Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy używane wtryski trzeba kodować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie używanych wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy używane wtryskiwacze trzeba kodować?
Czy używane wtryski trzeba kodować?

Jak najbardziej używane wtryskiwacze należy zakodować, czyli wprowadzić kod precyzujący ich parametry pracy do sterownika silnika. W większości przypadków wprowadzenie starego kodu nie ma sensu, ponieważ nie jest on już aktualny. Należy więc przetestować używane wtryski na urządzeniu diagnostycznym, które automatycznie obliczy nowe kody, porównując rzeczywiste parametry wtrysków z tymi zalecanymi przez producenta.
Czasem jednak celowo wprowadza się stary kod (w przypadku wtryskiwaczy Delphi), aby wywołać tak zwany reset sterownika. Dochodzi wówczas do skasowania wartości adaptacyjnych wtryskiwaczy, po czym następuje proces autoadaptacji, czyli ponownego przyuczania wtrysków w sterowniku.
Istnieje jednak pewne ryzyko instalowania w silniku używanych wtryskiwaczy, ponieważ nie mamy pewności co do ich sprawności, ponadto często pochodzą z różnych pojazdów, a są sprzedawane jako komplet. Dlatego najlepiej powierzyć takie wtryski doświadczonemu mechanikowi, który zweryfikuje ich stan.

Czy po wymianie wtrysków Bosch trzeba je koniecznie kodować – Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Należy wiedzieć, że każda wymiana wtryskiwaczy Bosch powinna wiązać się z ich zakodowaniem w sterowniku silnika. Dzięki temu sterownik otrzymuje informacje dotyczące pełnej charakterystyki pracy danego wtryskiwacza. Jeśli wymieniane wtryski są fabrycznie nowe, to kody IMA znajdują się na cewce i są aktualne. Natomiast jeśli mamy do czynienia z regenerowanymi lub używanymi wtryskiwaczami, kody te trzeba ponownie obliczyć.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Wtryskiwacz należy zakodować, aby mógł spełniać wszelkie normy jakości. Chodzi tu przede wszystkim o restrykcyjne normy emisji spalin, które zostają spełnione dzięki optymalizacji procesu spalania. To z kolei udaje się uzyskać dzięki sprecyzowaniu dawki paliwa, które zapewnia kodowanie. Dzięki programowaniu wtryskiwaczy możemy cieszyć się nie tylko ich wydajną i prawidłową pracą, ale także równomiernym działaniem silnika. Pojazd z niezakodowanymi wtryskami może tracić moc, problem z uruchomieniem auta będzie coraz częstszy, a silnik z pewnością będzie nieprzyjemnie szarpał.

2. Jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA? – Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy?

Aby zakodować wtryski, musimy podłączyć odpowiedni tester diagnostyczny do sterownika silnika. Następnie wybieramy program przeznaczony do kodowania i wpisujemy indywidualny dla każdego wtrysku kod IMA. Dla mechanika jest to tylko zaszyfrowany ciąg znaków, natomiast dla sterownika jest to pełna specyfikacja pracy danego wtryskiwacza. Kodowanie wtrysków to koszt rzędu 100 zł, który przeważnie wliczany jest w zakres naprawy wtryskiwaczy. Jest on niezależny od ilości kodowanych wtrysków z racji tego, iż jest to jedna operacja.

Jak kodować wtryskiwacze?
Jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA?

3. Kodowanie wtryskiwaczy – Czy po regeneracji wtryskiwacze trzeba kodować?

Oczywiście, regenerowane wtryskiwacze także podlegają kodowaniu. Trzeba tylko pamiętać, że w pierwszej kolejności należy wykasować stare ustawienia/nieaktualne kody ze sterownika. Wtryski po regeneracji przechodzą także testy sprawnościowe i na podstawie wartości uzyskanych podczas testów obliczane są nowe kody. Wymiana wtrysków bez kodowania będzie wiązała się z tym, że sterownik w dalszym ciągu będzie narzucał korekty na sprawne przecież wtryskiwacze, dlatego też wprowadzenie nowych kodów jest tak ważne.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tymek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze, szczególnie te nowe, zazwyczaj są przystosowane do konkretnego modelu i typu silnika i nie wymagają kodowania. Jednak w przypadku używanych wtryskiwaczy, które były już wcześniej zamontowane w innym samochodzie, mogą wymagać kodowania, aby działały prawidłowo w nowym samochodzie. Kodowanie wtryskiwaczy polega na dostosowaniu ich parametrów do konkretnych warunków pracy w nowym samochodzie, takich jak np. moc silnika, obroty wału korbowego, rodzaj paliwa itp. Kodowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznych narzędzi i wiedzy, dlatego zazwyczaj wymaga skorzystania z usług specjalistycznego serwisu samochodowego lub zakładu naprawy pomp wtryskowych. Jeśli zamierzasz zamontować używane wtryskiwacze w swoim samochodzie, należy skontaktować się ze specjalistą, aby upewnić się, czy wtryskiwacze te wymagają kodowania oraz jakie są kroki, jakie należy podjąć, aby to zrobić prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Gucio86

Wystawiono 2 lata temu

Ja też słyszałem o tym kodowaniu wtrysków, ale fajnie że mogę o tym tutaj poczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

RobotEK

Wystawiono 2 lata temu

Trzeba! Tylko po naprawie należy wyliczyć nowe kody i pamiętać o wprowadzeniu ich w sterownik. Tym sie martwią raczej mechanicy, bo w domu tego nie zrobisz.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 2 lata temu

Trzeba kodować wtryski, sam zajmuję się kodowaniem, więc wiem jak bardzo jest to istotne!

Czy ta opinia była pomocna?

anitaw_94r

Wystawiono 2 lata temu

Bardzo przydatne info na temat kodowania używanych wtryskiwaczy!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki