Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy nowe wtryski trzeba kodować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie nowych wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy nowe wtryski trzeba kodować?
Czy nowe wtryski trzeba kodować?

Wymiana wtryskiwaczy na fabrycznie nowe także wiąże się z ich obowiązkowym zakodowaniem. Kod IMA, który należy wprowadzić do sterownika, znajdziemy w procedurze naprawy danego producenta. Pomimo tego, że wtryski są całkiem nowe i sprawne, to każdy z nich wykazuje nieco inne parametry. Kodowanie jest potrzebne właśnie po to, by wyrównać pracę wszystkich wtrysków, jak najbardziej sprecyzować dawkę paliwa oraz zoptymalizować proces spalania. Trochę inaczej jest w przypadku kodowania wtryskiwaczy regenerowanych, ponieważ najpierw musimy pozyskać nowe kody IMA. W tym celu testujemy je na urządzeniu diagnostycznym, dzięki czemu program porównując otrzymane parametry z tymi zalecanymi, automatycznie oblicza nowe kody. Trzeba też pamiętać, aby skasować ze sterownika nieaktualne ustawienia.

Czy po wymianie wtrysków bosch trzeba je koniecznie kodować? – kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Każda wymiana wtryskiwaczy Bosch powinna zostać zakończona ich adaptacją w sterowniku silnika. Wymiana wtryskiwaczy bez zakodowania nie usunie objawów usterki, przez co naprawa okazuje się daremna. Do przyuczenia wtrysków potrzebny jest komputer diagnostyczny, za pomocą którego łączymy się ze sterownikiem i wprowadzamy odpowiednie kody IMA. Kodowanie nie obowiązywało jedynie starszych modeli wtryskiwaczy Delphi, ze względu na to, że wtedy normy emisji spalin nie były tak rygorystyczne.

1. Wymiana wtryskiwacza – kodowanie – wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Jak już wiemy, każdorazowa wymiana wtryskiwaczy powinna wiązać się kodowaniem. Kodowanie jest to nic innego, jak dostarczenie sterownikowi informacji na temat charakteru dawki danego wtrysku. Z uwagi na to, każdy wtryskiwacz należy zakodować osobno, ponieważ posiada własny, unikalny kod IMA. Jeśli wymienimy wtryski, ale ich nie zakodujemy, to będą nadal pracowały według starych ustawień zapisanych w sterowniku, a więc nieprawidłowo.

2. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – niezakodowane wtryskiwacze objawy

Kodowanie wtryskiwaczy jest konieczne ze względu na wyrównanie dawki wtrysku oraz nadanie jej odpowiednich parametrów. Bez kodowania dawki te nie byłyby tak precyzyjne, a to z kolei wiązałoby się ze słabym procesem spalania paliwa. Kodowanie jest też obowiązkowe z uwagi na aktualne normy dotyczące emisji toksycznych spalin. Niezakodowane wtryski mogą się „zachowywać” tak samo, jak te uszkodzone. Możemy mieć do czynienia z szarpiącym samochodem, spadkami mocy, a także problemami w uruchomieniu silnika.

Dlaczego należy kodować wtryski?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

3. Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA – kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Po naprawie konieczne jest skasowanie poprzednich kodów IMA ze sterownika, ponieważ wymuszałyby na zregenerowanych wtryskiwaczach pracę według niepoprawnych parametrów. Pominięcie kodowania wtryskiwaczy Common Rail spowodowałoby więc, że objawy niesprawnych wtrysków nie zostałyby wyeliminowane. Dlatego, aby zaadaptować zregenerowane wtryski, najpierw należy je przetestować na urządzeniu diagnostycznym. Urządzenie to, porównując rzeczywiste parametry wtryskiwaczy z wartościami zalecanymi, oblicza nowe kody IMA.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono 11 miesiecy temu

W zależności od rodzaju samochodu i wtryskiwaczy, nowe wtryski mogą wymagać kodowania. Wtryskiwacze w samochodach z układem Common Rail są zazwyczaj kodowane i muszą być skonfigurowane zgodnie z danymi producenta samochodu, aby prawidłowo działać. Wtryskiwacze tego typu są zazwyczaj zamontowane w głowicy lub w kolektorze ssącym i są odpowiedzialne za dozowanie paliwa do wszystkich cylindrów jednocześnie. W przypadku samochodów z układem wielopunktowym, nowe wtryski mogą też wymagać kodowania, jednak nie jest to regułą. Wtryskiwacze w układach wielopunktowych są zazwyczaj umieszczane w listwie wtryskowej lub w kolektorze ssącym i odpowiadają za dozowanie paliwa do poszczególnych cylindrów. W przypadku samochodów z silnikami benzynowymi, nowe wtryski zazwyczaj nie wymagają kodowania.

Czy ta opinia była pomocna?

Tarczy-98

Wystawiono Rok temu

Dobrze było przeczytać ten artykuł, teraz wiem, że jak wymienię wtryski na nowe to muszą być jeszcze zakodowane.

Czy ta opinia była pomocna?

Błażej

Wystawiono Rok temu

Niby wszystkie produkowane w ten sam sposób, a parametry różne. Kodować trzeba, interes się kręci :)

Czy ta opinia była pomocna?

xport_fam

Wystawiono Rok temu

Masz nowe wtryski? To jak można ich nie zakodować, oczywiście, że trzeba :) dobrze, że tu o tym piszecie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki