Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy trzeba wymieniać wszystkie pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Najwłaściwszą odpowiedzią na to pytanie jest: to zależy - Jeśli powodem uszkodzenia pompowtrysku jest czynnik zewnętrzny, to zazwyczaj wystarczy wymiana niesprawnego elementu, by przywrócić układowi pełną sprawność. Z drugiej jednak strony długa eksploatacja pojazdu oznacza zużycie się podzespołów. Wówczas wymiana jednego pompowtryskiwacza nie przyniesie zamierzonych rezultatów, ponieważ pozostałe części w szybkim czasie zakończą swój okres użyteczności. Wymiana tylko jednego niedziałającego pompowtrysku będzie wiązała się też z różnicą parametrów pracy pomiędzy pompowtryskiwaczem nowym a tymi dotychczas pracującymi w samochodzie. Jeżeli więc chcemy cieszyć się stabilną i równomierną pracą silnika, zalecana jest wymiana wszystkich pompowtryskiwaczy. W każdym razie w przypadku awarii nie należy zastanawiać się, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, tylko możliwie szybko udać się do rzetelnego warsztatu samochodowego.  Oczywiście bardzo ważną rolę w ocenie stanu technicznego pełni przeprowadzenie diagnostyki pompowtrysków. Bez dokładnych oględzin wszystkich elementów pompowtryskiwacza, ustalenie przyczyny usterki, jak i odpowiedniego toku naprawy nie będzie możliwe. To właśnie na etapie diagnozy można zdecydować, czy konieczna jest wymiana jednego, czy wszystkich pompowtryskiwaczy. Co prawda, koszt wymiany jednego pompowtryskiwacza 1.9 TDI będzie znacznie korzystniejszy, niemniej warto zdecydować się na wymianę całego kompletu i odzyskać komfort jazdy na następne tysiące kilometrów.

1. Największe zalety pompowtryskiwaczy

- Konstrukcja pompowtrysków łączy w sobie funkcje pompy wysokiego ciśnienia oraz wtryskiwacza;
- Trwałość i stosunkowo niska awaryjność tych podzespołów – potrafią pracować bez usterki nawet przez 350 tys. km
- Pompowtryskiwacze potrafią wytworzyć w układzie ciśnienie rzędu 2400 bar, co przekłada się na sprawną pracę silnika i dobre osiągi pojazdu;
- Pompowtryski są dość odporne na paliwo niskiej jakości, przez co osady znajdujące się w oleju napędowym nie zaburzają w dużym stopniu pracy pompowtryskiwaczy.

2. Główne wady pompowtryskiwaczy

- Wysokie koszty produkcji – bywają nawet 3 razy wyższe, niż w przypadku wtryskiwaczy;
- Toporna i ciężka obudowa, przez co praca pompowtrysków jest znacznie głośniejsza – trudno więc o wyższą kulturę pracy silnika;
- Pompowtryskiwacze nie spełniają norm emisji spalin, co przyczyniło się w głównej mierze do wycofania tych podzespołów z produkcji;
- Pompowtryski uzyskują duże odchyłki produkcyjne pomiędzy sobą;
- Konstrukcja wyklucza możliwość stałego ciśnienia, co wiąże się z ograniczoną możliwością wtrysku;
- W porównaniu z wtryskiwaczami, pompowtryski zdecydowanie mniej precyzyjnie dozują olej napędowy;
- Kierowca/mechanik nie ma wpływu na dawkę pilotażową, ponieważ ta wynika z konstrukcji pompowtryskiwacza. W przypadku wtryskiwaczy Common Rail mamy możliwość kontrolować moment wtrysku, czas i ilość dawki poprzez program.

pompowtryski - jeden czy wszystkie
Czy trzeba wymieniać wszystkie pompowtryskiwacze?

Najczęstsze objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 2.0 i 1.9 TDI

W momencie awarii pompowtrysków, właściciele silników wysokoprężnych mogą spotkać się z kilkoma dość charakterystycznymi dla tego typu usterki objawami. Mianowicie, częstym wówczas problemem jest niemożliwość uruchomienia samochodu – nie tylko na zimnej, ale i na rozgrzanej już jednostce napędowej. Ponadto pojazd niespodziewanie gaśnie, zwłaszcza w czasie wrzucania biegu jałowego. Kolejnym objawem uszkodzonych w Dieslu pompowtrysków jest nierównomierna praca silnika, wiążąca się z nieprzyjemnym szarpaniem. Samochód wykazuje znacznie mniejsze osiągi, co także idzie w parze ze spadkiem mocy oraz niecodziennym falowaniem obrotów. Podczas awarii zauważymy też o wiele większą ilość czarnego lub białego dymu wychodzącego z rury wydechowej.
Wyżej wymienione oznaki niesprawnych pompowtryskiwaczy, informują kierowcę o potrzebie wizyty w serwisie samochodowym. Szybka reakcja na pojawiające się symptomy oraz przeprowadzenie diagnostyki pozwolą ograniczyć poziom usterki i zażegnać kłopotliwe objawy.

Objawy uszkodzonego pompowtryskiwacza
Najczęstsze objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 2.0 i 1.9 TDI

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wymiana wszystkich pompowtryskiwaczy nie jest konieczna w każdym przypadku. W zależności od stopnia uszkodzenia lub zużycia, może być konieczna tylko wymiana jednego lub kilku pompowtryskiwaczy. Jeśli tylko jeden z pompowtryskiwaczy jest uszkodzony lub zużyty, to najczęściej tylko ten element jest wymieniany. Wymiana pojedynczego pompowtryskiwacza jest znacznie mniej kosztowna niż wymiana wszystkich elementów jednocześnie. Jednakże, niekiedy, szczególnie w przypadku starszych pojazdów, gdzie pompowtryskiwacze są już zużyte, wymiana wszystkich pompowtryskiwaczy może być bardziej opłacalna, niż sukcesywna wymiana pojedynczych elementów. Ważne jest również aby przeprowadzić regularną konserwację i sprawdzanie stanu pompowtryskiwaczy, nie tylko po to, aby uniknąć awarii ale także aby przedłużyć ich żywotność.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki