Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski mogą się rozkodować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Rozkodowane wtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryskiwacze mogą się rozkodować?
Czy wtryski mogą się rozkodować?

Wtryski same z siebie nie mogą się rozkodować. To pojęcie można jednak rozpatrywać w kontekście utraty parametrów. Taki proces postępuje stopniowo i ma związek z naturalnym zużywaniem się części. Parametry uszkodzonych wtryskiwaczy także znacznie odbiegają od parametrów zadanych przez producenta. Można więc uznać, że wtryski są w pełni zakodowane tylko w dniu kodowania, później natomiast kod IMA staje się nieaktualny. Może się też stać tak, że z dnia na dzień wtryskiwacz przestaje działać poprawnie, a sprawdzając je komputerem, okazuje się, że kody zostały wykasowane. W takim przypadku winy należy doszukiwać się w sterowniku silnika. Profesjonalna diagnoza pozwoli ocenić, czy źródłem awarii jest brak zasilania, awaria systemu czy innego typu uszkodzenia.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Kodowanie to nic innego jak wyrównywanie dawki, co z kolei ma odzwierciedlenie w pracy silnika. Adaptacja wtrysków w sterowniku silnika jest więc niezbędna do tego, by uzyskać równomierną, stabilną i wydajną pracę tak wtrysków, jak i jednostki napędowej. Wymiana wtrysków bez zakodowania nie przyniesie pożądanych efektów naprawy, ponieważ objawy uszkodzonych wtryskiwaczy nadal będą występowały. Nowe/ regenerowane wtryskiwacze będą wówczas przymuszone do pracy według starych parametrów, dlatego konieczne jest ich skasowanie ze sterownika i wprowadzenie aktualnego kodu IMA.

1. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Rozkodowane wtryski objawy

Jak już wiemy, rozkodowane wtryskiwacze oznaczają utratę odpowiednich parametrów i właściwości wtrysku. Taka sytuacja będzie się wiązała z wystąpieniem objawów analogicznych do uszkodzonych wtrysków. Dlatego, aby je wyeliminować, należy poddać je regeneracji, przetestować na stole probierczym oraz nadać nowe kody IMA. Naprawa wtryskiwaczy powinna więc kończyć się adaptacją/przyuczeniem.

2. Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? – Generator kodów IMA

Wszystko zależy od tego, w jakiej pozycji zawieszać się będzie wtryskiwacz. Może bowiem mieć to miejsce w pozycji otwartej, kiedy to stale dawkuje paliwo lub w pozycji zamkniętej, kiedy to iglica jest zamknięta i wcale nie podaje paliwa. Przyczyną takiej usterki są osady zalegające na wtryskiwaczu, więc żeby naprawić wtrysk, konieczne jest jego czyszczenie. Po dokładnym czyszczeniu/ regeneracji wtrysku należy przeprowadzić testy weryfikujące ich parametry. Wtedy też następuje wygenerowanie nowych kodów IMA, które obliczane są automatycznie przez komputer diagnostyczny.

Objawy zawieszającego się wtryskiwacza
Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza?

3. Jak sprawdzić wtryski poza metodą przelewową? – Kodowanie wtryskiwaczy

Oprócz metody przelewowej wtryskiwacze można sprawdzić także komputerowo za pomocą urządzenia diagnostycznego podłączonego do sterownika. Oczywiście ważnym etapem diagnozy jest także sprawdzenie wszystkich elementów w zdemontowanych wtrysku przez doświadczonego mechanika. Natomiast bardzo dokładnym badaniem stanu technicznego wtryskiwaczy jest to przy użyciu mikroskopy optycznego, który pozwala na zlokalizowanie nawet mikrouszkodzeń. Trzeba pamiętać, że po każdej naprawie wtryskiwaczy niezbędne jest ich zakodowanie. Zastosowanie parametrów zalecanych przez producenta pozwoli długo cieszyć się w pełni sprawnymi i wydajnymi wtryskami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Tak, wtryskiwacze mogą się rozkodować. Oznacza to, że mogą pojawić się problemy z ich działaniem, co może prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa i spadku wydajności silnika. Często przyczyną rozkodowania wtryskiwaczy jest zanieczyszczenie ich lub zużycie spowodowane długotrwałym użytkowaniem. W takich sytuacjach konieczne jest ich wymiana lub naprawa.

Czy ta opinia była pomocna?

Jan_89

Wystawiono 2 lata temu

Wiem, że wtryski mogą się zużyć, ale czy mogą się rozkodować to już nie. Fajnie, że mogę o tym poczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 2 lata temu

Nie słyszałem jeszcze o rozkodowanych wtryskach. Wiadomo, że jak się zużywają to mają co raz to gorsze parametry.

Czy ta opinia była pomocna?

Dziubek3535

Wystawiono 2 lata temu

Miałam taką sytuację kilka miesięcy temu, nikt nie mógł dojść do tego, że chodzi o rozkodowane wtryski. Pomógł serwis:)

Czy ta opinia była pomocna?

roman-pol@345

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryski się właśnie rozkodowały w wyniku utraty parametrów. Oczywiście konieczna była wizyta w ASO :d

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki