Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy pompowtryskiwacze się koduje?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy pompowtryski się koduje?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy pompowtryskiwacze trzeba kodować?
Czy pompowtryskiwacze się koduje?

Pompowtryskiwacze (w przeciwieństwie do wtrysków) nie wymagają kodowania, ponieważ nie posiadają unikalnych kodów IMA charakteryzujących ich pracę. Z założenia, jeśli pompowtryski są w pełni sprawne, nie potrzebują wprowadzania korekt i wyrównywania dawek wtrysku. Istnieje natomiast regulacja pompowtrysków, która (jeśli zostaje przeprowadzona prawidłowo) gwarantuje równomierną pracę jednostki napędowej, a więc i komfort jazdy. Trzy podstawowe wartości, które należy ustawić podczas naprawy pompowtrysku, to:
- ciśnienie otwarcia iglicy, które ustawiane jest za pomocą próbnika ciśnienia lub obliczane na stole probierczym;
- szczelina zaworka, która określana jest za pomocą adaptera z czujnikiem zegarowym;
- nacisk sprężyny zaworka, który obliczany jest w czasie pomiarów na stanowisku probierczym.
Reasumując, w przypadku pompowtryskiwaczy kodowanie, czy inaczej adaptacja nie jest konieczna. Natomiast newralgicznymi punktami naprawy są: regulacja powyższych parametrów i prawidłowe osadzenie części w głowicy. Trzeba jednak pamiętać, że posiadając układ paliwowy zasilany wtryskami, kodowanie wtryskiwaczy jest niezbędne.

Procedura wymiany pompowtryskiwaczy – Jak dobrać pompowtrysk?

Podczas wymiany pompowtrysków należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu gniazd. Muszą być one czyste, a ich powierzchnia gładka (bez żadnych bruzd). Bardzo ważna jest także wymiana uszczelek, podkładki regulacyjnej oraz sworznia kulistego. Na koniec dobrze jest jeszcze posmarować pierścienie uszczelniające olejem silnikowym lub paliwem. Tak przygotowane pompowtryski umieszczamy w gniazdach i dokręcamy z odpowiednią siłą za pomocą ślub montażowych. Na koniec konieczne jest także założenie dźwigienek i dokręcenie pozostałych śrub. Aby prawidłowo dobrać części, należy kierować się numerem katalogowym pompowtryskiwaczy.

1. Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – Wymiana pompowtryskiwaczy na inne

Aby wstępnie ocenić stan techniczny pompowtrysków, sprawdzamy je za pomocą testera diagnostycznego. Analiza korekt dawki na biegu jałowym informuje nas o ewentualnych uszkodzeniach. Jednak aby sprawdzić, z jakim typem uszkodzeń mamy do czynienia, konieczne jest zdemontowanie pompowtrysków i rozbiórka ich na części pierwsze. Oględziny poszczególnych elementów pozwolą ocenić stopień zużycia, a także odnaleźć uszkodzenia znajdujące się w środku pompowtryskiwacza.

2. Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy?

Zabrudzone pompowtryskiwacze umieszczane są w myjce, gdzie poddane są działaniu ultradźwięków. Dla uzyskania lepszych efektów do myjki dolewa się czyszczący środek chemiczny oraz preparat odrdzewiający. Kolejnym etapem regeneracji jest wymiana uszkodzonych i zużytych elementów. Na koniec pompowtryski testowane są pod kątem sprawności i jeśli rzeczywiste parametry pracy zgadzają się z parametrami zadanymi przez producenta, wracają do klienta.

Czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy
Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy?

3. Pompowtryskiwacze – Zmiana pompowtryskiwaczy na mocniejsze

Zmiana pompowtrysków na mocniejsze ma oczywiście na celu zwiększenie mocy silnika. I co prawda ten efekt udaje się uzyskać dzięki mocniejszym pompowtryskom, jednak trzeba mieć świadomość, że tego typu tuning skraca ich żywotność. Pompowtryskiwacze są wówczas poddane większym obciążeniom, a układ paliwowy pracuje w innych warunkach, do których został pierwotnie stworzony. Nie powinno więc dziwić, że części zużyją się szybciej niż przewidywał to producent. Warto więc pamiętać, że tuning pompowtrysków i naprawa bez odpowiednich narzędzi są bardzo częstymi powodami awarii.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompowtrysków się nie koduje, a ustawia / reguluje. Wymaga to specjalistycznego sprzętu i odpowiednich umiejętności, dlatego nie należy tego robić samodzielnie. W takiej sytuacji należy skontaktować się ze specjalistycznym serwisem samochodowym lub zakładem naprawy pomp wtryskowych, który posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę do wykonania tego zadania.

Czy ta opinia była pomocna?

Henix

Wystawiono 2 lata temu

Cenne informacje, nie wiedziałem, że pompowtrysków się nie koduje. Coś kiedyś słyszałem o tym kodowaniu.. a to chodziło o zwykłe wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Lonia

Wystawiono 2 lata temu

To inna technologia niż wtryski Common Rail. Wtryski bez kodowania będą pracowały jak uszkodzone, a w pompowtryskach nie mamy takiego problemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Ireneusz

Wystawiono 2 lata temu

Z jakim kolegą po fachu bym nie rozmawiał, każdy zawsze jest zdania, że pompowtrysków się nie koduje. Taka prawda!

Czy ta opinia była pomocna?

al-eks@$

Wystawiono 2 lata temu

Cenna informacja, bo kiedyś myślałem, że pompowtryski tez należy kodować :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki