Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtryski Common Rail się regeneruję? Sprawdź, jak mało wiesz

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Czy można regenerować wtryskiwacze Common Rail? Zdecydowanie tak. Regeneracja wtrysków polega na demontażu, wymianie zużytych elementów, wyczyszczeniu zabrudzonych części, a na końcu na zakodowaniu wtryskiwaczy w sterowniku jednostki napędowej. Główne metody, które pozwalają przywrócić fabryczne parametry wtryskiwaczy, to regeneracja mechaniczna, czyli umycie ich w myjce ultradźwiękowej oraz czyszczenie chemiczne niewymagające demontażu podzespołów. Wybór odpowiedniej metody regeneracji wtrysków zależy tak naprawdę od ich kondycji oraz stopnia zużycia. Co więcej, po regeneracji wtryskiwaczy należy pamiętać między innymi o uzupełnianiu dobrej jakości paliwa, regularnym serwisowaniu pojazdu oraz wymianie filtrów oleju, paliwa, powietrza.

Myjka ultradźwiękowa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Wtryski Common Rail - czy da się je przywrócić do życia?

Jeżeli wystąpiło mechaniczne uszkodzenie wtryskiwaczy, ale są dostępne części zamienne, to można wykonać regenerację. Niewielkie zabrudzenia usuwa się, wykorzystując preparaty chemiczne, natomiast bardziej oporne zanieczyszczenia należy wypłukać metodą ultradźwiękową. Ten ostatni sposób czyszczenia wtrysków jest najskuteczniejszy, jednak jest nieco droższy od czyszczenia chemicznego podzespołów.

Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz jest sprawny?

Wtrysk do Diesla

Główne sposoby sprawdzenia wtryskiwaczy wyglądają następująco:

- test przelewowy, który polega na pomiarze ilości paliwa dostarczonego przez wtryskiwacz. Podawanie większej lub mniejszej dawki oleju napędowego przez którykolwiek wtrysk oznacza jego wadę.
- diagnostyka komputerowa pomaga w określeniu problemu i postawieniu odpowiedniej diagnozy, aby podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

Jeśli profesjonalna diagnostyka wykaże uszkodzenie któregoś z wtryskiwaczy, zostanie przeprowadzona regeneracja, po której podzespół odzyska parametry. Pamiętaj, że jazda bez jednego wtrysku jest niezalecana, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej.

Czy warto kupić wtryskiwacze po regeneracji?

Jak najbardziej warto kupić wtryskiwacze po regeneracji. Poniżej wypiszemy kilka czynników, które wpływają na korzyść zakupu regenerowanych podzespołów:

1. Cena. Wtryskiwacze po regeneracji są znacznie tańsze od nowych. Może to być znacząca oszczędność, zwłaszcza jeśli w pojeździe znajduje się kilka wtryskiwaczy.
2. Jakość. Jeśli wtryski zostaną zregenerowane w profesjonalnym serwisie, to bez problemu odzyskają fabryczne parametry pracy. Oznacza to, że będą działać prawidłowo i nie będą powodować problemów z jednostką napędową.
3. Środowisko. Regeneracja wtryskiwaczy jest korzystna dla środowiska. Dzięki niej unika się wytwarzania odpadów, związanych z produkcją nowych wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki