Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryskiwacze mają wpływ na spalanie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wpływ wtryskiwaczy na spalanie

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy wtryskiwacze mają wpływ na spalanie?
Czy wtryskiwacze mają wpływ na spalanie?

Kiedy wtryskiwacze są niesprawne, zużyte lub uszkodzone mogą mieć wpływ na wzrost poziomu emisji spalin. Jeśli większemu spalaniu towarzyszy większe zużycie paliwa, wzrost dymienia z wydechu, spadek mocy oraz osiągów, to znak, że jak najszybciej powinniśmy sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy. Brak reakcji na powyższe symptomy przekłada się na trudność w uruchomieniu silnika, a w ostateczności nawet całkowita niemożność odpalenia auta. Powyższe niedogodności mogą wskazywać też na objawy zabrudzonych wtryskiwaczy, więc warto poddać wtryski gruntownemu czyszczeniu, zanim dojdzie do uszkodzeń mechanicznych. Nieodpowiednie parametry dawki paliwa wywołują szereg objawów obniżających komfort jazdy, dlatego należy jak najszybciej poddać je diagnostyce, bo być może konieczne będzie tylko czyszczenie wtrysków, by wszystko wróciło do normy.

Co jest przyczyną zbyt dużego zużycia paliwa? – Zużyte wtryskiwacze diesel objawy

Wszelkie uszkodzenia i usterki w obrębie wtryskiwaczy i całego układu wtryskowego znacznie wpływają na ilość zużywanego paliwa. Przykładem może być zapchana iglica, przez którą do silnika trafia mniej paliwa, niż powinno, wówczas sterownik nakłada na wtrysk znacznie większą dawkę paliwa, aby wyrównać parametry dawki. Iglica uszkodzona mechanicznie będzie się wiązała z tak zwanym laniem wtrysku, więc to także przekłada się na większy pobór paliwa. Jeśli obserwujemy większe spalanie i większe zużycie paliwa, warto sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy, ponieważ to one mogą być przyczyną tej awarii.

1. Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu? – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail

Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu?
Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu?

Wtryskiwacze składają się z elementów eksploatacyjnych, które z czasem zwyczajnie niszczeją i obniżają parametry pracy wtrysków, dlatego konieczna jest ich wymiana. Do takich elementów należą na przykład podkładki czy uszczelki. Wtryski ulegają zużyciu także dlatego, że pracują pod ogromnymi obciążeniami ciśnienia i temperatury. Wartości wtrysków zaczynają też odbiegać od normy, gdy te z czasem stają się zabrudzone i zardzewiałe. W takich przypadkach często pomocna jest kompleksowa regeneracja, która przywraca wtryskiwaczom fabryczne parametry. Warto wiedzieć, że żywotność wtrysków utrzymuje się w granicy 150 tys. km, jednak możemy ją przedłużyć, odpowiednio dbając o układ paliwowy lub skrócić tankując złej jakości paliwo.

2. Rola wtryskiwacza – Zawieszony wtryskiwacz objawy

Wtryskiwacz ma za zadanie dostarczyć odpowiednią dawkę paliwa do silnika. Jednak zanim paliwo dotrze do wtryskiwaczy, pobierane jest z baku za pomocą pompy następnie filtrowane trafia do pompy wtryskowej, gdzie jest sprężane do odpowiedniego ciśnienia. Wówczas pompa CR przekazuje paliwo do akumulatora czyli tzw. szyny, skąd jest ono rozdzielane na wszystkie wtryski. Najważniejsza rola przypisane jest więc do wtryskiwacza, bo to od jego pracy zależy równomierne działanie silnika. Dlatego też tak ważna jest sprawność wtrysków i dbałość o ich dobry stan techniczny. W innym przypadku możemy mieć do czynienia z różnego typu awariami, np. zablokowaniem wtrysku, co będzie się wiązało z szarpaniem silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Jarek

Wystawiono 2 lata temu

Tak, wtryskiwacze w układzie zasilania silnika samochodu mają istotny wpływ na spalanie paliwa i osiągi silnika. Są one odpowiedzialne za dozowanie i wtrysk paliwa do komory spalania silnika, a ich poprawne działanie jest kluczowe dla prawidłowego spalania i osiągów silnika. Wtryskiwacze, które działają nieprawidłowo, mogą prowadzić do niedokładnego dozowania paliwa, co może prowadzić do nieefektywnego spalania i spadku mocy silnika. Wtryskiwacze mogą być również odpowiedzialne za spalanie nadmiernej ilości paliwa, co przyczynia się do zwiększenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Warto więc regularnie sprawdzać stan wtryskiwaczy i w razie potrzeby je wymieniać lub regenerować, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika i efektywne spalanie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki