Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy trzeba regenerować wszystkie wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

czy regenerować wszystkie wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy trzeba regenerować wszystkie wtryski?
Czy trzeba regenerować wszystkie wtryskiwacze?

Objawy towarzyszące uszkodzonym wtryskom mogą zostać wyeliminowane dzięki naprawie tylko niektórych wtrysków, co oznacza, że regeneracja wszystkich nie jest konieczna. Jednak może to przynieść krótkotrwałe efekty. Dlaczego? Otóż po naprawie silnik będzie pracował na połowie w pełni sprawnych wtryskiwaczy oraz na połowie sprawnych, aczkolwiek w pewnym stopniu zanieczyszczonych. Praca, jak i żywotność wtryskiwaczy nie będzie więc całkowicie równa. To też istnieje duże prawdopodobieństwo, że dobre do tej pory wtryskiwacze w niedługim czasie po prostu się zużyją, przez co konieczna będzie kolejna naprawa i kolejna wizyta w serwisie samochodowym. Można więc wywnioskować, że jeżeli przebieg samochodu wskazuje na koniec okresu eksploatacyjnego wtryskiwaczy, powinniśmy poddać regeneracji wszystkie podzespoły, mimo tego, że tylko część z nich wykazuje odchyłki od parametrów standardowych.

Czy wystarczy zregenerować tylko niektóre wtryskiwacze z kompletu? – Regeneracja wtryskiwaczy Bosch

Niekiedy naprawa tylko niektórych wtryskiwaczy pozwala wyeliminować problematyczne objawy, jakie wiążą się z awarią wtrysków. Jednak dopiero regeneracja wszystkich wtrysków zagwarantuje nam jednakową trwałość, jak i równą pracę jednostki napędowej. Kierowcy niestety często rezygnują z naprawy wszystkich wtrysków z obawy o to, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu. Regeneracja jest świetnym sposobem na odzyskanie całkowitej funkcjonalności nawet bardzo zużytym wtryskiwaczom Bosch. Decyzja co do tego, czy regenerować wszystkie wtryski czy kilka, powinna być poprzedzona rzetelnymi testami oraz diagnostyką.

1. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Regeneracja wtryskiwaczy czy warto?

Decyzja o regeneracji wtrysków powinna zostać podjęta w oparciu o parametry, jakie wykazują wtryskiwacze w czasie pracy. Trzeba więc najpierw przeprowadzić dokładną diagnostykę i testy, aby wskazać uszkodzone podzespoły. Bywa tak, że dwa wtryski z kompletu są niesprawne, a pozostałe wykazują odpowiednie właściwości. Można więc zregenerować tylko dwa, jednak trzeba pamiętać o tym, że żywotność tych wtrysków nie będzie równomierna, co będzie się wiązało z koniecznością kolejnej wizyty w serwisie. Niemniej warto skorzystać z regeneracji, ponieważ dzięki niej w krótkim czasie można odzyskać prawidłowe parametry pracy wtrysków.

2. Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie? – Używane wtryskiwacze opinie

Awaria wtrysków to nie tylko powód do zastanawiania się, czy wymieniać jeden czy wszystkie wtryski, ale także, jakich części użyć. Opcji jest kilka, można bowiem zregenerować własne wtryski, zakupić zregenerowane, nowe bądź używane. Najmniej pewne wydają się być wtryskiwacze używane, dlatego że wraz z nabyciem takich podzespołów nie otrzymujemy specyfikacji potwierdzającej ich sprawność. Co więcej, często jest tak, że pochodzą z różnych źródeł, a sprzedawane są jako komplet. Dlatego wymieniając wtryski lepiej zaopatrzyć się w pewne części lub naprawić je w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Wymiana wtrysków – jeden czy wszystkie?
Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie?

3. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? – Wymiana wtryskiwaczy samemu

Skuteczność naprawy i regeneracji wtrysków to właśnie jeden z powodów, dla którego te usługi są tak cenione i popularne w środowisko kierowców Diesli. Oszczędność pieniędzy także odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ za nowe wtryskiwacze musimy zapłacić o wiele więcej. Wielu kierowców decyduje się na samodzielną naprawę wtryskiwaczy, trzeba jednak wiedzieć, że nieumiejętny montaż/demontaż części przy użyciu niewłaściwych narzędzi jest jednym z najczęstszych powodów awarii i uszkodzenia wtrysków. Warto więc wybrać rzetelny warsztat, aby wtryskiwacze mogły pracować wydajnie przez tysiące kilometrów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Nie zawsze jest konieczne regenerowanie wszystkich wtryskiwaczy. Wiele zależy od rodzaju układu wtrysku paliwa, marki i modelu samochodu oraz stopnia zużycia i uszkodzenia wtryskiwaczy. W niektórych przypadkach wystarczy wymienić tylko jeden lub kilka wtryskiwaczy, podczas gdy w innych może być konieczna wymiana wszystkich wtryskiwaczy jednocześnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Grześ-85

Wystawiono 2 lata temu

Pewnie te niesprawne można regenerować, ale np. swoje regularnie sprawdzam i jak dotąd nie musiałem nic robić. Warto dbać i chronić układ paliwowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Bogdan

Wystawiono 2 lata temu

Nie trzeba regenerować wszystkich, ale na pewno warto. Za chwile kolejne siądą i po co jeździć kilka razy. Najlepiej regenerować wszystkie za jednym razem i mieć pewność, że równo pracują.

Czy ta opinia była pomocna?

Armani_top

Wystawiono 2 lata temu

A po co wydawać więcej pieniędzy na regenerację wszystkich , gdy można tylko jeden zregenerować. Nie rozumiem :O

Czy ta opinia była pomocna?

MartinSCH1234567

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli nie ma takiej potrzeby, to nie widzę celu regenerowania wszystkich wtrysków

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki