Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy Twój samochód traci na mocy? Sprawdź kondycję wtryskiwaczy już teraz!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Twój samochód może tracić na mocy z wielu powodów. Jednym z najczęstszych jest uszkodzenie lub zużycie wtryskiwaczy. Wtryskiwacze są odpowiedzialne za dozowanie paliwa do silnika, a ich niewłaściwa praca prowadzi do wielu problemów, takich jak:

• spadek mocy i momentu obrotowego, a także zwiększone zużycie oleju napędowego,
• dymienie z rury wydechowej i tym samym zwiększona emisja spalin,
• trudności z uruchamianiem jednostki napędowej.

W celu zdiagnozowania danego problemu należy zgłosić się do specjalistów. Uszkodzone wtryskiwacze mogą zaszkodzić innym podzespołom (turbosprężarce czy filtrowi cząstek stałych), co zwiększa koszty eksploatacyjne. Wymiana wtrysków jest bardzo droga, a wykonanie regeneracji jest o wiele tańszą alternatywą, na którą powinieneś się umówić. Wtryski odzyskają swoje fabryczne parametry na skutek przemycia ich w myjce ultradźwiękowej, dzięki czemu od razu zauważysz poprawę w komforcie jazdy. Podsumowując, na pytanie, czy moje auto może tracić moc przez wtryski, odpowiadamy twierdząco. Niesprawne wtryski są jedną z przyczyn spadku mocy i osiągów jednostki napędowej.

Kierowanie samochodem
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena 2 lata bez limitu kilometrów
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtrysk Diesla

Wtryskiwacze - jak zadbać o ich kondycję?

Jeśli chcesz, aby wtryskiwacze z Twojego samochodu działały jak najdłużej, musisz pamiętać o tankowaniu dobrej jakości paliwa ze sprawdzonych stacji, uzupełnianiu dodatków do paliwa z dobrym składem, a także środków czyszczących. Co więcej, nie powinieneś jeździć autem w przypadku posiadania w baku niskiego poziomu oleju napędowego. Zadbaj również o wymianę filtra paliwa oraz filtra oleju. Nie męcz silnika, a gdybyś zauważył znaczne pogorszenie osiągów i spadek mocy pojazdu, zwróć się o poradę do serwisu. Im szybciej zdiagnozujesz podzespoły, ty lepiej dla Twojego portfela.

W jaki sposób zregenerować wtryskiwacze?

Myjka ultradźwiękowa

Regeneracja wtryskiwaczy to proces głównie skupiający się na gruntownym oczyszczeniu poszczególnych elementów oraz zastąpieniu zużytych uszczelek i innych uszkodzonych podzespołów wtrysku nowymi. W tym celu wykorzystuje się wyspecjalizowane urządzenia oraz skuteczne preparaty, które eliminują rdzę i różnorodne osady. Sprawia to, że wtryskiwacze po regeneracji zachowują identyczne właściwości jak nowe komponenty fabryczne. Warto również wspomnieć, że najczęściej wtryskiwacze są czyszczone metodą ultradźwiękową.

Jak sprawdzić stan wtryskiwaczy?

Aby ocenić sprawność wtryskiwaczy, można skorzystać z testerów diagnostycznych dostępnych na rynku. Procedura obejmuje podłączenie testera do sterownika, ustawienie biegu jałowego, uruchomienie silnika i jego rozgrzanie do temperatury powyżej 70 stopni Celsjusza. Następnie odczytuje się korekty z testera i porównuje je z zalecanymi parametrami producenta. Istnieją różne rodzaje testerów, od tych przeznaczonych do użytku indywidualnego po profesjonalne, używane w serwisach samochodowych. Ważne jest, aby sprawdzać korekty wtryskiwaczy podczas biegu jałowego, ponieważ to zapewnia najbardziej rzetelne wyniki pomiarów. Alternatywną metodą jest umieszczenie wtryskiwaczy na specjalnym stanowisku probierczym, gdzie pracują w warunkach symulujących jazdę. Stół probierczy monitoruje parametry wtryskiwaczy na każdym etapie pracy silnika, umożliwiając dokładną ocenę ich stanu technicznego. Dodatkową diagnostykę przeprowadza się poprzez badanie wszystkich elementów wtrysku pod mikroskopem, co pozwala wykryć mikrouszkodzenia i zidentyfikować części wymagające wymiany.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki