Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryskiwacze stukają?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Stukanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryskiwacze stukają?
Czy wtryskiwacze stukają?

Stukanie wtryskiwaczy pojawia się w momencie, gdy są one uszkodzone. W trakcie jazdy słyszalna jest głośna praca tych podzespołów pod maską samochodu. Taki stan rzeczy może mieć miejsce w przypadku nagromadzenia się we wtryskach sporej ilości zanieczyszczeń tudzież powstających uszkodzeń mechanicznych. Możesz być pewny, że wtryski nie pracują już prawidłowo i nie dostarczają odpowiednich dawek paliwa, dlatego koniecznie umów się na diagnostykę w serwisie. Oprócz stukania wtrysków możesz spodziewać się jeszcze innych nieprzyjemnych objawów, których trzeba się pozbyć, ponieważ przez nie spadnie Twój komfort jazdy. Jako świadomy użytkownik pojazdu z dieslem zadbaj o dostarczane paliwo, wymieniaj regularnie filtry i olej silnikowy.

Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza? - Stukanie wtryskiwaczy

Stukający wtryskiwacz oznacza bardzo poważną awarię, którą należy jak najszybciej zweryfikować w ASO i podjąć decyzję w kierunku dokładnej regeneracji wtrysków, o ile nie ma do niej żadnych przeciwwskazań. Jeżeli będziesz zwlekać z naprawą, to nie dość, że nieprzyjemnie Ci się będzie jeździć, a nawet po pewnym czasie samochód po prostu zgaśnie i nieowocne będą próby jego uruchomienia, to jeszcze dojdzie do uszkodzeń innych podzespołów.

1. Lejące wtryski — jak rozpoznać? - Sposób na lejące wtryski

Stukanie wtryskiwaczy ma ogromny wpływ na pojawienie się awarii zwanej lejącymi wtryskami. Jest to spowodowane właśnie nagromadzeniem się w rozpylaczu osadów, co znów prowadzi do zablokowania podzespołu. Kiedy wtryskiwacz jest przyblokowany, iglica jest w górze, to paliwo jest non stop podawane. Rada na ten występujący problem jest jedna – regeneracja podzespołów w serwisie i to najlepiej wyczyszczenie ich metodą termo-chemiczną w myjce ultradźwiękowej. Wszystkie brudne części zostają umyte, a niesprawne elementy są wymieniane na nowe.

Lejące wtryski - jak rozpoznać? - Sposób na lejące wtryski
Lejące wtryski - jak rozpoznać? - Sposób na lejące wtryski

2. Stukające wtryski — Uszkodzony wtryskiwacz — objawy Diesel

Jakakolwiek awaria związana z wtryskiwaczami powoduje pojawienie się licznych objawów, które utrudniają swobodne poruszanie się samochodem; jeśli więc zauważysz, że masz kłopoty z rozruchem silnika, gaśnie on na biegu jałowym, spada moc wraz z osiągami, dymi z układu wydechowego, falują obroty, to zgłoś się do serwisu, bo być może Twoje wtryskiwacze potrzebują regeneracji albo doszło do usterki zupełnie innego podzespołu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Mati

Wystawiono 9 miesiecy temu

Wtryskiwacze mogą stukać w przypadku nieprawidłowego działania lub uszkodzenia. Stukanie może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: Zatkane wtryskiwacze: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli są zatkane różnymi zanieczyszczeniami lub osadami, co może prowadzić do trudności z ich otwieraniem lub zamknięciem. Uszkodzenie elementów mechanicznych: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli są uszkodzone lub zużyte podczas normalnej eksploatacji. Uszkodzenie elektryczne: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli ulegną uszkodzeniu lub zepsucie się elektroniki lub innych elementów elektrycznych. Nieprawidłowe dawkowanie paliwa: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli dawkują zbyt dużo lub zbyt mało paliwa, co może prowadzić do problemów z działaniem silnika i emisją spalin. Jeśli wtryskiwacze stukają, zalecane jest skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące przyczyny stukania i sposobów naprawy lub wymiany wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 9 miesiecy temu

Czy wtryskiwacze stukają? Wtryskiwacze mogą stukać w przypadku nieprawidłowego działania lub uszkodzenia. Stukanie może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: Zatkane wtryskiwacze: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli są zatkane różnymi zanieczyszczeniami lub osadami, co może prowadzić do trudności z ich otwieraniem lub zamknięciem. Uszkodzenie elementów mechanicznych: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli są uszkodzone lub zużyte podczas normalnej eksploatacji. Uszkodzenie elektryczne: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli ulegną uszkodzeniu lub zepsucie się elektroniki lub innych elementów elektrycznych. Nieprawidłowe dawkowanie paliwa: Wtryskiwacze mogą stukać, jeśli dawkują zbyt dużo lub zbyt mało paliwa, co może prowadzić do problemów z działaniem silnika i emisją spalin. Jeśli wtryskiwacze stukają, zalecane jest skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące przyczyny stukania i sposobów naprawy lub wymiany wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Vlodek

Wystawiono Rok temu

Niby to jeden typowych objawów awarii wtrysków, ale u mnie był raczej problem z gaśnięciem auta, jak wrzucałem luz, no i silnik szarpał. Oddałem na czyszczenie i objawy ustąpiły na szczęście.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Właśnie kilka dni temu zauważyłem, że moje wtryski stukają. Pora chyba odwiedzić serwis:/

Czy ta opinia była pomocna?

Daniel_92

Wystawiono Rok temu

Moje wtryski kiedyś stukały, ale niestety musiałem je wymienić wszystkie, więc trochę pieniędzy wydałem...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki