Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryskiwacze hałasują?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Hałasujące wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy wtryskiwacze hałasują?
Czy wtryskiwacze hałasują?

W pełni sprawne wtryskiwacze nie hałasują, dlatego wszelkie nietypowe odgłosy dochodzące spod maski powinny skłonić nas do sprawdzenia stanu technicznego tych podzespołów. Zaletą nowoczesnych wtryskiwaczy Common Rail jest cicha praca (czego nie można powiedzieć o poprzednich rozwiązaniach wtryskowych). Jeśli więc w czasie jazdy usłyszymy nietypowe dźwięki, jak klekotanie czy stukanie, to oznacza, że wtryski są zużyte lub uszkodzone. Kiedy wtryskiwacze są niesprawne, wówczas dziwne stukoty usłyszymy przede wszystkim na nierozgrzanym silniku. Głośna praca wtrysków jest jednym z typowych objawów wskazujących na konieczność czyszczenia wtryskiwaczy. Tego typu usterka jest bowiem spowodowana zabrudzeniami, które osadziły się na końcówce wtrysku i blokują swobodny przepływ paliwa.

Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy? – Stukanie wtryskiwaczy Common Rail

Głośna praca wtryskiwaczy, specyficzne cykanie, czy też stukanie, wskazuje na zabrudzone wtryski. Wraz z użytkowaniem pojazdu w układzie paliwowym gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. W momencie, gdy na wtryskiwaczach nazbiera się ich naprawdę dużo, wówczas nie są w stanie pracować prawidłowo, a ich parametry znacznie odbiegają od normy. Zapchany wtrysk nie dostarcza odpowiedniej ilości paliwa, przez co sterownik, chcąc wyrównać dawkę, narzuca większą porcję paliwa, które próbuje przedostać się przez zatkaną iglicę, a to objawia się znacznie głośniejszą pracą wtrysku.

1. Hałasujące wtryskiwacze – Jak sprawdzić który wtrysk stuka?

Hałasujące wtryskiwacze
Hałasujące wtryskiwacze – Jak sprawdzić który wtrysk stuka?

Hałasujące wtryski to niewątpliwie powód, aby zainteresować się ich stanem technicznym. Aby sprawdzić, który wtrysk wydaje nietypowe dźwięki, a więc jest uszkodzony, należy sprawdzić parametry dawki paliwa za pomocą testów przelewowych. Taki test zasugeruje nam, który wtrysk jest niesprawny poprzez niewłaściwą ilość paliwa w przeznaczonej do tego menzurce. Stan wtrysków można sprawdzić też za pomocą testera diagnostycznego, który w momencie nieprawidłowości zasygnalizuje odpowiedni kod błędu.

2. Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza? – Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Stukający wtryskiwacz oznacza konieczność gruntownego czyszczenia i wymiany zużytych elementów wtrysku. Awaria jest dość łatwa do usunięcia, jeśli tylko zareagujemy na jej objawy w odpowiednim czasie. Jak wiadomo, odkładanie naprawy w nieskończoność tylko zwiększy poziom uszkodzeń oraz kosztów z nią związanych. Klepiące wtryskiwacze Common Rail mogą iść w barze z szarpaniem silnika, wzmożonym kopceniem z wydechu, czy też z szarpaniem silnika. Tego typu usterka występuje dość często, co spowodowane jest przede wszystkim kiepskimi właściwościami paliwa oraz nieregularną wymianą filtrów i olejów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Franciszek

Wystawiono rok temu

Wtryskiwacze samochodowe są elementami układu zasilania, które zazwyczaj nie powodują hałasu podczas pracy. Jeśli wtryskiwacze w twoim samochodzie hałasują, może to być spowodowane przez różne czynniki, takie jak uszkodzenie lub zużycie elementów, zabrudzenia lub osady, lub nieprawidłowe działanie innych elementów układu zasilania. Jeśli twoje wtryskiwacze hałasują, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie ocenić stan wtryskiwaczy i zalecić odpowiednie działania, takie jak ich wymiana lub naprawa. Warto pamiętać, że hałasujące wtryskiwacze mogą wskazywać na poważne problemy z układem zasilania i należy je szybko usunąć, aby uniknąć dalszych awarii lub uszkodzeń silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki