25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Co oznaczają numery na wtryskach?

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Numery na wtryskach oznaczają konkretny model podzespołu i umożliwiają jego identyfikację. Są to:

  • numery OE,
  • numery seryjne,
  • numery Bosch, Delphi, Denso lub Siemens.

Poprawne odczytanie tych kodów jest bardzo ważne podczas zakupu wtryskiwaczy na wymianę, gdyż konkretne modele wtrysków pasują tylko do określonych silników. Dla przykładu oznaczenia wtryskiwaczy Bosch składają się z 10-cyfrowego kodu rozpoczynającego się od cyfr „0 445 ...” lub też „0 986 ...”. Z kolei to, gdzie jest kod wtryskiwacza Bosch, Delphi, Denso czy Siemens może różnić się nieznacznie w zależności od danego wtrysku, ale z reguły znajduje się on na jego cewce lub korpusie.

Na wtryskiwaczach można znaleźć także wspomniane już numery OE, zwane numerami producenta. Są to oznaczenia stosowane przez producentów samochodów i mogą być od siebie zupełnie różne. Przykładowo numer popularnego wtrysku do silników BMW to 13537789661, z kolei inny wtryskiwacz dla Citroena ma oznaczenie 1980H9, a jeszcze inny wtrysk Ford - CV6Q9F593AA. Jak więc możemy ustalić właściwy wtryskiwacz?

W najlepszym przypadku mechanik, który przeprowadza wymianę poda dokładnie numer wtryskiwacza, który trzeba zakupić. Często jednak tak nie jest i musimy szukać podzespołu na własną rękę. W takim przypadku bardzo prostym sposobem ustalenia, jaki wtryskiwacz pasuje do naszego silnika jest sprawdzenie numeru wtryskiwacza po numerze VIN, który znajduje się na przykład w dowodzie rejestracyjnym. Znając go wystarczy skontaktować się ze sprawdzonym serwisem zajmującym się regeneracją i sprzedażą wtryskiwaczy, a pomoże on dobrać właściwy model. Innym rozwiązaniem w przypadku wtrysków Bosch jest skorzystanie z internetowego katalogu wtryskiwaczy Bosch.

Numery wtryskiwacza bosch
Co oznaczają numery na wtryskach?


Źle dobrane wtryskiwacze


Warto pamiętać, że dobranie odpowiednich wtryskiwaczy do konkretnego modelu silnika jest bardzo istotne, ponieważ nie istnieje coś takiego jak wtryski uniwersalne. Zamontowanie niewłaściwych wtrysków może z kolei doprowadzić do wielu problemów z układem paliwowym, a także i uszkodzenia jednostki napędowej. W poważniejszych przypadkach często dochodzi nawet do przepalenia tłoków, co oznacza konieczność przeprowadzenia naprawy o koszcie rzędu kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego też w razie wątpliwości nie zastanawiaj się, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania.

Różne rodzaje wtryskiwaczy
Źle dobrane wtryskiwacze

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA