Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co oznacza zawieszający się wtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zawieszające się wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zawieszający się wtryskiwacz jest wynikiem nagromadzenia się na jego elementach, zwłaszcza iglicy i rozpylaczu, różnego rodzaju osadów. Trzeba bowiem wiedzieć, że wszelkie zanieczyszczenia przywierające do powierzchni wtrysku podczas eksploatowania pojazdu, są główną przyczyną niewłaściwej pracy tych podzespołów układu paliwowego.
Problem zawieszania się wtrysku ma miejsce wtedy, gdy wspomniane zabrudzenia uniemożliwią iglicy wtryskiwacza swobodne poruszanie się.

Wtryskiwacz może zawiesić się zarówno w pozycji zamkniętej, jak i otwartej – co to oznacza?

  • Wtrysk zawieszony w pozycji otwartej – w takiej sytuacji wtryskiwacz stale dozuje paliwo. Wówczas mamy do czynienia z tak zwanymi lejącymi wtryskami.
  • Wtrysk zawieszony w pozycji zamkniętej – w takim przypadku, jak nietrudno wywnioskować, wtryskiwacz w ogóle nie podaje paliwa.

W obu przypadkach dysfunkcja wtryskiwaczy spowoduje znaczny spadek komfortu jazdy, ale i ryzyko uszkodzenia silnika, dlatego należy jak najszybciej zlikwidować przyczynę awarii. W przypadku awarii wtryskiwaczy warto udać się więc do profesjonalnej pracowni regeneracji, która z pewnością w ofercie posiada skuteczne sposoby na lejące wtryski. Trzeba tylko pamiętać, aby nie ignorować objawów wskazujących na usterkę w obrębie układu paliwowego, ponieważ możemy przyczynić się do zwiększenia się poziomu uszkodzeń.

1. Skąd na wtryskach biorą się osady?

Głównym powodem osiadania na wtryskach brudów jest tankowanie niesprawdzonego oleju napędowego o kiepskiej jakości. Dlatego niewątpliwie warto zwracać uwagę na to, by paliwo, jakie dostarczamy naszemu pojazdowi, miało odpowiednie właściwości i pochodziło z pewnego źródła.

2. Jak zadbać o stan techniczny wtryskiwaczy?

Przede wszystkim warto profilaktycznie stosować preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy, które wystarczy dolać do baku z paliwem. Trzeba pamiętać także o regularnej wymianie filtra paliwa, ponieważ bez tego czyszczenie wtrysków okaże się bezskuteczne. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie usunąć zabrudzeń za pomocą ogólnodostępnych produktów, i nie wiesz, jak sprawdzić wtryski w dieslu, skorzystaj z pomocy doświadczonego mechanika. Dobry stan techniczny wtryskiwaczy pozwoli Ci uniknąć problematycznych objawów, jakie idą w parze z tego typu awarią.

3. Jakie są charakterystyczne objawy usterki wtryskiwaczy?

Do najbardziej popularnych symptomów zalicza się trudność uruchomienia pojazdu, a także gasnący znienacka silnik. Dokuczać będzie również nierówna praca jednostki napędowej, falowanie obrotów i dość nieprzyjemne szarpania. Zauważymy też znacznie większe kłęby spalin wydobywających się z wydechu pojazdu. W trakcie jazdy zaobserwujemy spadek mocy i o wiele słabsze osiągi.

O czym świadczy zawieszający się wtrysk
Co oznacza zawieszający się wtryskiwacz?


Jak naprawić zawieszający się wtrysk?

Jedną z metod, dzięki której szybko wyeliminujemy problem zawieszonego wtryskiwacza i objawy z tym związane, jest regeneracja wtryskiwaczy. W zakres tej usługi wchodzi: diagnostyka elementów wtrysku przy użyciu specjalistycznych narzędzi; czyszczenie wtrysków za pomocą wysokiej klasy detergentów oraz nowoczesnych urządzeń, a także wymiana uszkodzonych części składowych. Kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy pozwoli odzyskać całkowitą sprawność tych podzespołów i przedłuży ich żywotność na kolejne tysiące kilometrów. Istotną informacją dla posiadaczy Diesli jest też korzystna cena regeneracji, bowiem zapłacimy za nią o kilka razy mniej, niż w przypadku nabycia fabrycznie nowych wtryskiwaczy. Niezaprzeczalnie warto się zdecydować na tego rodzaju naprawę, ważne tylko, aby wybrać sprawdzony i rzetelny serwis samochodowy, który dysponuje odpowiednim parkiem technologicznym.

Jeśli więc objawy awarii wskazują na problem z wtryskiwaczami, nie zwlekaj z naprawą i nie zastanawiaj się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem – liczy się szybka reakcja. Tym sposobem unikniesz wysokich kosztów naprawy, a przede wszystkim trudności i kłopotów związanych z niesprawnym samochodem.

Sposób naprawy zawieszonego wtrysku
Jak naprawić zawieszający się wtrysk?

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

"Zawieszający się wtryskiwacz" oznacza, że jest on zwyczajnie jest awaryjny i nie działa prawidłowo. Może to oznaczać, że wtryskiwacz przestaje dostarczać paliwo lub dostarcza zbyt mało lub zbyt dużo paliwa do silnika. Zawieszający się wtryskiwacz może prowadzić do kilku objawów, w tym: trudności z uruchomieniem auta niestabilna praca silnika dymienie silnika skoki ciśnienia paliwa nierównomierne działanie jednostki napędowej spadek mocy silnika zwiększone zużycie paliwa Przyczyny zawieszającego się wtryskiwacza mogą być różne, od uszkodzenia mechanicznego, zanieczyszczeń w układzie paliwowym, do awarii elektronicznej. Diagnozowanie tego problemu może wymagać specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, a wymiana wtryskiwacza może być konieczna. Jeśli masz problemy z układem wtryskowym, należy skontaktować się z mechanikiem, który przeprowadzi odpowiednią diagnozę i zaleci dalsze działanie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dawid

Wystawiono 3 lata temu

Miałem trudność w uruchomieniu samochodu. Pomogła mi właśnie firma Bosch Service Pawlik. Miła Pani wytłumaczyła mi co i jak chodzi z naprawą wtryskiwaczy. Koszt to mniej niż połowa ceny nowego wtryskiwacza. Jeszcze do tego dwuletnią gwarancję dostałem na piśmie. 2 dni robocze i wszystko wróciło do mnie. Super sprawa, czysta profeska. Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki