Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Test przelewowy wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?
Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

Wykonanie samego testu przelewowego nie oznacza precyzyjnego wskazania wyników badania oraz ustalenia możliwej przyczyny awarii. Aby móc dokładnie sprawdzić, czy wtryskiwacze są sprawne lub posiadają ewentualne uszkodzenia, należy przeprowadzić kompleksową diagnostykę tych podzespołów. Badanie tego typu odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, które posiadają profesjonalne serwisy ASO, zajmujące się regeneracją wtrysków. Wracając do testu przelewowego, jest to bardzo popularna i prosta metoda, którą większość kierowców próbuje wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Ponadto dużą zaletą tej metody jest przeprowadzenie jej bez zdemontowania wtrysków, a cena tej usługi w serwisie jest bardzo niska. Należy jednak zaznaczyć, że taki test będzie miał tylko formę podglądową, dzięki której będzie możliwe określenie wystąpienia usterek.

Ocena testu przelewowego wtryskiwaczy CR - Test przelewowy na zimnym czy ciepłym

Przeprowadzenie testu przelewowego powinno odbywać się na ciepłym, czyli rozgrzanym silniku. Gdybyśmy chcieli wykonać tego typu test na zimnym silniku, to sprawdzenie korekt nie mogłoby oddać rzetelnego wyniku pracy wtrysków, ponieważ nierozgrzany silnik będzie wymagał od wtrysków podawania zwiększonej dawki paliwa, niż faktycznie jest to potrzebne w normalnych warunkach jazdy. Ponadto taki test poinformuje mechanika o możliwości występowania usterek w okolicy silnika. Mogą to być np. słaba kompresja wtryskiwaczy lub nieszczelność cylindrów. Niestety pojawiające się usterki, mogą się na siebie nakładać, tak więc aby uzyskany efekt stanu technicznego i poziom zużycia tych podzespołów był prawdziwy, należy postępować według zaleceń technologicznych producenta. Oczywiście nie zapomnij o porządnym rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej wynoszącej około 80° C.

1.Test przelewowy wtryskiwaczy interpretacja - Test przelewowy wtryskiwaczy jak interpretować

Podczas interpretowania testu przelewowego wtrysków należy wiedzieć, że przyjęte przez producenta korekty dawek mieszczą się w granicach od 1,5 do 2,5 mg na cykl pracy cylindra. Natomiast, jeśli wartości te przekraczają 4 mg, mogą sugerować niesprawność wtryskiwacza. Warto jednak wiedzieć, że parametry pracy tych podzespołów są indywidualne dla każdego egzemplarza wtryskiwacza, a ich zastosowanie określa pracę jednostki napędowej.

Test przelewowy wtryskiwaczy interpretacja
Test przelewowy wtryskiwaczy interpretacja

2.Jak zrobić test przelewowy - Przelewy na wtryskach

Do wykonania testu przelewowego potrzebujemy plastikowych rurek oraz kilku zbiorniczków lub menzurek z miarką na paliwo. Pierwszym krokiem do przeprowadzenia testu jest podłączenie się do przewodów przelewowych wtryskiwaczy, a następnie należy uruchomić silnik pojazdu. Po wykonaniu tych czynności paliwo zbierze się do zbiorniczków i zazwyczaj na tym etapie łatwo zauważyć większe lub mniejsze ilości paliwa względem pozostałych elementów. Wskazane nieprawidłowe ilości, z reguły mówią o tym, który wtrysk uległ uszkodzeniu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Cyprian

Wystawiono 2 lata temu

Test przelewowy wtrysków (inaczej zwany testem kapilarowym lub testem kapilarnym) jest jednym ze sposobów diagnostyki wtrysków w układzie wtryskowym samochodu. Polega on na sprawdzeniu, czy dany wtrysk działa poprawnie i czy jest w stanie wydzielać odpowiednią ilość paliwa pod odpowiednim ciśnieniem. Test przelewowy jest wiarygodny, jeśli jest wykonany przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą oraz jeśli jest wykonany z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i sprzętu. Aby przeprowadzić test przelewowy wtrysków, najpierw trzeba odłączyć wtrysk od układu paliwowego samochodu. Następnie podłącza się specjalny przyrząd, który pozwala na regulację ciśnienia paliwa w wtrysku. Następnie sprawdza się, czy wtrysk wydziela odpowiednią ilość paliwa pod różnymi ciśnieniami. Jeśli wtrysk działa prawidłowo, woda, która jest używana jako środek pomiarowy, powinna płynąć przez wtrysk zgodnie z ustawionym ciśnieniem. Jeśli natomiast wtrysk jest uszkodzony lub zużyty, woda będzie płynęć z nim nieprawidłowo, co oznacza, że wtrysk należy wymienić.

Czy ta opinia była pomocna?

Natalia

Wystawiono 2 lata temu

Ja się nie znam na mechanice i nie wiem czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny, wiec dałam auto do mechanika. I tam wyszło ze jeden wtrysk mi nie działa.

Czy ta opinia była pomocna?

Richard

Wystawiono 2 lata temu

Wiarygodny, ale często potrzebna jest jakaś dodatkowa diagnostyka. Sprawdzenie dawkowania to nie wszystko.

Czy ta opinia była pomocna?

Eriksonik

Wystawiono 2 lata temu

Czy ja wiem, moim zdaniem test przelewowy nie zawsze będzie wiarygodny biorąc pod uwagę całość. Ja jak zaprowadzałem auto do serwisu, było badane wieloma narzędziami dodatkowo

Czy ta opinia była pomocna?

Miro

Wystawiono 2 lata temu

Sam kiedyś zrobiłem taki test przelewowy i zauważyłem, że za dużo paliwo była w dwóch pojemniczkach i faktycznie pojechałem do serwisu na dokładniejszą weryfikację. Musiałem oddać do regeneracji 2 wtryskiwacze

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki