Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryskiwacze muszą być o tych samych numerach?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryskiwacze muszą być o tych samych numerach?
Czy wtryskiwacze muszą być o tych samych numerach?

Wymieniając wtryskiwacze, musimy pamiętać, aby nowe były oznaczone takim samym numerem lub numerem zamiennym, który także dedykowany będzie danemu modelowi pojazdu. Dlaczego dobór wtrysków o tym samym numerze jest tak ważny? Otóż montując w układzie paliwowym nieodpowiednie wtryski, narażamy silnik na niepoprawne warunki pracy. W takim przypadku możemy odczuć typowe objawy związane z awarią wtrysków, mimo, że dopiero co je wymieniliśmy. Montaż innych numerów wtryskiwaczy może więc spowodować szarpanie silnika, znacznie słabsze osiągi i zauważalny spadek mocy. Takie wtryski mogą się też przyczynić do trudności z uruchomieniem samochodu. Zły dobór wtryskiwaczy po pierwsze przełoży się na znacznie szybsze zużycie się tychże podzespołów, może wypalić tłoki, a w konsekwencji uszkodzić silnik. Musimy więc pamiętać, że każdej jednostce napędowej przypisana jest odpowiednia wydajność wtryskiwaczy, ponieważ gwarantuje to stabilną, wydajną i równomierną pracę silnika.

Sposoby na zużyte wtryskiwacze ‒ Dobór wtryskiwaczy

Lekko zużyte czy zabrudzone wtryskiwacze możemy też wyczyścić samodzielnie, co powinno zapobiec eskalacji uszkodzeń. Jeżeli jednak przebieg sugeruje koniec okresu eksploatacyjnego wtrysków, to najlepiej poddać je kompleksowej regeneracji, ponieważ ta metoda naprawy skutecznie przywraca im właściwe parametry pracy. Jeśli jednak nasze wtryski nie kwalifikują się już do naprawy, należy je wymienić na nowe. Właśnie w tym momencie bardzo przydatna będzie wiedza o tym, jak dobrać właściwe wtryski dla naszego modelu samochodu, aby silnik działał w pełni wydajnie i równomiernie.

1. Skąd biorą się różne oznaczenia na wtryskiwaczach? ‒ Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

Skąd biorą się różne oznaczenia na wtryskiwaczach?
Skąd biorą się różne oznaczenia na wtryskiwaczach?

Na wtryskiwaczach mogą zostać umieszczone numery części nadawane przez producenta pojazdu (OE), numery seryjne oraz numery danego producenta wtrysków np. Bosch, Siemens, Delphi, Denso. Mając jeden z wymienionych wyżej numerów, nie powinniśmy mieć problemów z odpowiednim doborem wtrysków. Jeśli jednak mamy jakieś wątpliwości, warto posłużyć się numerem VIN (znajdziemy go choćby w dowodzie rejestracyjnym) i podać go sprzedawcy. Różne oznaczenia wtrysków mogą naprawdę skomplikować proces zakupu nowych, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika lub profesjonalnego serwisu samochodowego, który wie, gdzie się znajdują i co oznaczają numery na wtrysku.

2. Jak znaleźć numer wtryskiwacza? ‒ Gdzie jest numer wtryskiwacza?

Numer wtrysku, w zależności od danego producenta, może znajdować się w różnych miejscach, jednakże najczęściej umieszczony jest na cewce. Można skorzystać też z tabelki wtryskiwaczy danego producenta, jednak to wiąże się z użyciem Internetu. Mechanik nie powinien mieć kłopotów z odczytem numeru wtrysku, jeśli jednak numer ten jest nieczytelny, warto posłużyć się numerem VIN. Z racji tego, że jest w nim zapisana wszelka charakterystyka pojazdu, to sprzedawca także bez problemu znajdzie informacje o tym, jaki numer wtryskiwacza pasuje do naszego modelu samochodu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Edek

Wystawiono 2 lata temu

Kiedy następuje wtrysk paliwa w dieslu? Wtrysk paliwa w dieslu następuje w różnych momentach w zależności od rodzaju układu zasilania i silnika. W silnikach Diesla z układem zasilania common rail wtrysk paliwa następuje podczas każdego cyklu pracy silnika, na etapie rozprężania. Wtrysk paliwa w układzie common rail jest sterowany elektronicznie i może być dostosowywany do warunków pracy silnika, takich jak obroty, ciśnienie oleju itp. W silnikach Diesla z układem zasilania płynnym wtrysk paliwa następuje podczas rozprężania w cylindrze, po zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej. Wtrysk paliwa w układzie płynnym jest sterowany mechanicznie przez sprężyny lub hydraulicznie przez ciśnienie oleju.

Czy ta opinia była pomocna?

Emil

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze nie muszą być o tych samych numerach, jeśli są to wtryskiwacze oryginalne i są odpowiednio dobrane do danego silnika. Wtryskiwacze oryginalne są zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z określonymi specyfikacjami przez producenta samochodu lub dostawcę wtrysków, dlatego ich numeracja jest zazwyczaj unikalna i odpowiada konkretnemu silnikowi. Jeśli wtryskiwacze są nieoryginalne lub regenerowane, mogą być oznaczone różnymi numerami, nawet jeśli są przeznaczone do tego samego silnika. W takim przypadku ważne jest, aby upewnić się, że wtryskiwacze są odpowiednio dobrane do silnika i spełniają wymagania producenta samochodu. Nieodpowiednie wtryskiwacze lub ich nieprawidłowa instalacja mogą prowadzić do uszkodzenia silnika lub innych elementów układu zasilania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki