Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski mają wpływ na moc silnika?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wpływ wtryskiwaczy na moc silnika

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtryski mają wpływ na moc silnika?
Czy wtryski mają wpływ na moc silnika?

Jeżeli wtryskiwacze są całkowicie sprawne, to nie zagrażają jednostce napędowej, natomiast gdy wtryski są uszkodzone, to moc silnika znacznie spada i dodatkowo towarzyszą w takiej sytuacje jeszcze inne niepokojące objawy. Nieprawidłowo działające wtryskiwacze nie dawkują paliwa w odpowiedniej ilości, dlatego niezbędna jest wizyta w serwisie, aby je zdiagnozować i ewentualnie zregenerować. Zregenerowane wtryski odzyskują utracone parametry, więc tym bardziej opłaca się ją wykonywać. Bez wtryskiwaczy nie da się jeździć samochodem, więc konieczna jest szybka reakcja, zwłaszcza że podzespoły te są bardzo drogie w zakupie. Aby nie mieć problemów z wtryskami, warto zadbać o prawidłową eksploatację tych podzespołów (między innymi tankuj dobrej jakości paliwo, stosuj czyszczące dodatki do diesla, wymieniaj na bieżąco filtry i oleje).

Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy - Sposób na lejące wtryski

Objawami uszkodzonych wtrysków są w pierwszej kolejności spadek osiągów, problemy z rozruchem silnika, dymienie z układu wydechowego, zwiększa się spalanie, a także wzrasta poziom oleju silnikowego przez to, że trafia do niego ON. Co zrobić w sytuacji, w której jeden bądź kilka wtryskiwaczy przelewa/przelewają paliwo? Przede wszystkim należy je zdiagnozować i jeśli jest to możliwe, to zregenerować. Zabrudzone elementy wtrysków czyści się metodą terno-chemiczną przy zastosowaniu ultradźwięków.

1. Rola wtryskiwacza - Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Wtryskiwacze są elementami układu paliwowego i ich zadaniem jest dostarczyć paliwo do komory spalania. Dzięki prawidłowemu działaniu wtrysków możliwe jest uruchomienie pojazdu, ponieważ silnik otrzymuje konkretną dawkę paliwa w odpowiednim czasie. Jeśli doszłoby do uszkodzenia tych elementów, poprawne dawkowanie ON byłoby uniemożliwione i niezbędna byłaby wizyta w serwisie. Wtryskiwacze mogą być sprawne nawet do 250 tysięcy kilometrów, ale warunkiem jest dostosowanie się do zasad narzuconym przez producenta danego samochodu.

Rola wtryskiwacza - Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?
Rola wtryskiwacza - Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

2. Wtryskiwacze – cichy as w rękawie silnika diesla - Objawy zużytych wtryskiwaczy w silnikach diesla

Wtryskiwacz to jeden z droższych podzespołów, znajdujący swoje zastosowanie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Aby nie było problemów ze wspomnianą jednostką napędową, cały komplet wtryskiwaczy w układzie paliwowym musi być w stu procentach sprawny. Nieodpowiednie użytkowanie auta z wtryskami przyczyni się do występowania kłopotów z tymi podzespołami, a dodatkowo pociągną za sobą koło dwumasowe, turbosprężarkę, filtr DPF/FAP, zawór EGR, dlatego powinieneś na poważnie wziąć odgórnie narzucone przez producenta zalecenia, aby po pierwsze: długo cieszyć się sprawnymi elementami w samochodzie, a po drugie: zaoszczędzić masę pieniędzy. Jeżeli chodzi o objawy zużytych wtrysków diesla, to zostały one wymienione we wcześniejszym akapicie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono 2 lata temu

Tak, wtryskiwacze mogą mieć wpływ na moc silnika. Prawidłowe działanie wtryskiwaczy jest niezbędne do prawidłowego spalania paliwa i uzyskania maksymalnej mocy silnika. Jeśli wtryskiwacze są uszkodzone lub działają nieprawidłowo, może to prowadzić do spadku mocy silnika, a także do innych problemów, takich jak: 1. Nierównomierne spalanie paliwa: Wtryskiwacze, które działają nieprawidłowo, mogą prowadzić do nierównomiernego spalania paliwa, co może prowadzić do spadku mocy silnika i zwiększenia emisji szkodliwych spalin. 2. Nieprawidłowa dawka paliwa: Wtryskiwacze, które dawkują zbyt dużo lub zbyt mało paliwa, mogą prowadzić do nieprawidłowego działania silnika i spadku mocy.

Czy ta opinia była pomocna?

Bebzol

Wystawiono 2 lata temu

No na pewno mają, bo zanim się okazało, że moje wtryski są do wymiany, to autko ewidentnie traciło moc i osiągi.. masakra.

Czy ta opinia była pomocna?

Jan

Wystawiono 2 lata temu

Przez brak mocy w moim autku okazało się, że 3 wtryski były do czyszczenia. Także, to prawda co tutaj ktoś pisze.

Czy ta opinia była pomocna?

k.zawadzka

Wystawiono 2 lata temu

Mają mają, bardzo duży wpływ. Moje wtryski, gdy się zabrudziły to spowodowały, że auto chwila moment i nie miało już takiej mocy jak wcześniej.

Czy ta opinia była pomocna?

jan235

Wystawiono 2 lata temu

OOO i to jak mają wpływ... Miałem okazje jeździć samochodem z uszkodzonymi wtryskami i nie polecam, bo miałem tyle problemów, że głowa mała

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki