Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski Siemens można regenerować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy regeneracja wtrysków Siemens jest możliwa?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryskiwacze Siemens można regenerować?
Czy wtryski Siemens można regenerować?

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych marki Siemens jest jak najbardziej możliwa, jednak konieczne jest spełnienie poniższych warunków:
- sprawność stosu piezoelektrycznego (cewki), tego elementu nie da się wymienić,
- dostępność poszczególnych części wymagających wymiany.
Wtryskiwacze piezoelektryczne były do całkiem niedawna uznawane za nienaprawialne, a w przypadku awarii jedyną opcją pozostawało zakupienie nowych wtrysków. Było to spowodowane niedostępnością części zamiennych oraz brakiem technologii naprawy tych podzespołów. Obecnie producent Siemensów nadal nie przewiduje procedury naprawy dla tych części, dlatego też ich naprawa jest dla mechaników nie lada wyzwaniem. Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych wymaga bowiem doświadczenia, precyzji oraz nowoczesnych urządzeń diagnostycznych. Dzięki powyższym czynnikom jesteśmy w stanie przedłużyć żywotność piezoelektryków Siemens na kolejny okres eksploatacyjny.

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens – Cewka piezoelektryczna Continental VDO Siemens

Naprawa wtryskiwaczy Siemens składa się z kilku podstawowych kroków. W pierwszej kolejności sprawdzane są parametry elektryczne, ponieważ sprawność cewki umożliwia dalszą regenerację. Następnie z wykorzystaniem metody ultradźwiękowej czyszczone są wszystkie elementy wtryskiwacza. Zabrudzenia znajdujące się wewnątrz wtrysku usuwane są z pomocą specjalistycznego detergentu. Na koniec wykonywane są testy mające na celu weryfikację poprawności parametrów pracy wtrysków, co ma potwierdzić wydruk specyfikacji ze stołu probierczego.

1. Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy Continental Siemens – Czyszczenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Jak już wiemy, wtryskiwacze piezoelektryczne da się z powodzeniem regenerować (przy spełnieniu odpowiednich warunków), co oznacza, że mogą odzyskać odpowiednie właściwości. Dla wielu mechaników strategicznym punktem regeneracji jest czyszczenie części. Odbywa się to bowiem w specjalnej myjce ultradźwiękowej, do której dodaje się także odpowiedni preparat czyszczący. Specjalistyczne detergenty dostępne w serwisach pozwalają usunąć nawet bardzo uciążliwe osady nagromadzone na wtryskiwaczu.

Regeneracja i naprawa wtrysków Continental Siemens
Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy Continental Siemens

2. Gdzie zregenerować wtryskiwacze Siemensa? – Wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens opinie

Trzeba wiedzieć, że nie wszyscy mechanicy podejmują się naprawy wtryskiwaczy marki Siemens, ze względu na to, że nie posiadają opracowanych procedur. Do przeprowadzenia regeneracji należy wybrać więc sprawdzony i rzetelny serwis, który dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi, a przede wszystkim doświadczoną kadrą specjalistów. Wtryskiwacze piezoelektryczne niezwykle dokładnie dawkują paliwo, jednak wiąże się to ze szybszym zużywaniem się części. Dlatego też, naprawiając tego rodzaju wtryski, trzeba wykazać się dużą precyzją i starannością.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono 11 miesiecy temu

Wtryskiwacze Siemens są jednymi z najczęściej stosowanych wtryskiwaczy w samochodach osobowych i ciężarowych. Wtryskiwacze te są bardzo dobrej jakości i zazwyczaj są w stanie wytrzymać wiele lat użytkowania. Jednak, podobnie jak wszystkie inne podzespoły samochodowe, wtryskiwacze Siemens również mogą ulec awarii lub zużyciu. W takim przypadku, istnieje możliwość ich regeneracji, czyli naprawy i przywrócenia do stanu bliskiego oryginalnemu. Regeneracja wtryskiwaczy polega na dokładnym oczyszczeniu ich z zanieczyszczeń, wymianie uszkodzonych elementów i sprawdzeniu ich sprawności. Jeśli wtryskiwacze Siemens są w dobrym stanie i można je odpowiednio naprawić, regeneracja może być opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu z ich wymianą na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Nina

Wystawiono Rok temu

Mam wtryski Siemens, które są do regeneracji. Dobrze że mogłam przeczytać ten artykuł, bo teraz wiem jakie warunki muszą spełniać, że przeszły ten proces.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystek

Wystawiono Rok temu

Siemensy można regenerować w dobrych serwisach, ale chyba nie zawsze jest taka możliwość. Ja mam na szczęście wtryski Delphi i naprawiałem je bez problemu.

Czy ta opinia była pomocna?

typek.lypek

Wystawiono Rok temu

Z tego, co się orientowałem, to można regenerować te wtryski, ale muszą spełniać właśnie podane wyżej warunki. Kolega mówił mi to samo nie tak dawno, bo się go o to pytałem.

Czy ta opinia była pomocna?

kopytko1346

Wystawiono Rok temu

Jestem zdania, że wtryskiwacze powinien regenerować doświadczony specjalista, bo po co mam sobie zaszkodzić i samemu działać w tym kierunku?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki