Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy nowe wtryskiwacze trzeba regulować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regulacja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy nowe wtryskiwacze trzeba regulować?
Czy nowe wtryskiwacze trzeba regulować?

Nowe fabrycznie wtryskiwaczy nie wymagają żadnych regulacji, ponieważ są ustawione zgodnie z wartościami zadanymi przez producenta danych wtrysków. Jedyną czynnością, jaką mechanik musi wykonać, mając nowe wtryski, to zainstalowanie ich w samochodzie. O ile wtryski nie wymagają żadnych dodatkowych procedur, to oczywiście przed montażem należy zwrócić uwagę na stan techniczny gniazd, w których są osadzane. Jeśli bowiem powierzchnia gniazd jest zanieczyszczona, nierówna i ma bruzdy, to nawet wymiana wtrysków na całkiem nowe, nie przyniesie odpowiednich rezultatów wymiany. Inaczej sprawa wygląda w przypadku naprawianych wtryskiwaczy, w których wymienione zostały jakiekolwiek części. Wówczas regulacja jest jak najbardziej wymagana, ze względu na potrzebę dorównania do parametrów zalecanych przez producenta. Ilość elementów wymagających regulacji różni się w zależności od rodzaju wtryskiwacza (elektromagnetyczny / piezoelektryczny), a także od generacji wtrysku.

Nowe końcówki wtrysków – Wymiana końcówki wtryskiwacza CR

Wymiana uszkodzonych końcówek wtrysków zapewni nam znacznie lepsze parametry dawki paliwa. Nowa końcówka jest w stanie dawkować olej napędowy zgodnie z prawidłowymi wartościami, dzięki czemu silnik może pracować równomiernie i wydajnie. Zapchanie, niedrożność końcówek wtrysku jest bardzo częstą awarią, którą powodują osady, nagar i innego rodzaju zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni wtrysków. Jeśli profesjonalne czyszczenie nie jest w stanie przywrócić odpowiedniej sprawności końcówek lub gdy są one trwale uszkodzone, wówczas niezbędna staje się wymiana na nowe.

1. Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane? – Regulacja wtryskiwaczy diesel

Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane?
Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane?

Za nowymi wtryskiwaczami przemawiają prawidłowe parametry, co przekłada się na całkowitą sprawność wtrysku. Poza tym poprawnie użytkując pojazd, możemy liczyć na maksymalny okres eksploatacyjny tych podzespołów. Przy zakupie takich elementów często pada pytanie, czy nowe wtryski trzeba kodować – odpowiemy krótko, tak. Natomiast regenerowane wtryski mimo tego, że również są w pełni sprawne, to wykazują już jakiś stopień zużycia (żadne części nie działają wiecznie). Jednak są znacznie tańsze niż nowe wtryski, co sprawia, że kierowcy często decydują się właśnie na tę opcję. Warto pamiętać, że naprawiane / regenerowane wtryski wymagają regulacji, w celu zachowania parametrów konstrukcji wtryskiwacza zgodnych z wartościami zadanymi przez producenta tych części.

2. Ustawienie wtryskiwaczy – Kodowanie wtryskiwaczy

Ustawianie wtryskiwaczy realizowane jest w profesjonalnych serwisach zajmujących się naprawą i regeneracją podzespołów układu wtryskowego. Czynność ta wykonywana jest na stanowisku montażowym na etapie składania wtrysku. Zachowanie parametrów zgodnych z procedurą naprawy producenta jest niezwykle ważne, ponieważ niepoprawne ustawienie będzie wiązało się ze złymi dawkami paliwa. Natomiast kodowanie wtrysków jest obowiązkowym etapem każdej naprawy, ale i montażu nowych wtryskiwaczy. Różnica jest taka, że kodów IMA nowych wtrysków nie trzeba wyliczać na stanowisku probierczym, bo są w uwzględnione przez producenta. Konieczne jest tylko wprowadzenie ich do sterownika silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono rok temu

Nowe wtryskiwacze zazwyczaj nie wymagają regulacji, ponieważ są fabrycznie ustawione zgodnie z wymaganiami producenta silnika. Jeśli kupisz nowe wtryskiwacze od sprawdzonego dostawcy i będziesz stosować się do zaleceń producenta dotyczących ich montażu i użytkowania, powinny one działać prawidłowo bez konieczności regulacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na regenerację wtryskiwaczy lub montaż używanych wtryskiwaczy, konieczne może być przeprowadzenie regulacji wtryskiwaczy po ich zamontowaniu. Regulacja wtryskiwaczy polega na dokładnym ustawieniu ich parametrów tak, aby wtrysk paliwa odpowiadał wymaganiom producenta silnika i spełniał normy emisji spalin. Regulacja wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, dlatego zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego mechanika lub zakładu regeneracji wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki