Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy trzeba kodować wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy trzeba kodować wtryskiwacze diesla?
Czy trzeba kodować wtryski?

Po regeneracji wtrysków lub ich wymianie wielu kierowców nie bierze pod uwagę, że wtryski powinny zostać zakodowane. Nowoczesne diesle charakteryzują się bardzo dużą precyzyjnością dawkowania oleju napędowego, dlatego różnice powstające w trakcie dawkowania paliwa mogą powodować problemy z funkcjonowaniem auta. Wtryskiwacze po regeneracji posiadają nowe części składowe, co sprawia, że zmienia się ich jakość pracy i możliwości co do ilości wpuszczanego paliwa do silnika. Niezakodowane wtryski mogą powodować wyższe spalanie paliwa i wpływać istotnie na kulturę pracy samochodu.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? - Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Niezakodowane wtryskiwacze mogą powodować różne problemy z funkcjonowaniem samochodu, takie jak: nadmierna emisja spalin, zwiększone zużycie paliwa czy nierówna praca silnika. Jazda samochodem z niezakodowanymi wtryskiwaczami może w dłuższej perspektywie doprowadzić do uszkodzenia układu paliwowego oraz zapychania się układu wydechowego. Samochód z niezakodowanymi wtryskiwaczami prawdopodobnie nie będzie spełniał norm emisji spalin, podczas jazdy i będzie pozostawiać za sobą gęstą chmurę dymu. Warto pamiętać o zakodowaniu wtryskiwaczy w przypadku ich regeneracji oraz wymiany, tak aby dawkowanie paliwa i działanie wtryskiwaczy było dopasowane do pracy silnika.

2. Czy po wymianie wtrysków Bosch trzeba je koniecznie kodować? - Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Kodowanie wtryskiwaczy po ich regeneracji lub wymianie jest czynnością obowiązkową, również w przypadku wtrysków marki Bosch. Zakodowane wtryskiwacze pozwolą pracować silnikowi w sposób stabilny, bez pobierania zbyt dużych ilości paliwa oraz produkowania zwiększonej ilości spalin. Sama wymiana wtryskiwaczy może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli chodzi o poprawę działania silnika, zdarza się, że w przypadku braku kodowania samochód nie odpali lub wtryskiwacze będą podawać zwiększone ilości paliwa, tym samym szybciej się zużywać.

3. Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA - niezakodowane wtryskiwacze objawy

Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail polega na przypisaniu wtryskiwaczom kodu IMA. Przypisany kod pozwala na wyrównanie dawki podawanego paliwa przez wtryski. Dzięki zakodowaniu wtrysku może on pracować poprawnie i z odpowiednią dla niego wydajnością, między innymi dzięki poprawnemu otrzymywaniu impulsów z komputera.  Kodowanie wtryskiwaczy jest istotnym elementem wymiany, jak również regeneracji wtrysków, dlatego zaufane serwisy kodują wtryskiwacze przed wydaniem ich klientowi. Proces kodowania odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz oprogramowania. Jednak co w przypadku, kiedy zamontujemy niezakodowane wtryskiwacze? Najczęstszymi objawem jest złe dawkowanie paliwa, które możemy rozpoznać np. po zwiększonym spalaniu i pojawianiu się chmury dymu podczas jazdy. Niektóre auta w przypadku niezakodowanych wtryskiwaczy mogą w ogóle nie odpalić. Niezakodowane wtryskiwacze mogą wykazywać objawy zbliżone do tych pojawiających się podczas ich uszkodzenia. 

4. Na czym polega "kodowanie wtryskiwaczy"?  - Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy

Kodowanie wtryskiwaczy to nic innego, jak nadawanie im specjalnych numerów, które są nośnikiem informacji o konieczności ilości podawanego paliwa, szybkości przesyłanych impulsów elektrycznych z komputera i sposobie działania. Numery określane jako IMA, wyznaczają charakterystykę pracy wtrysków.

Na czym polega zakodowanie wtrysków?
Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy?

W przypadku braku zakodowania wtryskiwaczy po pewnym czasie może dojść do uszkodzenia silnika. Kodowanie wtryskiwaczy to niedroga usługa, za którą klient płaci w granicach 100 zł niezależnie od ilości wtryskiwaczy. Ilość wtryskiwaczy nie ma wpływu na cenę, ponieważ ich kodowanie odbywa się podczas jednego tego samego procesu. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do wtryskiwaczy używanych lub regenerowanych, nowe wtryskiwacze zakupione od producenta są już zakodowane.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tomek

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze często wymagają kodowania, czyli przypisania ich do konkretnego silnika lub modelu samochodu. Kodowanie wtryskiwaczy polega na przypisaniu ich do odpowiedniego układu paliwowego oraz na ustawieniu parametrów pracy, takich jak ciśnienie wtrysku czy czas otwarcia wtrysku. Kodowanie wtryskiwaczy jest zazwyczaj wymagane, gdy wtryskiwacze są wymieniane na nowe lub regenerowane, a także w przypadku instalacji nowego układu paliwowego lub modyfikacji silnika. Kodowanie pozwala na dostosowanie pracy wtryskiwaczy do konkretnych warunków pracy silnika i zapewnia prawidłowe działanie układu paliwowego. Kodowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy technicznej. Zazwyczaj zajmuje się tym profesjonalny serwis samochodowy lub warsztat mechaniczny, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach. Nieodpowiednie lub nieprofesjonalne kodowanie wtryskiwaczy może prowadzić do problemów z działaniem układu paliwowego i dodatkowych problemów z silnikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Grachu

Wystawiono 2 lata temu

Można jeździć na niezakodowanych, ale wtedy po co naprawiać.. na jedno wychodzi. Teraz producenci wymagają kodowania wtrysków, bo tylko wtedy pracują tak, jak trzeba.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamiś

Wystawiono 2 lata temu

Słyszałem coś o tym kodowaniu wtrysków, teraz się tylko utwierdziłem że trzeba je kodować. Świetna treść!

Czy ta opinia była pomocna?

Aleksander

Wystawiono 2 lata temu

Jasne, że trzeba kodować wtryski. Przecież każdy kto podejmuje się takiej usługi (chodzi mi tu o mechanika) raczej robi to już w cenie

Czy ta opinia była pomocna?

Marianka86

Wystawiono 2 lata temu

Trzeba kodować wtryski!

Czy ta opinia była pomocna?

Piotr

Wystawiono 2 lata temu

Super czytelnie przedstawione informacje. ?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki