Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryskiwacz trzeba kodować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwacza

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryskiwacz trzeba kodować?
Czy wtryskiwacz trzeba kodować?

Wtryskiwacze muszą być zakodowane zarówno po regeneracji, jak i po wymianie. Kalibracja wtrysków ma na celu wprowadzić odpowiednie parametry ich pracy do sterownika jednostki napędowej. Ponadto zaadaptowanie tych podzespołów pomaga zoptymalizować proces spalania ON, więc wpływają dobrze na ekologię. Gdyby nie doszło do zakodowania wtryskiwaczy po przeprowadzonej regeneracji, to sterownik silnika kazałby pracować nowym wtryskiwaczom według starych danych, a to nie miałoby w ogóle sensu. Każdy wtryskiwacz dostaje swój indywidualny kod IMA, który pozyskiwany jest w trakcie wykonywania testu na stole probierczym; następnie aktualizuje się je we wspomnianym już sterowniku jednostki napędowej.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? - Niezakodowane wtryskiwacze - objawy

Wtryskiwacze muszą zostać zakodowane w celu nadania im parametrów niezbędnych do równomiernej pracy. Wtryski powinny być zaprogramowane przez fachowca, ponieważ niezbędna jest fachowa wiedza i doświadczenie. Gdyby wtryskiwacze nie zostały zakodowane, to będą wykazywać niepokojące objawy jak na przykład: większe spalanie i emisja szkodliwych cząstek stałych, utrata wydajności silnika, blokowanie drożności DPF. Dopóki nie udasz się na wizytę do ASO, to te symptomy będą non stop się utrzymywać.

1. Kodowanie wtryskiwaczy – nadawanie indywidualnych kodów IMA - Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy?

Jeżeli wtryskiwacze zostaną zakodowane (otrzymają swój indywidualny kod IMA), to łatwiej będzie kontrolować czas i dawkę podania paliwa. Kodowanie wtryskiwaczy jest obowiązkowe, bo tylko wtedy podzespoły te będą pracować prawidłowo. Proces ten musi być wykonany przez specjalistę w serwisie, ponieważ potrzebny jest sprzęt. Parametry zapisywane są w sterowniku jednostki napędowej, dzięki czemu ma on zaktualizowane informacje o nowych wtryskach.

Kodowanie wtryskiwaczy – nadawanie indywidualnych kodów IMA - Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy?
Kodowanie wtryskiwaczy – nadawanie indywidualnych kodów IMA - Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy?

2. Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA - Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Jeżeli wymienisz wtryskiwacze i zapomnisz o ich zakodowaniu, to według sterownika silnika będą pracować na podstawie nieaktualnych już parametrów (czyli dla tego sterownika nic się nie zmieni), natomiast istnieje duże ryzyko, że nowo zamontowane elementy zaraz się zepsują. Po raz kolejny napiszemy, że wtryski bez prawidłowego zakodowania nie mogą być wydajne, więc nie warto zapominać o tym kroku tuż po zregenerowaniu wtryskiwaczy albo po całkowitej ich wymianie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Heniek

Wystawiono 2 lata temu

W niektórych przypadkach wymiana wtryskiwacza może wymagać kodowania lub ustawienia wtryskiwacza. Kodowanie wtryskiwacza polega na dostosowaniu jego parametrów do konkretnego silnika i pojazdu, aby zapewnić prawidłowe działanie. W niektórych samochodach wtryskiwacze są ustawione fabrycznie i nie wymagają dalszego kodowania po ich wymianie. W innych przypadkach kodowanie wtryskiwacza może być konieczne, aby zapewnić prawidłowe działanie po wymianie lub naprawie wtryskiwacza. W takim przypadku kodowanie wtryskiwacza może być wykonywane przy użyciu specjalistycznego oprogramowania i sprzętu diagnostycznego. Zalecane jest skonsultowanie się z instrukcją obsługi samochodu lub z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące tego, czy wtryskiwacz wymaga kodowania po wymianie lub naprawie oraz jak to zrobić w konkretnym pojeździe.

Czy ta opinia była pomocna?

Sebastian

Wystawiono 2 lata temu

Noo a spróbujcie sobie pojeździć na niezakodowanych. Po co naprawiać w takim razie... Wiadomo, że jak wtrysk jest naprawiony, to już nie pracuje na poprzednich parametrach i to trzeba właśnie zmienić w sterowniku. Ale w warsztatach to norma, że kodują. Taka informacja tyczy się bardziej przygarażowych majsterkowiczów.

Czy ta opinia była pomocna?

Grzegorz

Wystawiono 2 lata temu

Ja też słyszałem, że wtryski trzeba kodować. Jednak najlepiej zapytać fachowca, zanim zacznie się samemu coś kombinować.

Czy ta opinia była pomocna?

Ogierek

Wystawiono 2 lata temu

Żeby wtryski poprawnie działały , to jak wszystko trzeba te części kodować i regulować. Taki los :P

Czy ta opinia była pomocna?

akow125

Wystawiono 2 lata temu

Słyszałem o kodowaniu wtrysków, że jest to obowiązkowe. Warto wiedzieć takie rzeczy, aby uniknąć nieprzyjemności w przyszłości

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki