Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy wtrysk może się zawiesić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy wtrysk może się zawiesić?
Czy wtrysk może się zawiesić?

Wtryskiwacze mogą się zawiesić i przyczyną tego są znajdujące się zabrudzenia w iglicy i rozpylaczu, co utrudnia pracę tych podzespołów. Wtryski mogą zawiesić się w pozycji otwartej, a polega to na tym, że element ten nieustannie dawkuje paliwo (problem z lejącymi wtryskami) oraz w pozycji zamkniętej, czyli oznacza to, że wtryskiwacz nie podaje paliwa. W razie, gdybyś spotkał się u siebie w samochodzie z taką sytuacją, to należy wtryskiwacze oddać do serwisu, ponieważ odczujesz znaczne pogorszenie się komfortu jazdy, a co najistotniejsze – zbyt długie zwlekanie mogłoby doprowadzić do poważnego i kosztownego w naprawie uszkodzenia jednostki napędowej. Nie ignoruj żadnych niepokojących objawów, występujących w Twoim pojeździe, ponieważ konsekwencje tego mogą być poważne, a Ty wygenerujesz sobie dodatkowo niepotrzebne i wysokie koszty napraw/wymian poszczególnych części.

Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? - Jak odwiesić wtryskiwacz?

Wyjaśnijmy najpierw, co oznacza zawieszający się wtryskiwacz, otóż wtrysk nie podaje odpowiedniej ilości paliwa (albo wtryski leją, albo w ogóle tego paliwa nie dostarczają), a to znów negatywnie wpływa na właściwe funkcjonowanie układu paliwowego i jednostki napędowej. Jest możliwe odwieszenie wtryskiwacza poprzez wykonanie dokładnej regeneracji w zaufanym serwisie. Zareaguj od razu, bo na pewno nie będziesz zadowolony ze spadku osiągów, zwiększonego spalania, nieznikającej kontrolki check engine na desce rozdzielczej i ze zwiększonej emisji spalin.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do oleju napędowego - Wtryski a odpalanie silnika

Jeśli wtryskiwacze nie działają prawidłowo, to nie powinno nikogo dziwić, że będziesz mieć kłopot z rozruchem silnika. Uszkodzone bądź zanieczyszczone wtryski należy niezwłocznie oddać do diagnostyki i w razie konieczności zregenerować. Według opinii użytkowników pojazdów z silnikiem wysokoprężnym polecany jest środek AMSOIL Diesel Injector Clean, który ma utrzymać dobry stan wtryskiwaczy. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak prędzej czy później, będziesz musiał oddać je na fachową regenerację, jednak na początek warto spróbować zaaplikować ten preparat do paliwa.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do oleju napędowego - Wtryski a odpalanie silnika
Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do oleju napędowego - Wtryski a odpalanie silnika

2. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Jak sprawdzić, czy wtryski leją?

Charakterystycznymi objawami uszkodzonych wtryskiwaczy są: znaczny spadek mocy, zwiększone dymienie z układu wydechowego, odczucie szarpania silnikiem, zwiększony poziom oleju silnikowego, nierówna praca jednostki napędowej na biegu jałowym, większe spalanie paliwa, jak również kłopoty z uruchomieniem pojazdu. Aby sprawdzić, czy wtryskiwacze leją, należy przeprowadzić w serwisie test przelewowy i jeśli w którejś z menzurek znajdzie się więcej paliwa, to mamy do czynienia właśnie z lejącym wtryskiem/lejącymi wtryskami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kuba

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacz może ulec zablokowaniu lub zawieszeniu, co może prowadzić do nieprawidłowego działania silnika i innych problemów. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, w tym: 1. Zatkane wtryskiwacze: Wtryskiwacze mogą być zatkane przez różne zanieczyszczenia, takie jak resztki paliwa, metalowe cząstki itp. 2. Uszkodzenie mechanizmu otwierającego wtryskiwacz: Uszkodzenie mechanizmu otwierającego wtryskiwacz może prowadzić do jego zablokowania lub zawieszenia. 3. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa: Zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie paliwa w układzie paliwowym może prowadzić do zablokowania lub zawieszenia wtryskiwaczy. 4. Uszkodzenie uszczelki pod głowicą: Uszkodzona uszczelka pod głowicą może prowadzić do przelewania paliwa przez wtryskiwacze i ich zawieszenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil@Zonk

Wystawiono 2 lata temu

Mogą się zawiesić/przyblokować, czego winą jest oczywiście syf w paliwie i zużyte filtry. Trzeba pamiętać o tym, bo później bida.

Czy ta opinia była pomocna?

Zenon

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiedziałem, że wtrysk może się zawiesić, myślałem że one się tylko zużywają. Dobrze, że przeczytałem treść artykułu, mam teraz większą wiedzę.

Czy ta opinia była pomocna?

Jadwiga85

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryski raz się zawiesiły i kompletnie nie wiedziałam co mam zrobić. Dobrze, że mąż szybko zareagował i oddał auto do serwisu, bo to był chyba ostatni moment

Czy ta opinia była pomocna?

EUZEB2134

Wystawiono 2 lata temu

Na szczęście moje wtryski nigdy się nie zawiesiły, ale miałem kiedyś z nimi kłopot i musiałem je wyczyścić w serwisie. Oczywiście podziałało

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki