Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy usterka wtryskiwaczy może powodować większe spalanie? - sprawdź i reaguj!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, usterka wtryskiwaczy w silniku Diesla może powodować większe spalanie paliwa. Jeśli wtryski są uszkodzone, mogą dozować zbyt dużą lub zbyt małą ilość oleju napędowego.
W obu przypadkach taki stan doprowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na olej napędowy, jak i do wystąpienia usterki. Przykładowo, jeżeli wtryskiwacz dawkuje zbyt dużo paliwa, to jednostka napędowa będzie potrzebowała więcej oleju napędowego, aby osiągnąć odpowiednią moc. W konsekwencji zużyje go o wiele więcej. Z kolei, gdy wtrysk dozuje zbyt małą ilość paliwa, to silnik będzie miał problem z prawidłowym spalaniem. Skutkować to będzie również większym zużyciem ON, aby wytworzyć niezbędną moc.
Nieodpowiednie parametry dawki oleju napędowego wywołują szereg symptomów znacznie obniżających komfort jazdy, dlatego należy jak najszybciej poddać je profesjonalnej diagnostyce, aby dokładnie określić stan techniczny wtrysków oraz opracować plan naprawczy.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtrysków

Główne przyczyny usterek wtryskiwaczy

Do najczęstszych przyczyn usterek wtryskiwaczy należy:

  • Zużycie eksploatacyjne - Wtryski z biegiem czasu zużywają się i mogą zacząć działać nieprawidłowo.
  • Zanieczyszczenie – Liczne zanieczyszczenia, głównie z paliwa powodują pogarszanie pracy wtrysków i uniemożliwiają im prawidłowe funkcjonowanie.
  • Uszkodzenia mechaniczne – Wtryski mogą zostać uszkodzone mechanicznie na skutek wypadku bądź uderzenia.

Gdy podejrzewamy usterkę wtryskiwaczy, warto jak najszybciej skonsultować się z fachowcem. Diagnostyka pozwoli na zidentyfikowanie problemu i podjęcie odpowiednich kroków naprawczych. W większości przypadków wtryskiwacze można naprawić, ale w innych niezbędna może okazać się ich wymiana.
Usterki wtrysków mogą nie tylko powodować zwiększone spalanie, ale też negatywnie wpływać na pracę silnika oraz jego moc i osiągi. Dlatego ważne jest, by regularnie kontrolować stan wtryskiwaczy oraz serwisować je w razie potrzeby.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Nie zalecamy użytkowania pojazdu z uszkodzonym wtryskiem, ponieważ może dojść do poważnych, a tym samym kosztownych usterek. Wtryskiwacze są kluczowymi elementami układu wtryskowego i kontrolują ilość oraz czas wtrysku paliwa do cylindrów silnika. Jeżeli wtrysk jest uszkodzony prowadzi to do nieprawidłowego wtrysku paliwa, co będzie skutkować poważnymi problemami z jednostką napędową, takimi jak znaczny spadek mocy, zwiększony pobór paliwa, dym z rury wydechowej, czy problemy z rozruchem silnika.
Zazwyczaj, aby przywrócić pierwotne parametry podzespołów wystarczy zregenerować wtryskiwacze, co jest skuteczną, jak i o wiele korzystniejszą alternatywą dla ich wymiany.
Pamiętaj, że jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami może prowadzić do poważnych i kosztownych uszkodzeń, dlatego nie należy zwlekać z jej naprawą.

Regeneracja wtryskiwaczy

Co zrobić, gdy wtryski w aucie są uszkodzone?

W przypadku podejrzenia uszkodzenia wtryskiwaczy paliwa, istotna jest jak najszybsza konsultacja z mechanikiem, który przeprowadzi diagnostykę, w celu wykrycia przyczyny problemu i podjęcia odpowiednich kroków naprawczych.
Uszkodzone wtryski to problem, który może mieć negatywny wpływ na sprawność silnika spalinowego i doprowadzić do poważnych uszkodzeń.  Skuteczną, a przy tym korzystną finansowo opcją jest usługa regeneracji wtryskiwaczy. Polega ona na dokładnym oczyszczaniu oraz wymianie uszkodzonych elementów wtryskiwacza, dzięki czemu przywrócone zostają pierwotne parametry wtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki