Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy uszkodzony wtrysk stuka?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy uszkodzony wtryskiwacz stuka?
Czy uszkodzony wtrysk stuka?

W momencie, kiedy wtryskiwacz jest uszkodzony, usłyszymy specyficzny, metaliczny dźwięk dochodzący spod maski. Przyczyną takiej sytuacji są gromadzące się na rozpylaczu zabrudzenia, które uniemożliwiają mu prawidłowe dozowanie paliwa. Awarii wtryskiwaczy oprócz stukania towarzyszyć będzie także problem z rozruchem, dziwne szarpania silnika, nierówna praca jednostki napędowej czy większe zużycie paliwa. W takim przypadku warto sprawdzić parametry pracy wtryskiwaczy na profesjonalnym urządzeniu diagnostycznym. Niesprawny wtrysk należy możliwie szybko naprawić, aby nie doprowadzić do uszkodzenia innych części układu paliwowego.

Lejące wtryski jak rozpoznać? – jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Gdy samochód zacznie nierówno pracować, a jego uruchomienie będzie problematyczne, warto sprawdzić, czy stan techniczny wtryskiwaczy jest odpowiedni. Lejące wtryski rozpoznamy także po większym zużyciu paliwa i nieprzyjemnym zapachu paliwa w kabinie. Jednak, aby sprawdzić, który z wtrysków jest uszkodzony, należy przeanalizować parametry ich pracy na testerze diagnostycznym. Lejący wtrysk wskażemy także za pomocą testów przelewowych, trzeba tylko wiedzieć, jakie dawki paliwa na jeden cykl pracy cylindra są prawidłowe.

1. Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza? – stuki po wymianie wtryskiwaczy

Stukający wtrysk może informować o tak zwanych lejących wtryskach. Kiedy na rozpylaczu nazbiera się dużo osadów różnego typu, wówczas może dojść do zablokowania wtrysku. Kiedy zatnie się w momencie, kiedy iglica jest uniesiona, cały czas podaje paliwo. Należy dokładnie wyczyścić wtryskiwacz, aby wyeliminować awarię. Jeśli stuki po wymianie wtrysków nadal są słyszalne, należy sprawdzić elementy układu paliwowego, bowiem któryś z nich może być uszkodzony.

2. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail – objawy

Podczas awarii wtryskiwaczy z pewnością napotkamy trudności w odpaleniu samochodu, który dodatkowo będzie niespodziewanie gasł. Uszkodzone wtryski przyczynią się do spadku mocy, przez co osiągi pojazdu będą o wiele gorsze. Gdy wciśniemy pedał gazu z rury wydechowej, zacznie wydobywać się znacznie więcej dymu niż zazwyczaj. Taka usterka oznacza także brak komfortu jazdy, ponieważ silnik nie będzie pracował równo, odczujemy szarpania, hałasy spod maski oraz możliwy zapach spalin w środku auta.

Uszkodzone wtryskiwacze
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

3. Naprawa, regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail?

Kiedy mamy do czynienia z pierwszymi objawami zużytych i uszkodzonych wtrysków, nie oznacza to jeszcze, że musimy kupować nowe i drogie części. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia naprawy wtrysków, jaką jest kompleksowa regeneracja. Za pomocą regeneracji możemy odzyskać całkowitą sprawność i wydajność wtryskiwaczy, których parametry są identyczne, jak wtrysków nowych fabrycznie. Jednak przed regeneracją należy dokładnie sprawdzić stan techniczny poszczególnych części wtrysku zarówno manualnie, jak i na urządzeniu diagnostycznym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Uszkodzony wtrysk może powodować różne objawy, w tym stuki podczas pracy silnika. Stuki mogą być spowodowane przez różne uszkodzenia w wtryskiwaczu, takie jak zużyte lub zanieczyszczone elementy, uszkodzenia mechaniczne lub awarie elektroniczne. Inne objawy, które mogą świadczyć o uszkodzeniu wtrysku, to między innymi: nierówna praca silnika, spadek mocy, brak mocy, wzrost zużycia paliwa, wysokie emisje spalin lub błąd komputera samochodowego. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, należy sprawdzić wtryskiwacze i ewentualnie wymienić uszkodzone elementy.

Czy ta opinia była pomocna?

Zachary

Wystawiono 2 lata temu

Mi np stukał, dlatego zorientowałem się tak szybko, że jest z nim coś nie tak. Oczywiście wyszło, że uszkodzony...

Czy ta opinia była pomocna?

peppa99

Wystawiono 2 lata temu

Stuka i to jeszcze jak.... Na szczęście problem ze stukającymi wtryski mam już rozwiązany :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki