego wtryskiwacza ma sens?

Wymiana jednego wtryskiwacza ma sens, jeśli pozostałe wtryski wykazują odpowiednie parametry, a przebieg samochodu nie wskazuje na zużycie wszystkich podzespołów. Wówczas naprawa czy wymiana wszystkich wtrysków zwyczajnie nie jest konieczna. Wymiana jednego wtryskiwacza może wyeliminować objawy związane z niesprawnym wtryskiem, jednak jeśli pozostałe są zużyte, to efekt utrzyma się stosunkowo krótko. Ponadto jeden nowy wtryskiwacz nie zagwarantuje nam równomiernej pracy silnika, jeśli stan techniczny pozostałych pozostawia wiele do życzenia, mimo tego, że nie wykazują nieprawidłowości. Zanim więc podejmiemy decyzję o tym, czy wymieniać jeden wtryskiwacz czy wszystkie, warto przede wszystkich rzetelnie zdiagnozować wszystkie podzespoły. Z kolei wymieniając wszystkie wtryski, możemy być pewni, że zagwarantują nam komfortową i stabilną jazdę, a ich okres użyteczności będzie jednakowy.

Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Wymiana wtryskiwaczy samemu

Podczas diagnostyki może się okazać, że tylko część podzespołów wymaga naprawy, a niekiedy wystarczy samo czyszczenie, aby wtryskiwacze odzyskały pełną sprawność. Podejmując więc decyzję o tym, czy regenerować wtryskiwacze, należy kierować się parametrami, jakie wykazują one w czasie testów na urządzeniu diagnostycznym oraz analizą stanu technicznego wszystkich części wtryskiwacza. Wielu kierowców w czasie awarii podejmuje się samodzielnej wymiany wtrysków, jednak należy pamiętać, że niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia. Co więcej, każda naprawa wiąże się z kodowaniem wtrysków, do czego konieczny jest komputer diagnostyczny oraz wiedza z zakresu standardowych parametrów wtryskiwaczy.

1. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Co ile wymiana wtryskiwaczy?

To prawda, zużyte wtryski to początek problemu, jeśli zaniechamy naprawy. Eskalację uszkodzeń możemy jednak zatrzymać, jeżeli w odpowiednim momencie zdecydujemy się na usunięcie awarii. Warto bowiem wiedzieć, że uszkodzone wtryski pociągną za sobą kolejne usterki (filtra DPF, turbosprężarki, a nawet jednostki napędowej). Trwałość wtryskiwaczy oscyluje w granicy 150-250 tys. km i po tym właśnie czasie możemy się spodziewać, że zaczną się najzwyczajniej zużywać. Należy więc sprawdzać stan techniczny wtryskiwaczy, jeśli przebieg samochodu wskazuje na koniec ich okresu eksploatacyjnego.

2. Wymiana wtryskiwacza – Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Wymiana wtryskiwaczy powinna zostać poprzedzona czyszczeniem gniazd, ponieważ ich odpowiedni stan determinuje prawidłowe osadzenie wtrysków. W przypadku konieczności wymiany wtrysków najlepiej powierzyć tę czynność doświadczonym mechanikom, którzy posiadają specjalistyczne urządzenia diagnostyczne oraz niezbędne narzędzia. Obowiązkowym etapem kończącym wymianę wtrysków, jest ich adaptacja w sterowniku silnika, która polega na wpisaniu unikalnego dla każdego wtrysku kodu IMA.

Wymiana wtrysków
Wymiana wtryskiwacza

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Wydaje się logiczne, że duży poziom uszkodzeń wiąże się w wysokim kosztem naprawy. Nie inaczej jest w przypadku wtryskiwaczy. Trzeba też wiedzieć, że jeśli konstrukcja wtryskiwaczy jest znacznie naruszona, a więc posiada uszkodzenia typu mechanicznego, nie będziemy mogli ich zregenerować. Z tego właśnie powodu warto reagować na awarię w odpowiednim czasie i szybko wyeliminować jej źródło. Regeneracja jest usługą bardzo polecaną przez grono mechaników, ale i kierowców Diesli, ponieważ przynosi bardzo dobre rezultaty. Wymiana wtrysków może potrwać do dwóch dni, a uszkodzone wtryski mogą unieruchomić Twój samochód, więc nie czekaj.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Decyzja o wymianie pojedynczego wtryskiwacza zależy od stopnia uszkodzenia lub zużycia wtryskiwacza oraz od wielu innych czynników. W przypadku niewielkich uszkodzeń lub zużycia, wtryskiwacze mogą być skutecznie regenerowane, co pozwala na ich dalsze użytkowanie. W takim przypadku wymiana pojedynczego wtryskiwacza może być opłacalnym rozwiązaniem. Zazwyczaj jednak zaleca się wymianę wszystkich wtryskiwaczy jednocześnie, ponieważ wtryskiwacze są elementami składowymi układu wtrysku paliwa i muszą działać w sposób zsynchronizowany, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Wymiana tylko niektórych wtryskiwaczy może prowadzić do nierównomiernego rozłożenia nacisku na poszczególne cylindry silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Laura

Wystawiono 2 lata temu

U mnie jeden wtryskiwacz był niesprawny, więc jeden tylko dałam do naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Pezet

Wystawiono 2 lata temu

Jak reszta wtrysków jest 100% sprawna to ma sens, ale nie wierzę, że jak jeden się zużywa, to reszta pozostaje bez usterek. Jak już bym wymieniał to wszystkie.

Czy ta opinia była pomocna?

ferdydurke_55

Wystawiono 2 lata temu

Moim zdaniem wymiana jednego wtrysku ma sens, ale spotkałem się kilka razy z przekonaniem znajomych, że powinno się od razu całość wymieniać, więc już sam do końca nie wiem komu wierzyć.

Czy ta opinia była pomocna?

Tymek

Wystawiono 2 lata temu

Jak masz niesprawny jeden wtryskiwacz, to jaki jest sens wymiany wszystkich? No nie ma sensu

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki