Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy warto regenerować wtryskiwacze piezoelektryczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy opłaca się regenerować wtryskiwacze piezoelektryczne?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych
Czy warto regenerować wtryskiwacze piezoelektryczne?

Jeśli zależy nam na tym, by przedłużyć żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych, z pewnością warto poddać je regeneracji. Fachowa wiedza, dostęp do części zamiennych oraz nowoczesne technologie naprawy sprawiają, że regenerowane wtryski piezoelektryczne odzyskują całkowitą sprawność. Jest to więc świetny sposób na to, aby przedłużyć ich trwałość na kolejny okres eksploatacyjny. Jeszcze do niedawna wtryskiwacze piezoelektryczne były uważane za nienaprawialne z racji braku części zamiennych i odpowiedniej metodyki naprawy. Procedura naprawcza nie była uwzględniona nawet przez samego producenta, który w momencie awarii zalecał zakup nowych wtrysków. Co prawda, konstrukcja piezoelektryków jest precyzyjna, a ich naprawa wymaga doświadczenia i odpowiednich narzędzi, ale biorąc pod uwagę obecne osiągnięcia technologiczne, z powodzeniem udaje się przywracać im właściwe parametry pracy.

Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane? – Wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność

Jeśli zależy nam na oszczędności, warto zdecydować się na regenerowane wtryskiwacze. Są bowiem tańsze niż fabrycznie nowe wtryski. Należy tylko pamiętać, aby wraz z częściami odebrać specyfikację potwierdzającą pełną sprawność wtrysków. Taki wydruk otrzymujemy ze stołu probierczego, na którym testuje się wtryski po przeprowadzonej naprawie. Wtryskiwacze piezoelektryczne z racji bardzo dużych obciążeń, są w stanie wytrzymać maksymalnie 150 tys. km, a po tym przebiegu najczęściej ich stan techniczny wymusza konieczność naprawy i regeneracji.

1. Wtryskiwacze piezoelektryczne i ich uszkodzenia – Wtryskiwacze piezoelektryczne objawy

Z uwagi na tryb pracy najbardziej narażonym elementem wtryskiwacza jest iglica. Na jej kondycję mają zły wpływ przede wszystkim: wysoka temperatura, duże ciśnienie, wilgoć, ale i zabrudzenia znajdujące się w paliwie. Uszkodzone wtryskiwacze piezo nie zapewniają odpowiedniego dawkowania paliwa, co z pewnością odczujemy w trakcie jazdy. Awaria wtrysków wiąże się bowiem z problematycznym rozruchem auta, gasnącym znienacka silnikiem i jego nierówną pracą. Niesprawne wtryski są także przyczyną spadku mocy, większego zużycia paliwa czy o wiele gorszych osiągów.

2. Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – Wtryskiwacze piezoelektryczne regeneracja

Rezultaty regeneracji wtrysków Common Rail zawdzięczamy w głównej mierze profesjonalnemu czyszczeniu wszystkich elementów oraz wymianie części nienadających się do dalszego użytkowania. Oczywiście bardzo ważnym etapem, od którego należy zacząć, jest diagnostyka, a więc oględziny wtryskiwacza. Dzięki fachowym przyrządom można szybko zlokalizować uszkodzenia będące źródłem awarii, natomiast przy pomocy specjalistycznych urządzeń możemy poznać parametry pracy wtrysku w każdym trybie pracy silnika.

Regeneracja wtryskiwaczy
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

3. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Wtryskiwacze piezoelektryczne regeneracja cena

Zanim podejmiemy decyzje o regeneracji, należy w pierwszej kolejności przetestować wtryskiwacze pod kątem parametrów pracy. Jeśli poszczególne elementy nie są zużyte, regeneracja wszystkich wtryskiwaczy nie jest konieczna. Jeżeli jednak stan techniczny wszystkich wtrysków wskazuje na koniec okresu eksploatacyjnego, a tylko jeden z nich jest uszkodzony, należy zregenerować komplet wtrysków. Warto skorzystać z regeneracji wtryskiwaczy piezoelektrycznych, zanim stopień uszkodzeń wykluczy taką możliwość, a trzeba wiedzieć, że cena nowych wtrysków może nawet kilkukrotnie przewyższyć cenę regeneracji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne to specjalne wtryskiwacze, które są napędzane przez piezoelektryczny element, który reaguje na impulsy elektryczne. Wtryskiwacze te są bardzo precyzyjne i pozwalają na dokładne dozowanie paliwa, co przekłada się na lepszą wydajność silnika i niższe zużycie paliwa. Decyzja o regeneracji wtryskiwaczy piezoelektrycznych zależy od stopnia ich zużycia i uszkodzenia oraz od kosztów regeneracji w stosunku do ceny nowych wtryskiwaczy. W przypadku niewielkich uszkodzeń lub zużycia, regeneracja może być opłacalna i pozwolić na dalsze użytkowanie wtryskiwaczy. W przypadku znacznego uszkodzenia lub zużycia, regeneracja może być nieopłacalna i lepszym rozwiązaniem może być zakup nowych wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Juliusz

Wystawiono 2 lata temu

Jak się tylko da, to ja tam bym regenerował piezoelektryki, koszt nowych to spora sumka.

Czy ta opinia była pomocna?

Igor

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli jest taka możliwość, to jak najbardziej warto zregenerować, po co wydawać pieniądze na nowe części, jak można naprawić stare w dobrej cenie :)

Czy ta opinia była pomocna?

Kacpi

Wystawiono 2 lata temu

Ja każdemu polecam regenerację, nie mam zamiaru wydawać tysięcy, żeby mieć tylko nowe części, które tak naprawdę zaraz mogą się tak samo zepsuć..

Czy ta opinia była pomocna?

xxxx1456

Wystawiono 2 lata temu

A kto wolałby wymieniać wtryski, które mogą kosztować krocie? Oczywiście, że regeneracja w pierwszej kolejności!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki