Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtrysk może się zawiesić? Wielu kierowców myśli błędnie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, wtryskiwacz może się zawiesić, co w praktyczne oznacza zablokowanie się iglicy w tzw. pozycji otwartej lub zamkniętej, przez co parametry dawki paliwa znacznie odbiegają od prawidłowych. Zawieszenie się wtrysku powodują różnego typu osady, które gromadząc się na końcówce wtrysku, uniemożliwiają iglicy prawidłowe poruszanie się. Taka sytuacja wiąże się z tym, że wtryskiwacz dozuje zbyt dużo paliwa lub zbyt mało – w zależności od tego, w jakiej pozycji się zaciął. Oczywiście odbija się to na pracy silnika, który nie otrzymując odpowiedniej dozy oleju napędowego, zaczyna działać znacznie gorzej. W czasie jazdy możemy więc odczuć dziwne szarpania i drgania. Objawem zawieszonego wtrysku może być też gaśnięcie silnika na niskich obrotach, większe dymienie, czy też falowanie obrotów. Tego typu awaria nazywana jest też inaczej zacięciem się wtrysku, czy zablokowaniem.

Zawieszenie się wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzony wtryskiwacz - naprawa

Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiem?

Awaria wtryskiwacza w Dieslu może powodować nierówną pracę silnika, objawiającą się drżeniem, nieregularnymi wibracjami lub nawet falowaniem obrotów. Uszkodzony wtrysk prowadzi także do spadku mocy i do szarpania silnika, które pojawia się szczególnie w czasie przyspieszania. W przypadku poważnych problemów z wtryskiem paliwa, możemy napotkać trudności z rozruchem silnika, czy też jego gaśnięciem na niskich obrotach.

Silnik z uszkodzonym wtryskiem paliwa nie działa prawidłowo, co wpływa na jego wydajność, moc i ogólną funkcjonalność. Praca silnika może zależeć od rodzaju uszkodzenia wtryskiwacza oraz stopnia zaawansowania usterki.

Jak brzmi uszkodzony wtrysk?

Uszkodzony wtryskiwacz może generować różne dźwięki, najczęściej określane jako stukanie, klekotanie czy cykanie. Te dźwięki mogą być szczególnie słyszalne podczas większego obciążenia silnika np. podczas przyspieszania. Trzeba wziąć jednak pod uwagę rocznik samochodu, gdyż w starszych Dieslach stukanie wtrysków jest dość normalnym zjawiskiem i nie wskazuje na awarię. Aby sprawdzić, czy to wtryskiwacz jest źródłem niepokojących hałasów, warto przeprowadzić dokładne testy diagnostyczne.

Diagnostyka uszkodzonego wtryskiwacza

Jak sprawdzić, który wtrysk nie działa?

Istnieje kilka metod diagnostycznych, które mogą pomóc określić, który wtryskiwacz nie działa poprawnie, np.:

- Skaner diagnostyczny - Specjalne oprogramowanie pozwala na diagnozowanie działania każdego wtryskiwacza, co może pomóc w określeniu, który z nich jest uszkodzony.
- Test rezystancji - Wtryskiwacze paliwa posiadają elektromagnes, który otwiera i zamyka dyszę wtryskową. Test rezystancji na wtryskiwaczach może pomóc określić, czy wtryskiwacz jest niesprawny.
- Testy na wydajność - Mechanik może wykorzystać narzędzie diagnostyczne do sprawdzenia, czy każdy wtryskiwacz wstrzykuje odpowiednią ilość paliwa w odpowiednim czasie.
Diagnoza uszkodzonego wtryskiwacza może być skomplikowana, a dokładne określenie niesprawnego wtryskiwacza wymagać może zaawansowanych narzędzi diagnostycznych oraz doświadczenia zawodowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki