Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy pompowtryskiwacze mogą stukać podczas jazdy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy pompowtryskiwacze mogą stukać podczas jazdy?
Czy pompowtryskiwacze mogą stukać podczas jazdy?

Jeśli pompowtryski są uszkodzone, mogą wydawać dziwne dźwięki określane, jako cykanie i stukanie, co z pewnością zwróci naszą uwagę w czasie jazdy. Pompowtryski z założenia nie cieszą się opinią cichych podzespołów, więc nie zapewniają wysokiej kultury pracy silnika. Jednakże, kiedy odgłosy ich pracy zaczynają odbiegać od normy, warto możliwie szybko sprawdzić ich stan techniczny. Bardzo niebezpieczną usterką jest uszkodzenie mechaniczne pompowtryskiwacza, która może znacznie zwiększyć poziom uszkodzeń. Dlaczego? Otóż taki pompowtrysk nie dawkuje oleju napędowego poprawnie, a wylewające się paliwo może dostać się do oleju i go rozrzedzić, przez co straci swoje właściwości smarne. To z kolei może spowodować zatarcie się wału korbowego i szybsze zużycie się turbiny. Usunięcie takiej usterki jest z pewnością kosztowne i czasochłonne. Dlatego, jeśli tylko usłyszymy nietypowe dźwięki dochodzące spod maski, powinniśmy sprawdzić jak najszybciej, co jest ich przyczyną.

Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla ‒ Źle ustawione pompowtryski

Konstrukcja pompowtryskiwaczy łączy w sobie funkcjonalność zarówno pompy, jak i wtrysku I choć można wyliczyć kilka wad tychże podzespołów, to zyskały one naprawdę duże uznanie na rynku motoryzacyjnym. Takie rozwiązanie technologiczne znajdziemy w samochodach produkcji VAG, choć aktualnie większość Diesli wyposażana jest w układy Common Rail z wtryskiwaczami. Pompowtryski cenione są przede wszystkim za swoją trwałość i dobre osiągi, a odpowiednia eksploatacja auta, pozwoli zachować im całkowitą sprawność nawet przez ponad 200 tys. km. Aby przedłużyć pompowtryskiwaczom żywotność, warto poddać je kompleksowej regeneracji. Naprawę najlepiej powierzyć profesjonalnemu serwisowi, ponieważ źle ustawione pompowtryski, mogą dawać objawy analogiczne do uszkodzonych.

Uszkodzone pompowtryski objawy ‒ Stukający pompowtryskiwacz

Uszkodzone pompowtryski objawy
Uszkodzone pompowtryski objawy

Uszkodzone pompowtryski dają specyficzne objawy, jak trudności z uruchomieniem samochodu, gaśnięcie auta na luzie czy znaczny spadek mocy. Komfort jazdy także spada w czasie takiej usterki, ponieważ pojazd ma o wiele gorsze osiągi i pracuje głośniej. W parze z wyżej wymienionymi oznakami często idzie także wzmożone kopcenie i większy pobór paliwa. W takich przypadkach warto poddać pompowtryski regeneracji, a jeśli to niemożliwe, wymienić, gdyż jazda z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami może skończyć się na uszkodzonym silniku.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI ‒ Uszczelniacze pompowtrysków

Zamiast pytać, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, warto jak najszybciej odnaleźć źródło usterki i zapobiec dalszej eskalacji. W tym celu należy udać się do warsztatu, który specjalizuje się w naprawie silników Diesla. W pierwszej kolejności sprawdzą oni pompowtryski za pomocą komputera diagnostycznego i na podstawie korekt i bip-ów określą stopień zużycia. Jednak dokładniejsze oględziny wymagają demontażu pompowtryskiwaczy z układu i rozebranie ich na części pierwsze. Często przyczyną awarii jest naturalne zużycie się poszczególnych elementów, jak np. uszczelniaczy. Wymiana ich na nowe oraz profilaktyczne czyszczenie podzespołu przywróci mu sprawność i odpowiednie parametry pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Cyprian

Wystawiono rok temu

Pompowtryskiwacze to specjalne urządzenia, które służą do wtrysku paliwa do cylindrów silnika samochodu z silnikiem wysokoprężnym (Diesla). Pompowtryskiwacze składają się z dwóch głównych elementów - pompy i wtryskiwacza - które są ze sobą połączone i działają w sposób zsynchronizowany. Pompowtryskiwacze mogą stukać podczas jazdy z różnych powodów. Najczęstszą przyczyną stukania pompowtryskiwaczy jest zużycie lub uszkodzenie elementów mechanicznych, takich jak tłoki, panewki, łożyska itp. Zużyte lub uszkodzone elementy mogą powodować nierównomierne ruchy tłoków lub nieprawidłowe działanie wtryskiwacza, co może skutkować stukaniem podczas jazdy. Inne przyczyny stukania pompowtryskiwaczy mogą obejmować zanieczyszczenie lub zużycie elementów układu smarowania, nieprawidłowy poziom oleju silnikowego lub złej jakości paliwo.

Czy ta opinia była pomocna?

Justyna

Wystawiono rok temu

Tak, pompowtryskiwacze mogą stukać podczas jazdy w przypadku, gdy są uszkodzone lub zużyte. Pompowtryskiwacze są ważnym elementem układu zasilania silnika i odpowiedzialne są za dostarczanie paliwa do silnika. Gdy są uszkodzone lub zużyte, mogą wytwarzać nieprawidłowe ciśnienie lub nieprawidłowo działać, co może prowadzić do stukania podczas jazdy. Stukanie podczas jazdy może być objawem uszkodzonych pompowtryskiwaczy lub innych problemów z układem zasilania. W takim przypadku należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą lub serwisem samochodowym, który oceni stan pompowtryskiwaczy i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Warto pamiętać, że uszkodzone pompowtryskiwacze mogą prowadzić do uszkodzenia silnika lub innych elementów układu zasilania, dlatego należy je wymienić lub naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki