Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski muszą się ułożyć?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryski muszą się ułożyć?
Czy wtryski muszą się ułożyć?

Określenie „ułożenia się” wtrysków dotyczy czasu, w którym sterownik niejako uczy się pracy wtryskiwaczy i dąży do jej wyrównania, na co potrzebuje odpowiedniego dystansu. Mając to na uwadze, dochodzimy do wniosku, że tak, wtryski muszę się ułożyć. Ma to bardziej odniesienie do starszych systemów wtryskowych np. Delphi, gdzie pomimo przeprowadzonego kodowania, należało jeszcze udać się na jazdę testową, w celu zaadaptowania wtryskiwaczy w sterowniku silnika. Ułożenie się wtrysków nie ma więc wymiaru fizycznego (w konstrukcji wtrysku nic nie ulega zmianie) i jest bardziej metaforą dla adaptacji wtrysków w silniku. Proces ten jest realizowany przez elektronikę, dzięki czemu parametry pracy wtryskiwaczy wyrównują się automatycznie, co fachowo nazywane jest samoadaptacją.

Metaliczny dźwięk po wymianie wtrysków – Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

Kiedy wtryskiwacze po wymianie nie zostaną zakodowane w sterowniku, wówczas mogą wykazywać objawy awarii mimo tego, że są w pełni sprawne. W takim przypadku możemy właśnie usłyszeć nietypowe dźwięki pod maską, a silnik może pracować nierówno i niestabilnie. Trzeba więc pamiętać, że wtryski po naprawie należy zresetować, co znaczy, że nieaktualne kody trzeba wykasować z pamięci sterownika i wprowadzić nowe. W starych systemach kodowanie nie było konieczne, ale od momentu wprowadzenia wymogów dotyczących emisji spalin, stało się obowiązkowe.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Kodowanie wtryskiwaczy cena

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze należy kodować, aby dawka paliwa była jednakowa dla wszystkich wtrysków. Kodowanie bardzo dokładnie precyzuje pracę wtryskiwaczy, dzięki czemu poziom emisji spalin może być zgodny z wymaganiami norm Euro. Od momentu wprowadzenia tej europejskiej dyrektywy kodowanie stało się obowiązkowym etapem naprawy wtrysków. Cena tej usługi wynosi około 100 zł i co ważne, jest taka sama bez względu na ilość kodowanych wtrysków. Wykonuje się ją poprzez połączenie komputera diagnostycznego ze sterownikiem i wprowadzeniu kodu IMA w przeznaczonym do tego programie.

2. Samodzielna naprawa i próba przelewowa – Kod wtryskiwacza Delphi

Samodzielna naprawa i wstępna diagnostyka jest jak najbardziej możliwa, jednak trzeba pamiętać, że po każdej naprawie należy zakodować wtryski w sterowniku silnika. Aby to było możliwe, najpierw trzeba wygenerować nowy kod wtryskiwacza, ponieważ stary staje się nieaktualny. Konieczne jest więc przetestowanie wtrysków na urządzeniu diagnostycznym, które automatycznie wylicza nowy kod, porównują otrzymane parametry wtrysku z tymi zalecanymi przez producenta. Trzeba też wiedzieć, że naprawa wtrysków wymaga odpowiednich narzędzi i właściwie przystosowanego stanowiska pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ernest

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze są precyzyjnymi urządzeniami, które wymagają odpowiedniego ułożenia, aby zapewnić prawidłowe działanie. Wtryskiwacze są umieszczone w specjalnych gniazdach w silniku i są przymocowane do nich za pomocą specjalnych śrub lub innych elementów mocujących. Jeśli wtryskiwacze są nieprawidłowo ułożone lub nie są odpowiednio przymocowane, mogą wystąpić problemy z ich działaniem, takie jak nierównomierne dawkowanie paliwa, brak mocy silnika itp. Dlatego ważne jest, aby zadbać o prawidłowe ułożenie wtryskiwaczy i ich odpowiednie przymocowanie. Jeśli nie jesteś pewien, jak ułożyć wtryskiwacze lub jak je przymocować, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie prawidłowo zainstalować wtryskiwacze i upewnić się, że są one prawidłowo ułożone i przymocowane.

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono 2 lata temu

Wtryski muszą się ułożyć w odpowiedniej pozycji, aby prawidłowo dostarczać paliwo do silnika. Wtryski są umieszczone w głowicy silnika i dzielą się na dwie grupy: wtryski dla cylindrów zasilających i wtryski dla cylindrów powietrznych. Wtryski dla cylindrów zasilających są umieszczone w taki sposób, aby dostarczać paliwo do cylindrów zasilających, natomiast wtryski dla cylindrów powietrznych są umieszczone w taki sposób, aby dostarczać paliwo do cylindrów powietrznych. Jeśli wtryski są nieodpowiednio ułożone lub nieprawidłowo działają, mogą prowadzić do problemów z pracą silnika, takich jak brak mocy, niestabilna praca lub niedotlenienie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki