Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy nowe wtryski trzeba ustawiać?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ustawianie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czy nowe wtryski trzeba ustawiać?
Czy nowe wtryski trzeba ustawiać?

Nowych wtryskiwaczy nie trzeba ustawiać, ponieważ wszystkie ich parametry są zgodne z zaleceniami producenta. Konieczność regulacji, ustawiania wtrysków powstaje w momencie wymiany którejkolwiek z części wtryskiwacza. Do tego celu wykorzystuje się podkładki regulacyjne, które odpowiadają za wzajemne położenie elementów na wtrysku. Nowo wymienione elementy wtrysków mogą różnić się od poprzednich nawet o tysięczne milimetra, jednak mimo to, różnicę należy wyrównać. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednie ciśnienie otwarcia wtrysku, które zapewni odpowiednie parametry dawki. Należy więc pamiętać, że złe ustawienie = zła dawka. We wtryskiwaczach Common Rail znajdują się 4 podkładki, za pomocą których ustawiamy kolejno skok zaworka, skok trzpienia z iglicą, szczelinę resztkową oraz ciśnienie otwarcia wtrysku. Pytania: czy nowe wtryski trzeba ustawiać lub też, czy nowe wtryski trzeba kodować, padają bardzo często, dlatego chętnie na nie odpowiadamy w serii naszych artykułów.

Ustawienie wtryskiwaczy – Kodowanie wtryskiwaczy cena

Jeżeli podczas naprawy wtryskiwaczy, jeden z elementów został wymieniony na nowy, wówczas różnice tym spowodowane należy wyrównać za pomocą podkładek regulacyjnych. Nowe części mają inne geometrie, które minimalnie się różnią, ale nawet taka niewielka różnica potrafi przełożyć się na jakość wtrysku, więc konieczna jest regulacja. Ostatnim etapem naprawy wtryskiwaczy jest wprowadzenie odpowiednich kodów do sterownika, aby parametry dawki mogły być jednakowe dla wszystkich wtryskiwaczy. Koszt kodowanie oscyluje w okolicy 100 zł i jest niezależny od ilości kodowanych wtrysków.

1. Czy trzeba ustawić kąt wtrysków jak wymienię końcówki? – Źle zakodowane wtryski objawy

Czy trzeba ustawić kąt wtrysków jak wymienię końcówki?
Czy trzeba ustawić kąt wtrysków jak wymienię końcówki?

Po wymianie końcówek nie trzeba ustawiać kąta wtrysku, aczkolwiek należy ustawić odpowiednie ciśnienie wtrysków za pomocą podkładek regulacyjnych. Bez tej czynności wtrysk będzie zwyczajnie podawał nieprawidłową dawkę paliwa. Trzeba pamiętać, że każde naprawione czy wymienione wtryskiwacze należy zakodować w sterowniku silnika. Niepoprawne wprowadzenie kodów IMA może się zwyczajnie nie powieść, jednak w przypadku niewłaściwych danych samochód będzie wykazywał brak mocy, większe zużycie paliwa, niższą wydajność. Silnik będzie także szarpał, a z wydechu będzie dymiło o wiele bardziej.

2. Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane? – Samoadaptacja wtryskiwaczy

Wymieniając wtryskiwacze, mamy do wyboru kilka opcji: poddać regeneracji własne, wymienić na nowe, regenerowane lub używane. Wszystkie te warianty wydają się właściwe, ponieważ eliminują objawy awarii, jednak różni je żywotność oraz cena. Decydując się na nowe wtryski, możemy mieć pewność, że mają pełny okres eksploatacyjny i wykazują nienaganne parametry pracy. Warto wiedzieć, że minimalne odstępstwa dawki paliwa są regulowane przez pojazd automatycznie. Po przejechaniu odpowiedniego dystansu sterownik uruchamia funkcję korekty dawki i wyrównuje ewentualne nieprawidłowości.

Udostępnij wpis

Komentarze

Luntek

Wystawiono rok temu

Nowe wtryskiwacze często wymagają ustawienia ich parametrów, takich jak ciśnienie robocze, kąt otwarcia, przepływ paliwa itp., aby działały prawidłowo w danym układzie wtryskowym i silniku. Ustawienie tych parametrów jest ważne, ponieważ może mieć wpływ na spalanie paliwa, emisję spalin, moc silnika itp. Proces ustawiania nowych wtryskiwaczy wymaga specjalnego sprzętu i wiedzy, dlatego zalecane jest skontaktowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach. W niektórych przypadkach ustawienie wtryskiwaczy może być częścią szerszej diagnostyki układu wtryskowego lub silnika, co może również wpływać na koszt.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki