Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski się reguluje? Warto wiedzieć, żeby nie dać się naciągnąć

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, wtryskiwacze można wyregulować pod kątem dawkowania paliwa oraz ciśnienia otwarcia wtrysku za pomocą podkładek. Regulacja wymaga dużej precyzji w doborze grubości podkładki, gdyż nawet kilkutysięczna milimetra wpływa na wartość wtrysku. Warto wiedzieć, że regulacji nie wymagają nowe wtryskiwacze, gdyż już na fazie montażu zostały ustawione zgodnie z zaleceniami producenta.

Wtryskiwacze paliwa w nowoczesnych silnikach Diesla zazwyczaj nie są regulowane w sposób, w jaki były regulowane dawniej mechaniczne wtryskiwacze. W dzisiejszych czasach wtryskiwacze zasilane są przez układ sterujący silnikiem, który kontroluje ilość i czas wtrysku paliwa w odpowiednim momencie. Więc najważniejszą czynnością, mającą na celu wyrównanie dawki paliwa, jest wprowadzenie kodów IMA, w których zapisana jest pełna charakterystyka pracy wtryskiwaczy Common Rail.

Regulacja wtrysków za pomocą podkładek
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtrysków w ASO

Co się stanie jak nie zakoduje wtrysku?

Jeśli dany rodzaj wtryskiwacza wymaga kodowania, a nie zrobimy tego, to możemy mieć do czynienia z objawami podobnymi do uszkodzonych wtryskiwaczy. Brak kodowania może więc skutkować niską wydajnością i mocą silnika, zwiększonym zużyciem paliwa, czy większą emisją spalin. Ostatecznie może doprowadzić także do trwałego uszkodzenia silnika, jeśli zignorujemy konieczność kodowania wtrysków.

Jak sprawdzić wtryski bez wyjmowania?

Sprawdzenie wtrysków w Dieslu bez ich wyjmowania może być wykonane za pomocą różnych metod, choć dokładność i skuteczność tych metod mogą się różnić:

- Sprawdzenie rezystancji: Za pomocą miernika oporności możesz zmierzyć rezystancję wtryskiwaczy, podłączając miernik do odpowiednich styków wtryskiwacza. Różnice w rezystancji między wtryskiwaczami mogą wskazywać na potencjalne problemy.
- Użycie specjalnych narzędzi diagnostycznych: Można zastosować także testery diagnostyczne, które mogą pomóc w analizie pracy wtryskiwaczy bez ich fizycznego wyjmowania. Dostęp do tych urządzeń może być jednak ograniczony i wymagać specjalistycznej wiedzy.

Sprawdzanie wtryskiwaczy bez wyjmowania

Jak poprawić pracę wtryskiwaczy?

Poprawa pracy wtryskiwaczy paliwa może obejmować kilka działań, zależnie od skali problemu. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą specjalnych preparatów do czyszczenia układu wtryskowego może pomóc w przywróceniu poprawnej pracy. Zazwyczaj dodatki do paliwa mogą pomóc w utrzymaniu czystości wtryskiwaczy i całego układu wtryskowego. Dobre środowisko pracy dla wtrysków gwarantuje też regularne używanie wysokiej jakości paliwa. W przypadku zużytych podzespołów, parametry pracy poprawimy za pomocą kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki