Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski Denso trzeba kodować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby układ paliwowy mógł działać prawidłowo, należy po każdej wymianie wtrysków (czy to na nowe, czy regenerowane) przeprowadzić proces adaptacji wtryskiwaczy Denso. Każdy wtryskiwacz posiada własny kod IMA, którym jest ciąg znaków alfanumerycznych. W kodzie tym zawarta jest informacja na temat odchyłek dawki danego wtryskiwacza od dawki wzorcowej. Bardzo ważne jest więc, by każdy wtryskiwacz zakodować osobno, ponieważ dawki poszczególnych wtrysków nieco się różnią. Dlatego, aby wyrównać pracę wtryskiwaczy, konieczne jest wprowadzenie do sterownika nowych kodów IMA.

1. Różnice w kodowaniu wtrysków Denso

Różnicą między kodowaniem wtryskiwaczy Denso a kodowaniem wtryskiwaczy Bosch jest konieczność przeprowadzenia kalibracji dawek zerowych wtrysków po korekcji kodów. W praktyce chodzi o to, że wymieniając wtryskiwacze w naszym pojeździe, nie wystarczy wprowadzić korekty dawki – kolejną czynnością, jaką musimy wykonać, jest kalibracja tych dawek na pracującym silniku. Kalibracja polega na tym, iż sterownik silnika bazując na wprowadzonych danych, wie, jakie dawki ma poszczególny wtryskiwacz. Jednak na podstawie obciążeń silnika sam ocenia, czy parametry pracy wtrysków są prawidłowe. Otrzymane wyniki porównuje z dawkami zadanymi/zerowymi i jeśli po wielu próbach testy wykażą znaczne odstępstw, a może się okazać, że nasze wtryski są uszkodzone.

2. Kodowanie wtryskiwaczy Denso a norma emisji spalin

Ponadto kodowanie wtryskiwaczy jest ważne także z innego punktu widzenia. Otóż prawidłowe parametry dawkowania paliwa przekładają się na spełnianie bardzo restrykcyjnej normy emisji spalin. Ilość cząstek stałych emitowanych do powietrza została uregulowana w europejskiej dyrektywie Euro 6, którą producenci wtryskiwaczy mają obowiązek przestrzegać.

Reasumując, przy zmianie wtryskiwaczy Denso konieczny jest reset wtryskiwaczy, czyli skasowanie ze sterownika silnika starych parametrów i wprowadzenie nowych kodów.

Czy trzeba kodować wtryskiwacze Denso?
Czy wtryski Denso trzeba kodować?

Co, jeśli nie zakodujemy wtryskiwaczy Bosch, Denso, Delphi, Siemens?

Niewątpliwie jest to obowiązkowa czynność, która powinna mieć miejsce zaraz po wymianie wtryskiwaczy na nowe bądź regenerowane. Nieprzyuczenie wtrysków czyli brak adaptacji powoduje, że zmiana podzespołów jest bezskuteczna i bezsensowna. Dlaczego? Ponieważ sterownik silnika opierając się na tzw. mapie, stosuje stare ustawienia do nowych wtryskiwaczy, dlatego też taka naprawa nie przyniesie żadnych rezultatów. Brak adaptacji powoduje, że objawy niezakodowanych wtryskiwaczy są podobne do symptomów oznaczających uszkodzone wtryski. Jeśli więc chcemy cieszyć się pełną sprawnością i funkcjonalnością wtryskiwaczy, powinniśmy udać się do rzetelnej pracowni, aby ustawić ich odpowiednie parametry za pomocą specjalistycznego testera diagnostycznego.

Skutki braku zakodowania wtrysków
Co jeśli nie zakodujemy wtryskiwaczy Bosch, Denso, Delphi, Siemens?

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

To, czy wtryski Denso trzeba kodować, zależy od konkretnego modelu silnika oraz pojazdu. W przypadku niektórych pojazdów i silników, nowe wtryski Denso będą działać bez konieczności kodowania. Inne pojazdy i silniki mogą wymagać kodowania wtryskiwaczy, aby prawidłowo działały z układem zarządzania silnikiem. W celu potwierdzenia tego, czy nowe wtryski Denso trzeba kodować, zalecane jest skonsultowanie się z mechanikiem samochodowym lub producentem pojazdu. Oni mogą Ci dostarczyć informacji, czy trzeba to zrobić i jakiego rodzaju kodowanie jest wymagane.

Czy ta opinia była pomocna?

Łukasz

Wystawiono 3 lata temu

Polecam tą firmę jeżeli chodzi o regeneracje czy tam naprawę wtryskiwaczy. Mam wtryskiwacze denso, szybko i czysta profeska, działa już ponad rok. 2 dni robocze i wtryskiwacze już były u Mnie. Pozdrawiam firmę

Czy ta opinia była pomocna?

Sławek

Wystawiono 3 lata temu

Trzeba kodować wtryskiwacze denso z takim kabelkiem? Jak tak to jak trzeba to robić i czy można samemu to zrobić. Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki