Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy pompowtryskiwacze są smarowane olejem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy pompowtryskiwacze są smarowane olejem?
Czy pompowtryskiwacze są smarowane olejem?

Pompowtryskiwacze są smarowane olejem napędowym, który pobierany jest przez pompę (integralny element pompowtryskiwacza). Dlatego tak dużą uwagę powinniśmy przykładać do jakości paliwa, jakim zasilamy swoje auto, bo to właśnie ono zapewnia odpowiednie warunki pracy pompowtrysku. Olej napędowy powinien mieć wykazywać przede wszystkim właściwości zabezpieczające oraz smarne, ponieważ tyle wtedy poszczególne elementy będą odpowiednio chronione przed skutkami dużych obciążeń, jakie panują w układzie wtryskowym. Analogicznie, brak powyższych właściwości spowoduje szybsze zużycie się części, a w konsekwencji niewłaściwe parametry pracy pompowtryskiwacza.

Jaki olej do silnika z pompowtryskiwaczami? – Smarowanie pompowtryskiwaczy

Wielu kierowców nie wie, jak są smarowane pompowtryskiwacze i mylnie uważa, że pompowtryski smarowane są przez olej silnikowy, stąd na forach znajdziemy wiele pytań dotyczących tego, jakiego oleju użyć do silnika zasilanego pompowtryskiwaczami. Jednak smarowanie pompowtrysków leży po stronie oleju napędowego i to jego jakość ma ogromne znaczenie. Natomiast w temacie dodatków, warto stosować takie, które czyszczą układ wtryskowy (w tym pompowtryski) i ten sposób przedłużają ich żywotność. Ich stosowanie jest proste, gdyż przeważnie wystarczy dolać je do paliwa.

1. Pompowtryskiwacze ‒ budowa, zasada działania

Pompowtryskiwacze ‒ budowa, zasada działania
Pompowtryskiwacze ‒ budowa, zasada działania

Pompowtryskiwacz w bardzo intuicyjny sposób połączył w sobie funkcję pompy i wtryskiwacza, gdyż z jednej strony wytwarza ciśnienie, a z drugiej precyzyjnie dawkuje paliwo i wprowadza go do cylindra. Ważne zadanie należy do elektrozaworu, który decyduje o wydajności pracy systemu oraz o charakterze dawki paliwa. Kluczem to sukcesu tej technologii był napęd, który pompowtryski czerpią wprost z wałka rozrządu za pomocą rolek dźwigni. W pierwszej kolejności do pompowtrysku trafia odpowiednia dawka paliwa, a następnie nacisk krzywki wytwarza w komorze ciśnienie, pod którym olej napędowy wtryskiwany jest do każdego z cylindrów.

2. Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów?

Pompowtryski zyskały naprawdę wielu zwolenników, głównie z uwagi na to, iż zapewniają dobre osiągi, są trwałe i pobierają stosunkowo niewiele paliwa. Układ wtryskowy z pompowtryskiwaczami świetnie się spisywał do momentu, aż nie wprowadzono poprawek stosowanych w silnikach 2.0 TDI ‒ te okazywały się awaryjne. Choć w tamtym okresie trwały pracę nad systemem Common Rail, to inżynierowie Volkswagena postanowili iść swoją drogą i pracować nad własnymi rozwiązaniami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 2 lata temu

Tak, pompowtryskiwacze są smarowane olejem. Pompowtryskiwacze to specjalne urządzenia, które są używane do wtrysku paliwa do silnika samochodowego. Są one smarowane olejem, aby zapobiec zużyciu i uszkodzeniom spowodowanym tarciem i nadmiernym ciepłem. Olej smarujący jest dostarczany do pompowtryskiwaczy za pośrednictwem specjalnych kanałów i naczyń z olejem, które są zlokalizowane w okolicy pompowtryskiwaczy. Ważne jest, aby utrzymywać odpowiedni poziom oleju w tych naczyniach i regularnie wymieniać olej, aby zapewnić prawidłowe działanie pompowtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki