Czy warto płukać wtryski? lepiej umów się do serwisu
Teoretycznie można przepłukiwać wtryskiwacze specjalistycznymi preparatami, o ile są one przeznaczone do tych podzespołów. Dzięki takim środkom poprawi się wydajność silnika, zmniejszy się zużycie paliwa, a także wydłuży się żywotność wtrysków. Niestety nie w każdym przypadku sprawdzą się preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla, ponieważ poważniejsze zabrudzenia zostaną usunięte wyłącznie za pomocą czyszczenia ultradźwiękowego. Regeneracja wtrysków w serwisie przynosi o wiele lepsze efekty, dlatego warto się nią zainteresować. Specjalistyczne oczyszczanie wtryskiwaczy pozwoli przywrócić ich fabryczne parametry, dzięki czemu będą na nowo wydajne przez bardzo długi czas.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

Kiedy wlać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?
Czyszczenie wtryskiwaczy jest ważne dla ich prawidłowego działania i przedłużenia żywotności. Można je przeprowadzić samodzielnie co 5000 kilometrów, aby zapobiec zabrudzeniom i uszkodzeniom. Jeśli wtryskiwacze są już zanieczyszczone, pojawią się charakterystyczne objawy, takie jak problemy z odpaleniem, dymienie z rury wydechowej, szarpanie, nierówna praca silnika czy spadek mocy. W takiej sytuacji należy użyć środka czyszczącego do wtryskiwaczy. Regularna obserwacja samochodu pozwoli na wczesne wykrycie problemów i uniknięcie kosztownych napraw.
Po czym poznać uszkodzony wtryskiwacz?

Uszkodzony wtryskiwacz może wykazywać różne objawy, w tym:
- słabe osiągi oraz znaczna utrata mocy jednostki napędowej,
- trudności z utrzymaniem stałych obrotów silnika,
- niepokojące dźwięki wydobywające się spod maski samochodu (cykanie, klekotanie lub stukanie),
- znaczny wzrost spalania oleju napędowego,
- zwiększona ilość emisji spalin do środowiska,
- kopcenie czarnego lub białego dymu z układu wydechowego.
Jeśli zauważysz którykolwiek z przedstawionych symptomów, zalecamy jak najszybciej przeprowadzić profesjonalną diagnostykę części. Uszkodzone wtryskiwacze mogą zostać naprawione lub wymienione. Regeneracja podzespołów jest jednak zwykle tańsza niż ich wymiana, ale nie zawsze jest możliwa (gdy części mają uszkodzenia mechaniczne lub zepsutą cewkę nie da się ich regenerować).
Dlaczego wtryskiwacz stuka?
Najczęstszą przyczyną stukania wtryskiwacza są zabrudzenia. Zanieczyszczenia, które gromadzą się na powierzchni wtrysku, mogą utrudniać lub uniemożliwiać jego wydajną pracę. W rezultacie wtryskiwacz nie będzie pracował równo i będzie miał problem z utrzymaniem stałych obrotów. Inną przyczyną stukania podzespołów są usterki mechaniczne. W takim przypadku części będą wymagały wymiany na nowe elementy.
Komentarze