Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy przez wtryskiwacze Common Rail może kopcić? - Będziesz w szoku!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

pracownia wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Tak, przez wtryskiwacze Common Rail może kopcić z rury wydechowej, jeśli doszło do ich awarii. Wtryski są odpowiedzialne za dawkowanie paliwa do cylindrów spalania, jednak w przypadku, gdy podzespoły ulegną uszkodzeniu, wtryskują nieprawidłowe ilości oleju napędowego - przez co mogą powstawać nadmierne gazy spalinowe z wydechu. Wobec tego wielu kierowców zastanawia się, czy uszkodzony wtrysk kopci, odpowiadamy więc, że tak zepsuty podzespół może powodować dymienie, ponieważ paliwo w wyniku braku tlenu, nie ulega całkowitej utylizacji i przedostaje się do rury wydechowej w postaci sadzy.

Ponadto warto wiedzieć, że czarny dym z wydechu jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów uszkodzonego wtryskiwacza Diesel. Należy jednak pamiętać, że oprócz kopcenia możemy również zauważyć wiele innych symptomów, takich jak np. zwiększone zużycie paliwa, nierówna praca silnika czy hałasy w okolicach maski. Wobec tego, jeśli podejrzewasz, że wtryski w twoim aucie są zepsute i wykazują powyższe objawy, zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami wysokoprężnymi, aby części mogły przejść profesjonalną diagnostykę na stole probierczym oraz naprawę.

Jaki dym przy uszkodzonym wtrysku?

Kopcenie przy uszkodzonym wtrysku może przybierać kolory takie, jak:

- Czarny dym może wynikać z nadmiaru dawkowanego paliwa, zanieczyszczeń we wtryskiwaczach lub niedostatecznej ilości powietrza do mieszanki paliwowo-powietrzej.
- Niebieski dym może być spowodowany obecnością oleju w spalinach i może wskazywać na problemy z uszczelniaczem zaworów lub pierścieniami tłokowymi.
- Biały dym najczęściej oznacza problemy z układem chłodzenia. Może być to spowodowane zepsutymi uszczelkami pod głowicą, przegrzaniem silnika lub wyciekiem płynu chłodzącego do komory spalania.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie wszystkie uszkodzenia wtryskiwaczy powodują kopcenie. W niektórych przypadkach podzespół może działać nieprawidłowo, ale nie powodować widocznych objawów.

Ile kosztuje wymiana wtrysków w dieslu?

wtryskiwacze diesel

Wymiana wtrysków w dieslu na nowe fabrycznie części zaczyna się od około 800 zł za jeden. Dokładna kwota jest niemożliwa do określenia, ponieważ cena zmienia się w zależności od kilku czynników, takich jak: marka i model samochodu, rodzaj wtryskiwaczy, dostępność części zamiennych czy wybór serwisu lub warsztatu.

Warto jednak wiedzieć, że wtryski, które nie są uszkodzone mechanicznie i są do nich dostępne części oraz technologia naprawy można poddać regeneracji. Koszt usługi zregenerowania jest znacznie niższy niż wymiana na fabrycznie nowe elementy.

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku w dieslu?

Uszkodzony wtrysk w dieslu może wykazywać objawy, takie jak:

- znaczny spadek mocy silnika,
- czarny, niebieski, biały dym z rury wydechowej,
- dźwięki określane przez kierowców jako klekotanie, świszczenie, pukanie czy stukanie (warto wiedzieć, że stukający wtrysk wydaje inne hałasy na ciepłym i zimnym silniku),
- gaśnięcie samochodu zwłaszcza na niskich obrotach,
- uciążliwe szarpanie podczas jazdy.

Powyższe objawy mogą oznaczać awarie wtrysków lub innych części układu paliwowego. Dlatego jeśli posiadamy wątpliwości, czy nasze podzespoły pracują prawidłowo, warto przeprowadzić ich diagnostykę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki