Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy samo czyszczenie wtrysków przyniesie poprawę pracy silnika? - Sprawdzamy jak jest

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Czyszczenie wtryskiwaczy może poprawić pracę silnika. Jest to jednak rozwiązane pośrednie, ponieważ pozwoli odłożyć w czasie konieczność naprawy wtrysków i okresowo polepszy osiągi, to nie usunie jednak poważniejszych problemów. 

Elementy te często ulegają zabrudzeniom podczas codziennej eksploatacji, co prowadzi do zwiększonego dymienia lub problemów z odpaleniem pojazdu. Przeprowadzenie czyszczenia wtrysków może rozwiązać ten problem, bez konieczności inwestowania w wymianę lub regenerację części.
Istnieje kilka metod czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach Diesla:

Czyszczenie mechaniczne, polega na fizycznym usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni wtryskiwacza.
Czyszczenie chemiczne, które polega na zastosowaniu specjalnych preparatów chemicznych, które rozpuszczają i usuwają zanieczyszczenia.
Czyszczenie hydrodynamiczne, jest to metoda, która wykorzystuje siłę ciśnienia, aby usunąć zanieczyszczenia z wtryskiwaczy.

Zabrudzone części są częstą przyczyną nieprawidłowej pracy silnika, szczególnie na biegu jałowym i niskich obciążeniach. Uszkodzone lub zanieczyszczone rozpylacze paliwa bądź zawory sterujące wtrysków mają także wpływ na dawki pełnego obciążenia.
Po zaobserwowaniu objawów mogących wskazywać na niewłaściwą pracę wtrysków warto przeprowadzić ich czyszczenie. Proces ten z pewnością nie zaszkodzi, a może rozwiązać problem, poprawić pracę silnika i uchronić przed dużym wydatkiem.

mycie w myjce
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
wtryskiwacze

Najczęstsze objawy usterki wtryskiwaczy

W trakcie regularnego użytkowania pojazdu nie trudno jest zauważyć objawy niesprawnych wtrysków. Przede wszystkim są nimi:

• spadek mocy i osiągów silnika pojazdu,
• falowanie obrotów, w szczególności odczuwalne na biegu jałowym,
• większe dymienie z wydechu pojazdu,
• problem z rozruchem, szczególnie na zimnym silniku.

Zatem gdy zauważymy powyższe symptomy w naszym samochodzie, powinniśmy jak najszybciej udać się do fachowca. Przeprowadzając diagnostykę określi on, czy wtryski faktycznie uległy awarii. Jeśli problemy będą się nasilać, zazwyczaj na czyszczenie jest już za późno. Wtedy koniecznością pozostaje wspomniana powyżej wymiana lub regeneracja.
Uszkodzone wtryski nie tylko obniżają osiągi naszego samochodu, ale nie pozostają również bez wpływu na filtr DPF oraz system recyrkulacji spalin, EGR.

Kiedy czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe?

Czyszczenie wtryskiwaczy jest niemożliwe, jeśli elementy są uszkodzone mechanicznie bądź skrajnie wyeksploatowane. W takich przypadkach koniecznością jest wymiana części na nowe. Zawsze jednak wiąże się to ze sporymi kosztami, zwłaszcza w pojazdach z silnikiem Diesla. Koszt wymiany jednego wtryskiwacza to zazwyczaj co najmniej kilkaset złotych.
Pośrednim rozwiązaniem pomiędzy czyszczeniem a wymianą części jest regeneracja wtrysków. W ostateczności elementy możemy wymienić na nowe, używane lub już zregenerowane.

Czyszczenie wtrysku

Jak dbać o wtryskiwacze?

Dbanie o wtryski w Dieslu jest bardzo opłacalne, pozwala uniknąć awarii lub w znacznym stopniu opóźnić jej wystąpienie.

Tankuj jedynie właściwej jakości paliwo, ze sprawdzonego źródła. Słabej jakości olej napędowy źle wpływa na funkcjonowanie układu wtryskowego.
Wykonuj kontrolne przeglądy wtrysków, zgodnie z zaleceniami wymieniaj filtr paliwa. Są one niezbędne do ochrony wtrysków przed zanieczyszczeniami.
Pamiętaj o odpowiedniej profilaktyce, stosuj dodatki do oleju napędowego, preparaty czyszczące wtryski, pomaga to zapobiegać szybkiemu zużyciu elementów.
Zadbaj o odpowiednie smarowanie silnika, wysokiej jakości olej silnikowy, a także jego regularna wymiana są niezbędne dla właściwego działania układu wtryskowego.
Nie dopuszczaj do pracy silnika na bardzo niskich obrotach, powoduje to szybsze gromadzenie się zanieczyszczeń.
Unikaj nadmiernego obciążania silnika, nie wykonuj gwałtownych manewrów, w szczególności na zimnym silniku, ponieważ to także ma wpływ na pracę wtrysków.

Najlepszą radą, którą powinien zapamiętać każdy kierowca, jest szybkie reagowanie na objawy awarii.
Powinniśmy możliwie szybko skonsultować się ze specjalistą, który dokona diagnostyki, a następnie podejmie odpowiednie kroki naprawcze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki