Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co oznaczają mocniejsze wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co oznaczają mocniejsze wtryski? Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Mocniejsze wtryski to taki element układu wtryskowego silnika spalinowego, który umożliwia wtrysk większej ilości paliwa do cylindrów w ciągu jednego cyklu pracy silnika. Oznacza to, że silnik może uzyskać większą moc i moment obrotowy, co przekłada się na lepsze osiągi pojazdu. Zwiększenie ilości wtryskiwanego paliwa może zwiększyć również emisję spalin, dlatego ważne jest, aby wtryski były dobrze dopasowane do charakterystyki silnika i zapewniały optymalne parametry spalania. Zmiana mocniejszych wtrysków może wymagać również zmiany innych elementów układu wtryskowego, takich jak np. pompowtryskiwacze, filtry paliwa, czy układ chłodzenia, aby zapewnić odpowiednią wydajność i nie przeciążać innych elementów. Jednak nie wszyscy właściciele silników wysokoprężnych świadomie montują mocniejsze wtryski. Może się zdarzyć, że przyczyną zakupu nieodpowiednich podzespołów jest brak wiedzy na temat tego, jak dobrać wtryskiwacze. Tego typu pomyłka może skutkować zniszczeniem jednostki napędowej. Większa dawka paliwa i idąca za tym wysoka temperatura może spowodować pęknięcie pierścieni, a nawet, mówiąc kolokwialnie, wypalić nam dziurę w tłoku. Mając na uwadze powyższe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór prawidłowych wartości wtryskiwaczy lub po prostu skorzystać z porady doświadczonego mechanika.

Jak odpowiednio dobrać wtryskiwacze Common Rail?

- Aktualnie możemy zakupić właściwe wtryski, korzystając wyłącznie z komputera i z dostępnych w Internecie narzędzi. Pomóc nam może np. kalkulator wydajności wtryskiwaczy, gdzie wystarczy wpisać m.in. moc silnika, liczbę wtrysków oraz ciśnienie paliwa.

- Jeśli chcemy sprawdzić, jaki rodzaj wtryskiwaczy posiadamy, wystarczy, że spiszemy numer znajdujący się na cewce wtrysku. Początek numeru zazwyczaj poinformuje nas o pochodzeniu wtrysków. Przykładowo ciąg cyfr rozpoczynający się od 0445 oznacza, że wtrysk odpowiedni dla naszego pojazdu znajduje się w katalogu wtryskiwaczy Bosch.

- Kolejnym sposobem na znalezienie właściwych wtryskiwaczy, jest podanie numeru VIN. Informacje zawarte w numerze identyfikacyjnym pojazdu wskażą nam lub mechanikowi dedykowany wtrysk.

O czym świadczą mocniejsze wtryskiwacze?
Co oznaczają mocniejsze wtryski?

Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Samochód z poprawnie dobranymi i zainstalowanymi wtryskiwaczami jest w stanie bezawaryjnie przejechać od 150 do 200 tys. km. Oczywiście wpływ na żywotność wtrysków ma także odpowiedni styl jazdy i dbałość o czystość tych podzespołów. Trzeba pamiętać, że brudne wtryskiwacze nie są w stanie właściwie pracować, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów usuwających z części wszelkie osady.

Na trwałość wtryskiwaczy niewątpliwie wpływa też używanie właściwych narzędzi i środków chemicznych. Stąd też polecamy wizyty wyłącznie w rzetelnych i sprawdzonych pracowniach samochodowych, które dysponują specjalistycznymi urządzeniami i posługują się nowoczesną technologią napraw. Dbając w odpowiedni sposób o te podzespoły, z pewnością unikniemy problematycznych objawów związanych z uszkodzonym w dieslu wtryskiem.

Żywotność wtryskiwaczy Common Rail
Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Mocniejsze wtryskiwacze to takie, które dostarczają więcej paliwa do silnika. Służą one do zwiększenia mocy silnika oraz zwiększenia osiągów pojazdu. W zależności od konstrukcji silnika, mocniejsze wtryskiwacze mogą być związane z modyfikacją parametrów pracy jednostki napędowej, takich jak wyższe ciśnienie paliwa, większa przepustowość, a także bardziej precyzyjnym dawkowaniem paliwa. Warto pamiętać, że zwiększanie mocy silnika przez zmianę wtryskiwaczy to tylko jedna z wielu możliwości. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ oznacza także zwiększenie zapotrzebowania na paliwo oraz obciążenie dla elementów składowych silnika. Zanim zdecydujesz się na zmianę wtryskiwaczy, powinieneś skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą, który oceni, czy ta modyfikacja jest odpowiednia dla twojego pojazdu oraz jakie będą jej skutki.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 3 lata temu

Witam Zmieniłem wtryskiwacze na mocniejsze, kilka tygodni po tym samochód faluje. Czy to może być przyczyna wtryskiwaczy? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki